Zavrieť

Porady

Ako riešiť platobné karty pri Eshope?

Zdravim,

vie niekto poradit najlepsie riesenie ak chcem medzinarodny eshop, ako riesit implementaciu platobnych kariet? Zatial mam skusenosti s vacsim eshop riesenim Shopify, ktory ale bohuzial jedine spolupracuje v tomto regione s Chronopay, ktori nemaju velku doveru podla toho co som cital. Planujem predavat vlastne, rucne robene predmety takze nejde o ziadnu masovku. Vie niekto poradit ?? Dik!
Naposledy upravil Dav : 29.11.12 at 06:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Najlepsi je Paypal. Platby kartou uz ponukaju snad vsetky banky, my mame v TB, ta bola prva, potom prisla CSOB, myslim ze uz aj VUB ma karty.

    Ale dost sa s tymi bankami vytrapis, s TB urcite. Je to 19 storocie, ziadna podpora pre programatora, ziadne pristupne rozhranie na spravu, kazdu drobnost, ako ze nepresla platba alebo refundaciu platby musis riesit cez telefomy a maily a cakat na odpoved...

    V PP je to prihlasenie a jeden klik.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    najrozšírenejší, najväčší, najlepší /aspoň pre mňa/ PAYPAL. www.paypal.com

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    Ano limit je prvý 2500 euro ale ked zašleš všetky dokumenty na overenie identity .. tak mame už vyše 25 tis obrat a ešte nič viac nepýtali ...

    a ako je to s poplatkamy TABA ? mame teatrapay už 3 týždne .

    Ale cardpay ked zaslali ake všetky dokumenty treba zatial som to vzdal ... ale budem musieť určite poriešiť ..
    Naposledy upravil j.sch : 29.11.12 at 05:55

    mato1980 je offline (nepripojený) mato1980

    mato1980
    misomiso Pozri príspevok
    Najlepsi je Paypal. Platby kartou uz ponukaju snad vsetky banky, my mame v TB, ta bola prva, potom prisla CSOB, myslim ze uz aj VUB ma karty.

    Ale dost sa s tymi bankami vytrapis, s TB urcite. Je to 19 storocie, ziadna podpora pre programatora, ziadne pristupne rozhranie na spravu, kazdu drobnost, ako ze nepresla platba alebo refundaciu platby musis riesit cez telefomy a maily a cakat na odpoved...

    V PP je to prihlasenie a jeden klik.
    Diky, Takze neni problem vsetko riesit cez paypal? Mne to vyhovuje samozrejme, ale viem ze tam maju nejaky limit ktory zamedzuje platby vyssie ako xxxx za nejake obdobie. A aby ti ten limit dvihli, musia ta posudzovat nejakym formularom a procesom. Momentalne mam business account a zakladny limit. Dovoluje mi to predavat vyrobky v lubovolnom objeme mesacnom?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Neviem o ziadnom limite, oni su radi, ze im tam chodia peniaze, preco by to obmedzovali? Akurat ti budu strhavat mensie poplatky, ked tam budes tocit miliony.

    Samozrejme neriesi to vsetko, vzdy budes mat zakaznikov, ktori cez PP nebudu chiet platit (hoci dnes uz mozu aj platobnou kartou bez toho, aby tam mali ucet).

    myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

    myshoKE
    My to riešime cez MoneyBookers. Oproti napr. riešeniu od Tatrabanky nie je potrebné zložiť žiadnu zábezpeku (v TB tuším 1500€), avšak peniaze z prijatej platby sú na mesiac zmrazené (z bezpečnostných dôvodov - ochrana zákazníka). Práve kvôli tomu uvažujeme aj nad inými alternatívami...

    Napr. TrustPay ponúka tiež službu TrustCard, tam je však ten problém, že ak chcete pokryť napr. zákazníkov z ČR, tak musíte mať duálne ceny na e-shope a taktiež tuším aj účet v TP v dvoch menách, čo nie je zrovna najelegantnejšie riešenie.

    mato1980 je offline (nepripojený) mato1980

    mato1980
    j.sch Pozri príspevok
    Ano limit je prvý 2500 euro ale ked zašleš všetky dokumenty na overenie identity .. tak mame už vyše 25 tis obrat a ešte nič viac nepýtali ...

    a ako je to s poplatkamy TABA ? mame teatrapay už 3 týždne .

    Ale cardpay ked zaslali ake všetky dokumenty treba zatial som to vzdal ... ale budem musieť určite poriešiť ..
    Ja som sa pred par dnami aplikoval resp. vyplnil formular a poslal scan obcianskeho a driv licence - kvoli tomu zvyseniu limitu. Ale par dni sa uz nic nedeje, pisal som im, zatial bez odpovede. Na roznych forach som cital ze maju hrozny support a moze to trvat dlho. Tak neviem... kolko si cakal na navysenie?

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    pouzivame TB, celkom v pohode, peniaze pripisuju priblizne po 10 dnoch. Je pravda ze ak je problem, nepride potvrdenie o platbe a pod. tak sa to musi riesit telefonicky. Ale mame tam malo obratov takze to tak nevadi. Zriadenie bolo myslim zdarma, ziadnu zabezpeku sme nemali. Ale je to uz niekolko rokov. CSOB ma nizsie transakcne poplatky ale dost vysoky zriadovaci poplatok (asi 250 euro + DPH). A uvazujem ze skusim trustpay.eu. pouzivame ich platobne brany a je to ok, karty zatial nie. Paypal sme nechceli kedze mali len anglicku verziu webu ale to uz mam dojem neplati. A kedysi mi prislo pre nasich uzivatelov doveryhodnejsie mat branu Tatrabanky.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    no my sme toto riesili a nakoniec sme sa na to vykaslali... tolko papierov co sme dostali, poradca nam samozrejme nevedel poradit... nechali sme to tak.. boli sme vo VUB aj TB. Treba zacat hlavne bankou... ale skuste paypal :P ja ho sice ako nakupujuci nepouzivam, ale je to najbeznejsie kedze casto nakupujem zo zahranicia

    mato1980 je offline (nepripojený) mato1980

    mato1980
    Teraz neviem presne ako si to mam predstavit ze ked niekto ide cez TB alebo CSOB. Banka mu poskytne nejaky kus kodu ktory ked naimplementuje do stranky, tak ma pri check-oute na vyber platby kariet od mastercardu po visu atd? Lebo toto mam na mysli, resp toto potrebujem riesit ak by sme sa nahodou nerozumeli.

    mercdok je offline (nepripojený) mercdok

    mercdok
    Ako napisal myshoKe, najpohodlnejsie je to asi cez MoneyBookers (po novom Skrill), ziadne papierovacky, nijaky vstupny depozit.

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    mato1980 Pozri príspevok
    Teraz neviem presne ako si to mam predstavit ze ked niekto ide cez TB alebo CSOB. Banka mu poskytne nejaky kus kodu ktory ked naimplementuje do stranky, tak ma pri check-oute na vyber platby kariet od mastercardu po visu atd? Lebo toto mam na mysli, resp toto potrebujem riesit ak by sme sa nahodou nerozumeli.
    platba prebieha tak ze z eshopu je klient presmerovany na stranky banky (link s udajmi o platbe), rezlizuje platbu a banka ho presmeruje spetna web eshopu. A Eshop pritom dostane od banky potvrdenie ze platba prebehla. Udaje o karte nezadava eshopu ale priamo banke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.