Zavrieť

Porady

Ukoncenie PP s dovodu rusenia prevadzky. Su body vo vypovedi spravne?

Dobry den,

rad by som sa na Vas obratil so ziadostou o pomoc. Zamestnavatel rusi k 31.12.2012 prevadzku a ma zamestnanca so zmluvou na dobu neurcitu od 1.1.2012. Zamestnanec dostal vypoved s niekolkymi bodmi, ktore podla mojho laickeho nazoru nie su korektne a teda by som rad poznal nazor odbornika.


1. Zamestnavatel konci pracovny pomer v sulade s ust. §72 zakonnika prace ku dnu 31.12.2012.
-> (Skoncenie v skusobnej dobe? to trvala ta skusobna doba takmer rok?)


2. Zamestnanec vyhlasujem, ze netrva na uvedeni dovodovskoncenia PP
-> (ide o ukoncenie "z organizacnych dovodov" a to by tam malo byt, ma tento bod nejaky vplyv napriklad na odstupne ak sa dohoda podpise pred 1.12.2012?)


3.Zamestnanec svojim podpisom potvrdzuje, ze zo strany zamestnavatela ma vysporiadane vsetky zavazky/poziadavky, ktore vyplyvaju z pracovnej zmluvy podpisanej dna 1.1.2012.
-> (toto mi pride tiez nekoretkne, kedze k dnu napriklad 27.11. nema zamestanenc vyplatenu mzdu za 11/2012 a 12/2012 a mzda pokial viem je zavazok vyplyvajuci zo zmluvy, zaroven nema ani preplateny zvysok dovolenky, ktoru do konca roka 2012 urcite neminie)


Vopred dakujem velmi pekne za rady.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alexcore Pozri príspevok
    Dobry den,

    rad by som sa na Vas obratil so ziadostou o pomoc. Zamestnavatel rusi k 31.12.2012 prevadzku a ma zamestnanca so zmluvou na dobu neurcitu od 1.1.2012. Zamestnanec dostal vypoved s niekolkymi bodmi, ktore podla mojho laickeho nazoru nie su korektne a teda by som rad poznal nazor odbornika.


    1. Zamestnavatel konci pracovny pomer v sulade s ust. §72 zakonnika prace ku dnu 31.12.2012.
    -> (Skoncenie v skusobnej dobe? to trvala ta skusobna doba takmer rok?)


    2. Zamestnanec vyhlasujem, ze netrva na uvedeni dovodovskoncenia PP
    -> (ide o ukoncenie "z organizacnych dovodov" a to by tam malo byt, ma tento bod nejaky vplyv napriklad na odstupne ak sa dohoda podpise pred 1.12.2012?)


    3.Zamestnanec svojim podpisom potvrdzuje, ze zo strany zamestnavatela ma vysporiadane vsetky zavazky/poziadavky, ktore vyplyvaju z pracovnej zmluvy podpisanej dna 1.1.2012.
    -> (toto mi pride tiez nekoretkne, kedze k dnu napriklad 27.11. nema zamestanenc vyplatenu mzdu za 11/2012 a 12/2012 a mzda pokial viem je zavazok vyplyvajuci zo zmluvy, zaroven nema ani preplateny zvysok dovolenky, ktoru do konca roka 2012 urcite neminie)


    Vopred dakujem velmi pekne za rady.

    Už § výpovede nie je správny, a ostatné body rovnako.
    Ak dáva skončenie PP z dôvodu rušenia prevádzky, je to výpoveď podľa §63 ZP
    § 63
    Výpoveď daná zamestnávateľom

    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

    a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,

    Alexcore je offline (nepripojený) Alexcore

    Alexcore
    Tweety Pozri príspevok
    Už § výpovede nie je správny, a ostatné body rovnako.
    Ak dáva skončenie PP z dôvodu rušenia prevádzky, je to výpoveď podľa §63 ZP
    § 63
    Výpoveď daná zamestnávateľom

    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

    a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
    A ako zmenit tie body aby to bolo korektne?
    Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alexcore Pozri príspevok
    A ako zmenit tie body aby to bolo korektne?
    Dakujem.
    Ty si zamestnávateľ? AK áno, vo výpovedi sa žiadne body nedávajú. Dáš výpoveď z PP podľa §, ktorý som uviedla a nič viac.

    Alexcore je offline (nepripojený) Alexcore

    Alexcore
    Nie, ja som pribuzny zamestnanca, takze hajim jeho zaujmy a chcem aby ho nikto nepodviedol. A zaroven by som rad vytazil maximum z danej situacie.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Alexcore Pozri príspevok
    Nie, ja som pribuzny zamestnanca, takze hajim jeho zaujmy a chcem aby ho nikto nepodviedol. A zaroven by som rad vytazil maximum z danej situacie.
    Celé je to zlé, treba im to vrátiť spolu s listom, kde uvedie fakty ako paragraf, nevyplatenú mzdu .....

    Ukoncenie PP s dovodu rusenia prevadzky. Su body vo vypovedi spravne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.