Zavrieť

Porady

Obrat v kamennom obchode

Uvažujeme nad otvorením malého kamenného obchodu v stredne veľkom meste. Obzeráme sa po priestoroch v centre, tovar máme (už dlhšie prevádzkujeme e-shop). Jediné, o čom nemám šajnu je predstava -aspoň približná- aký obrat môžeme očakávať. Len taká maličkosť,že? :-)) Možno sa tu nájde dobrá duša, ktorá ma nakopne - tovar sa pohybuje v cenách od 5 do 50 eur,myslím,že je dobre predajný. Ak by mi niekto vedel a chcel poskytnúť informáciu, aký býva denný či mesačný obrat v menšom obchodíku, budem mu veľmi vďačná. Prípadne koľko zákazníkov denne urobí nákup - priemernú cenu nákupu si stanovím aj sama :-)
Ďakujem za váš čas :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    Možno treba na to pozrieť aj z druhej strany - koľko musíš mesačne zarobiť, aby si uživila predavačku, nájom, registračku. Mzdy, dovolenky, stravné lístky. Niekoho, kto zastúpi počas choroby, dovolenky.... Na pracovnu silu treba počítať minimálne 500-600€.
    Naviac, aby bola predajňa aspoň trochu zaujímavá, musíš v nej mať tovar. Lebo prázdna predaňa nezaujme, nikto nevkročí. Čiže povedzme 3-4 tisíc € ako zásoby. Ešte som zabudla vybavenie predajne.

    Na druhú stranu, ke´d máš eshop, možno by sa dalo zriadiť odberné miesto, možno by predavačka stíhala baliť, prípadne sledovať sklad...

    Veľa záleží aj od sortimentu, miesta, či je v okolí konkurencia, aká tá konkurencia je.

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Ďakujem, Dáška, to všetko je mi známe a viem si náklady spočítať :-) - aspoň približne.
    Jediné, čo neviem odhadnúť, či na ne zarobím :-) Preto som sa pýtala, či vie niekto poradiť, aké bývajú cca denné či mesačné tržby v takom obchode.

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    si platiteľ dph?


    veľmi záleží od sortimentu. Ja som zažila napríkld v predajni s odevami aj také denné tržby, že 20-30€ za ponožky. A nič viac.

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    asi ťažko ťa niekto nakopne. Povedať koľko budeš mať denný obrat je smiešne. Ja ti môžem povedať že budeš mať 5000€ . Lenže môžeš mať za deň 0€ a môžeš mať aj 5000€.
    Čiže treba porátať náklady ktoré budeš s tou prevádzkou mať a podľa toho sa musíš sama rozhodnúť či sa ti to oplatí alebo nie. Každý obchod je iný aj keď s rovnakým tovarom. Niekedy sa toho netreba báť a hlavne keď vravíš že je dobre predajný. Takže držím palce

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Ďakujem.

    Som platiteľ DPH.
    Tovar máme dobrý a podmienky od dodávateľov tiež.

    Viem, že sa nič nedá povedať presne.Predstavovala som si to tak, že možno niekto mal alebo pozná niekoho s menším kamenným obchodom a vie, že tam majú mesačne obrat piemerne cca 7000 Eur. Napríklad.... Alebo že to veľmi kolíše - od 800 do 8000 Eur :-)) Alebo niekto vie, že denne v tom obchode nakúpi ca 20 ľudí...

    Dáška, ty robíš účtovníctvo aj obchodm či? Tých 20-30 eur denne bola ale asi len výnimka,nie? :-) Je reálne, že denne nakúpi 20 zákazníkov? Alebo denná tržba 400-500 eur?
    Trochu sa bojím riskovať,aj keď myslím, že by to šlo. Nemám ale žiadnu skúsenosť a ani nepoznám nikoho, kto by ju mal

    Náklady zrátať viem, len nemám predstavu, či je reálne na ne zarobiť.

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    Ty chceš otvoriť kamennú predajňu v tom krajskom meste, kde sú v centre neďaleko seba dve veľké nákupné centrá? A na okrajoch ďalšie minimálne tri?

    kde sa predajne v centre dosť rýchlo striedajú?

    Skús sa popozerať práve v tom centre, akú dlhú životnosť majú novootvorené predajne.

    A vlastne spomenula som si, ze tam poznam aj konkrétnu predajňu a o jej obrate môžeme usudzovať na základe toho, že nie sú platitelia DPH - t.j. ročný obrat sa pohybuje niekde okolo 40 tisíc€, t.j. niekde okolo 150-200€ denne

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    lubica2403 Pozri príspevok
    Ďakujem.

    Som platiteľ DPH.
    Tovar máme dobrý a podmienky od dodávateľov tiež.

    Viem, že sa nič nedá povedať presne.Predstavovala som si to tak, že možno niekto mal alebo pozná niekoho s menším kamenným obchodom a vie, že tam majú mesačne obrat piemerne cca 7000 Eur. Napríklad.... Alebo že to veľmi kolíše - od 800 do 8000 Eur :-)) Alebo niekto vie, že denne v tom obchode nakúpi ca 20 ľudí...

    Dáška, ty robíš účtovníctvo aj obchodm či? Tých 20-30 eur denne bola ale asi len výnimka,nie? :-) Je reálne, že denne nakúpi 20 zákazníkov? Alebo denná tržba 400-500 eur?
    Trochu sa bojím riskovať,aj keď myslím, že by to šlo. Nemám ale žiadnu skúsenosť a ani nepoznám nikoho, kto by ju mal

    Náklady zrátať viem, len nemám predstavu, či je reálne na ne zarobiť.
    Mám vlastnú skúsenosť. Dve predajne - rovnaký sortiment - iné mestá. Prvá - nízky nájom - centrum mesta - málo zákazníkov - tržby slabé - predajňa zavretá po 10-tich mesiacoch. Druhá predajňa - veľmi vysoký nájom - menšie nákupné centrum - obchod funguje dodnes. Podľa mňa je najdôležitejšie umiestnenie predajne, teda otvoriť predajňu tam, kde chodí veľa ľudí. Lebo tam je predpoklad, že predajňu navštívi aj taký zákazník, ktorý by za iných okolností do nej na inom mieste neprišiel. Riešiť na porade predpokladanú výšku tržieb je úplne zbytočné. Dve predajne s rovnakým sortimentom nikdy nebudú mať rovnaké tržby. Sú iné okolnosti, ktoré sú smerodajné. A nech Vám tu napíšu akékoľvek sumy, tak tie svoje si overíte až keď predajňu otvoríte vy sama.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Treba brať ako rozdiel "kde chodí veľa ľudí" a "kde chodí veľa ľudí nakupovať", môžem povedať svoju skúsenosť s veľkou sieťou oblečenia, predajne v centrách miest na frekventovaných uliciach idú a išli horšie ako tie, ktoré sú v nákupných centrách alebo zónach. V oboch prípadoch ich síce pri pútavom marketingu navštívi veľa ľudí, ale v centrách je vyššia efektivita nákupov. Toľko môj názor...

    Obrat v kamennom obchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.