Zavrieť

Porady

stiahnutie trestneho oznamenia vo veci ublizenia na zdravi

dobry den, chcel by som sa informovat o moznosti stiahnutia trestneho oznamenia za tazke ublizenie na zdravi... incident sa stal pred dvoma rokmi, a obidve strany podali na seba navzajom trestne oznamenie. Pred par dnami som bol vyzvany aby som sa dostavil na vypocutie a konfrontaciu s dalsim ucastnikom bitky. Bohuzial ani ja, ani moji dvaja svedkovia uz nebyvame v meste, v ktorom prebieha vysetrovanie a dost nas to obtazuje, preto by som sa rad dohodol s chalanom s ktorym som sa pobil na stiahnuti oznameni. Podla informacii ktore mam by to bolo mozne, ale udajne bolo na utocnika podane aj trestne oznamenie (asi prokuratorom ?) za vytrznictvo.

moja otazka teda znie: je mozne ukoncit tento spor nejakou formou mmimosudnej dohody tak, aby nebolo nutne dalsie vysetrovanie a teda pre mna velmi nepohodlne, nevhodne a bohuzial caste cestovanie koli podaniu vypovedi, konfrontacii atd...?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak by šlo o blízke osoby, tak by poškodený mohol súhlas s trestným stíhaním odvolať (nesmelo by ísť o úmyselné ublíženie na zdraví).

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Po takej dlhej dobe sa trestné oznamenie stiahnuť nedá,nakoľko prebehli vyšetrovacie ukony policie vo veci,

    pripad posunuli na sudne konanie
    draik Súhlas s trestným stíhaním môže poškodený vziať späť až dovtedy, kým sa odvolací súd odoberie na záverečnú poradu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kopretinka Pozri príspevok
    trestné oznámenie sa NEDÁ stiahnuť,na čase nezáleží.
    ...nakoľko

    http://www.porada.sk/t150698-trestne...avenie-ts.html

    stiahnutie trestneho oznamenia vo veci ublizenia na zdravi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.