Zavrieť

Porady

Zdanenie kurzovych strat

Dobry den,
mam jednu prosbu...chcela by som poradit s tymto problemom:
Do roku 2003 som uctovala podla starych postupov uctovania...v roku 2003 doslo k zmene tychto postupov a to sa mi odzrkadlilo na uctovani kurzovych ziskov/strat...ide mi o to, ze v roku 2003 som mala 35000,- kurzovu stratu, t.j. pripocitatelna polozka k zakladu dane...tuto stratu som zauctovala podla starych postupov...cize moj problem je, ze teraz neviem ako a ci vlastne je moznost tuto zmenu a chybu nejak napravit...tuto chybu som zbadala az teraz v roku 2005...
Vopred dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mala si nahlásiť, že postupuješ podľa starého postupu.
    A ako si riešila rok 2004?

    jarka13 je offline (nepripojený) jarka13

    jarka13
    rok 2004 som prepočítavala podľa starých postupov účtovania...prosím Ťa , nevieš ako by som to mohla opraviť.... dať dodatočné dańové priznanie ya rok 2004 ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to by si musela bud dodatočne nahlásiť - skús sa poradiť so správcom dane, či ti to uzná.
    Mimochodom - p starom to si ešte použila nebodaj účet 386 a 387? ved ti nemohli sedieť výkazy - Súvaha.
    Alebo zaúčtovať teraz ako opravu nákladov a výnosov minulých období.
    Ak ti nevznikne dodatočná povinnosť nemusíš podať dodatočné DP. Ale ak áno, tak potom musíš.

    jarka13 je offline (nepripojený) jarka13

    jarka13
    účtovala som v roku 2004 na 563 ale v tom roku som prepočítavala kurz z 31.12.2004 a poravnávala ho s kurzom ešte ako sa účtovala predtým , a tým mi vznikol rozdiel . A teraz neviem či som mala nárok na odpočitateľnú položku v roku 2004.... tých 35000,- Sk ...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jarka13
    účtovala som v roku 2004 na 563 ale v tom roku som prepočítavala kurz z 31.12.2004 a poravnávala ho s kurzom ešte ako sa účtovala predtým , a tým mi vznikol rozdiel . A teraz neviem či som mala nárok na odpočitateľnú položku v roku 2004.... tých 35000,- Sk ...
    takže nie 386 a 387:

    ak si prepočítala a porovnala s pôvodnou hodnotou tak si si 35000 mala dať ako odpočitateľnú položku v DP 2004. Takže nemáš daňovú povinnosť ale prišla si o 19% z 35000.

    Zdanenie kurzovych strat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.