Zavrieť

Porady

Zistenie výšky nákladov na byt, ktorý mám záujem kúpiť

Existuje možnosť zistiť si nejakým spôsobom náklady na bývanie v byte, ktorý by sme mali záujem kúpiť? (okrem toho teda, že predávajúci nám povedal koľko plati).
Ide o to, že byt je na prvom poschodí, pričom pod 3/4 bytu sú nebytové priestory, kde sa nekúri a pod tou 1/4 je už chodník – takže nič, vonkajší priestor.
Predpokladáme, že byt je z dôvodu svojho umiestnenia chladnejší a teda si vyžaduje viac kúrenia. Avšak výška nákladov podľa slov predávajúceho sa nám zdala nízka. (údajne ani nepúšťajú radiátory na plno v zime, lebo to netreba)
Je možnosť overiť si niekde túto skutočnosť alebo zostava len veriť v pravdivosť majitelových slov?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

dinder je offline (nepripojený) dinder

venujem sa informacnym technologiam ...viac dinder
Pokial to plati cez SIPO, alebo ako sa to vola, nech ti ukaze zaplatene sipo za posledne mesiace. Je to normalna vec, ja ked som kupoval tiez mi to ukazali. Alebo inak, spravca kazdy rok posiela vyuctovanie kazdemu majitelovi, nech ti ukaze vyuctovanie. Pokial nic neskryva tak s tym nebude mat problem.

Inak ja by som prizemny byt nekupoval, prave koli chladu a hluku z prizemia. U nas v bytovke maju prizemne byty spotrebu asi +50percent, a to sa vzdy stazuju na schodzi.

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Ak je korektný, nech vám ukáže tri ročné vyúčtovania späť. Isto sa s nich dozviete viac ako z jeho slov. Ak nie? Neviete, potom treba takého, ktorý vie, poradí.

trevize je offline (nepripojený) trevize

trevize
Treba zavolat spravcovi, oznamit mu pocet osob a ten Vam stanovi zalohove platby. Vychadza sa vacsinou zo spotreby za minule obdobia.

Ale to, ci je v zime v byte chladno je len na cestne slovo od povodneho majitela.

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Emka Roman
Cmarková Katarína Pozri príspevok
Existuje možnosť zistiť si nejakým spôsobom náklady na bývanie v byte, ktorý by sme mali záujem kúpiť? (okrem toho teda, že predávajúci nám povedal koľko plati).
Ide o to, že byt je na prvom poschodí, pričom pod 3/4 bytu sú nebytové priestory, kde sa nekúri a pod tou 1/4 je už chodník – takže nič, vonkajší priestor.
Predpokladáme, že byt je z dôvodu svojho umiestnenia chladnejší a teda si vyžaduje viac kúrenia. Avšak výška nákladov podľa slov predávajúceho sa nám zdala nízka. (údajne ani nepúšťajú radiátory na plno v zime, lebo to netreba)
Je možnosť overiť si niekde túto skutočnosť alebo zostava len veriť v pravdivosť majitelových slov?
ďakujem
Normálny byt (nezateplený, plastové okná , nie na prízemí ) má spotrebu asi 0,3 GJ / m2 / rok
ak pridáš + 50 % = 0,45GJ = cca 135 kWh
1 kWh tepla býva okolo 0,7 €
teplá voda býva do 50 % UK (tu asi do 35% )
ak nie je úver, ostatné náklady môžu byť asi vo výške TUV.

svojar je offline (nepripojený) svojar

svojar
Všetko subjektívne, niekto má rád teplo, iný sa viacej kúpe, sprchuje. U nás sa pani na 1 poschodí sťažuje, že z prízemia /kočikárni/ má zimu, ale pritom má nejmenšiu spotrebu nameramú na PRVN. Jej hodnota IU aj KIU za celý byt nedosahuje ani hodnotu normálneho bytu za 1 miestnosť.
Takže pozor na eskymákov.
Sito, týmto ho aj zdravím, určite napíše, že existujú aj "masajovia" či iní teplomilní .

svojar je offline (nepripojený) svojar

svojar
Ide o to aké sú to typy domov. U nás napr. je prívod tepla do domu v oddelenej miestnosti od kočikární a z nej vytvára "saunu" a tým aj zvýšenie teploty v okolitých 2 priestoroch kočikární , a kedže sa teplo šíri hore, miestnosť bytu nad ňou /a určite nielen tá/ má práve pre nezapletenie výhodné podlahové vykurovanie. Samozrejme iné je to nad vchodovou chodbou.
To vysvetluje aj môj predchádzajúci príspevok o spotrebe v tom byte.

sito je offline (nepripojený) sito

sito
svojar Pozri príspevok
Všetko subjektívne, niekto má rád teplo, iný sa viacej kúpe, sprchuje. U nás sa pani na 1 poschodí sťažuje, že z prízemia /kočikárni/ má zimu, ale pritom má nejmenšiu spotrebu nameramú na PRVN. Jej hodnota IU aj KIU za celý byt nedosahuje ani hodnotu normálneho bytu za 1 miestnosť.
Takže pozor na eskymákov.
Sito, týmto ho aj zdravím, určite napíše, že existujú aj "masajovia" či iní teplomilní .
Ahoj, svojar! U nás je to ako na jar. Rozkvitajú sedmokrásky a príroda má s toho vrásky, nie len príroda, dnes ráno aj drozda som videl, ale akosi neštebotal, asi preto, čo je? Jar a či za chvílu janúár? A gazdov trápi čo bude na rok, aká úroda? Strašne ma to hreje! Musím Ti, náš pravdu! Nie, každý má na KIU.

Eskymáci sú tiež ľudia, ktorí žijú na zemi, či skôr na Zemi, ale na ľade si hľadajú obživu a zmysle ich prežitia na Zemi. Tí druhí? Tým je hej! Nebol som tam, ale až tak tomu neverím, že hej. Tiež si niečo odskáču!

Teda, polárny kruh a rovník, rozdielne klimatické podmienky. Pokiaľ v našom geografickom pásme použijeme prirovnanie spomenutých etník, tak ich treba nazvať aj primerane nášmu prostrediu v našom pásme. Eskymák, ten čo špekuluje, špekulant, neprajník, podvodník. Masaj, ten čo ma u pi.. či, že mu je až tak teplo, tiež špekulant. A má podporu vedeckej spoločnosti, a aj podporu tých, ktorí PRT vyrábajú a ja tých, ktorí ich predávajú spolu so servisom a spôsobom rozpočítania nákladov za dodané teplo do domu. Ale tak to bolo aj pred rokom 1989, aj sto rokov pred tým, že aj ešte pred tým.

Ja myslím, ale to je ..... vedieť!

Katka by sa mala popýtať, nie len na to aké boli, budú náklady na bývanie Ale hlavne susedov, budúcich spoluvlastníkov. Ak by predsa bol ten byt teplý, čo jej to bude platné, ak bude mať chladných susedov a po čase si bude, možno bude priať aby boli studení. Bývať medzi ľudmi čo nie sú, len sú ako ľudia je zložité.

Aj toj bolo v telke, že podpísali nájom za dom a potom im ho predá. V dobrej viere si ho postupne pripravovali, prerábali svojím predstavám. No dočkali sa toho, že mu poškodili jeho majetok, nájom im nevráti, a dom nepredá. A starosta, nielen starosta, ale aj občania obce, susedia povedali, že keby sa opýtali, isto by im nedoporučili kontakt s takým špekulantom. Chyba bola aj na ich strane, žiadosť o odkúpenie nehnuteľnosti mu poslali, ale nie doporučene. A tým je vlastne zákon na jeho strane, napriek tomu, že všetci v obci vedia že je to ....

Ale veď sme chceli demokraciu! Preto demokrati zo Slovenska utekajú do Belize, tam im každý riť oblíže. Aj mám to odkážu a prdel nám všetkým ukážu! Ako niekto, keď sme išli do Európy. Bolo na každom bilborde na Európu sa ...

Teraz, keď už moc máme, radšej iným dáme. Slovenský národ pospolitý už mame v tej holej ...



Ale, Katka si isto zoženie viac informácii a hádam sa rozhodne správne, či nie?




89 - 72 = ???

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

verkaz
Najlepšie urobíš, keď o to požiadaš terajšieho vlastníka.
Keď chce byt predať, tak by mal dať aj takéto údaje.
Dozvieš sa platby, ktoré sú pevné (príspevok do FO, poplatok za správu, poistenie domu, platba za dažďovú vodu, inkaso) a ostatné platby (teplo, teplá úžitková voda, studená voda, výťah, osvetlenie spoločných priestorov) si vieš vypočítať podľa osôb alebo Tvojej doterajšej spotreby.
Takmerstarec Nezabudat na vyznamnu nakladovu polozku: Mesane splatky uverov spolocenstva jednotlivymi clenmi.

Zistenie výšky nákladov na byt, ktorý mám záujem kúpiť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.