Zavrieť

Porady

Sociálny fond - MRP-Dos

ahojte poradaci, chcela by som si len overit ci v MRP DOS spravne uctujem tvorbu SF / vydaj z pokladne P26, potom ho nahodim len do knihy SF ako prijem, v penaznom denniku sa mi odzrkadli v stlpci vydavky v hotovosti Je to spravne?
Usporiadat
alexa_v alexa_v

alexa_v je offline (nepripojený) alexa_v

Urobila si to dobre
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Nuž ja účtujem tvorbu bankou, pretože preúčtúvam z bežného účtu sumu, ktorá pripadá na tvorubu SF. Nie pokladňou. Sociálny fond je predsa na účte, nie pokladni. Prevod z BÚ U42, príjem na účet SF U41 a potom X26, nepeňažná operácia -tvorba SF.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No, možno sa mýlim, na sklerózu už mám povolenie - ale stále je povinnosťou mať v banke otvorený účet SF? Mám pocit, že to už nie je povinnosťou, povinnosťou je o ňom účtovať i v knihe SF. Myslím, že je zbytočné platiť banke poplatky za vedenie ďalšieho účtu, predsa v knihe SF mám všetky príjmy - pri tvorbe a všetky výdaje pri jeho použití. Následne si to skontrolujem v JÚ s peň.denníkom, resp.kódmi pre SF a v PÚ priamo s účtom 472.
0 0
zuzanakalafusova zuzanakalafusova

zuzanakalafusova je offline (nepripojený) zuzanakalafusova

Súhlasím s "ondrejvla", povinnosťou je účtovať a tvoriť SF. A ak si zoberiem prípad, že naša tvorba je za mesiac približne 100,-- Sk a poplatky za mesačnú evidenciu v banke asi 150,-- Sk, rýchlo by sme zo SF nič nemali.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

viem, že nemusi byť osobitny účet, ani ho nemam, len som chcela vedieť či ta tvorba SF je dobre zaúčtovaná, teda či platí P26 - tvorba SF. Pomýlilo ma to, že ked som si vyhodila koncoročnú kn ihu prijatých FA a koncoročný výkaz o pohľadávkach a záväzkoch, tak mi nesedeli zaväzky, vo výkaze boli vyššie presne o sumu celoročneho SF, akoby sa ten SF mal ešte nejako zaučtovať, ako by to bol zaväzok
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lydinka, ja zaúčtujem v uzávierkových operáciach naraz celou sumou Tvorbu SF - ako nepeňažnú operáciu.
A zaúčtujem do Knihy SF.

Vo výkazoch na konci roka sa Ti v záväzkoch prejaví aj zostatok z knihy SF.
To je správne - lebo to sú peniaze "Tvojich zamestnancov" - čiže je to Tvoj záväzok voči zamestnancom.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Muška
Lydinka, ja zaúčtujem v uzávierkových operáciach naraz celou sumou Tvorbu SF - ako nepeňažnú operáciu.
A zaúčtujem do Knihy SF.

Vo výkazoch na konci roka sa Ti v záväzkoch prejaví aj zostatok z knihy SF.
To je správne - lebo to sú peniaze "Tvojich zamestnancov" - čiže je to Tvoj záväzok voči zamestnancom.
Čiže keĎ budem robiť ten ročný výkaz, tak sa tam uvedie aj ten SF? Je tam osobitná kolónka, ale tam dam len tú sumu pohľadavok z Fa spočítanú so sumou SF? Díky
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vo výkaze to máš spolu so Záväzkami /dodávateľskými faktúra, iné záväzky - nevyplatené mzdy, dane, poistky , zostatok v knihe SF..../

Keď tvoríš SF tak v MRP DOS zadáš v uzávierkových operáciach X26 - táto suma sa Ti vo výkaze k DP prejaví v kolonke "Prevádzková réžia"
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Muška
Vo výkaze to máš spolu so Záväzkami /dodávateľskými faktúra, iné záväzky - nevyplatené mzdy, dane, poistky , zostatok v knihe SF..../

Keď tvoríš SF tak v MRP DOS zadáš v uzávierkových operáciach X26 - táto suma sa Ti vo výkaze k DP prejaví v kolonke "Prevádzková réžia"
Muška,
ja som zadávala v peňažnom denníku P26 - ako výdavok z pokladne, do knihy SF som to nahodila ako prijem - môže to byť aj takto????
Inač ďakujem za rady
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lydinka,
ja to robím v uzávierkových operáciach ako "nepeňažný" výdavok, lebo v skutočnosti Ti peniaze neodídu z pokladne. Potom by si mala mať druhú pokladňu na SF, kde tieto peniaze zasa príjmeš - to je v MRP "Sociálny fond-tvorba". Kniha SF - nie je pokladňa.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Muška
Lydinka,
ja to robím v uzávierkových operáciach ako "nepeňažný" výdavok, lebo v skutočnosti Ti peniaze neodídu z pokladne. Potom by si mala mať druhú pokladňu na SF, kde tieto peniaze zasa príjmeš - to je v MRP "Sociálny fond-tvorba". Kniha SF - nie je pokladňa.
ĎAKUJEM TI, VELMI SI MI POMOHLA
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Čerpanie SF /stravné/. Z účtu SF prevediem čiasku za stravné na BU podnikateľský.Účtujem takto správne???
Výdaj z účtu SF ako čerpanie sociálneho fondu /VNZD/
Príjem na podnikateľský účet -Ostatné nezdaniteľné príjmy
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Prevod medzi účtami - účtujem ako "Priebežné položky - peniaze na ceste"
Výdaj - z Knihy SF - čerpanie SF - účtuješ:
1) buď priamo pri rozpisovaní úhrady faktúry za stravné lísky,
2) alebo v uzávierkových operáciach ako nepeňažný výdaj - Čerpanie zo SF
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Muška
Prevod medzi účtami - účtujem ako "Priebežné položky - peniaze na ceste"
Výdaj - z Knihy SF - čerpanie SF - účtuješ:
1) buď priamo pri rozpisovaní úhrady faktúry za stravné lísky,
2) alebo v uzávierkových operáciach ako nepeňažný výdaj - Čerpanie zo SF
A takto ako to robím ja to teda nie je dobre?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Danielam,
Podľa mňa je to prevod medzi bankovými účtami.
Aký máš doklad k výdaju z BU SF?
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Muška
Danielam,
Podľa mňa je to prevod medzi bankovými účtami.
Aký máš doklad k výdaju z BU SF?
K BU SF mám urobený ID - kalkuláciu stravného kde mám rozpísané 55%,45% a príspevok so SF, kde mám vyčíslený počet straveniek a hodnotu príspevku zo SF.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

No a ja by som ten ID, zaradila až do uzávierkových operácii - za celý rok.

Nemusíš aspoň každý mesiac presne robiť prevody zo SF......a my sme zrušili podúčet SF - nakoľko ho už zákon neprikazuje.

Vedieme knihu SF a hotovo.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

lydinka
viem, že nemusi byť osobitny účet, ani ho nemam, len som chcela vedieť či ta tvorba SF je dobre zaúčtovaná, teda či platí P26 - tvorba SF. Pomýlilo ma to, že ked som si vyhodila koncoročnú kn ihu prijatých FA a koncoročný výkaz o pohľadávkach a záväzkoch, tak mi nesedeli zaväzky, vo výkaze boli vyššie presne o sumu celoročneho SF, akoby sa ten SF mal ešte nejako zaučtovať, ako by to bol zaväzok
Ja tiež účtujem v MRP-DOS. Keď účtujem tvorbu SF ( z účtu na účet)
Tak to účtujem - výdavok odčítateľný - z banky U26 - Tvorba SF, keď mi to nabehne na účte SF, tam to účtujem U15 - tvorba SF - príjem nezdaniteľný, a keď čerpám tak to dávam na výdavok neodčítateľný U37 - čerpanie SF. Na konci roku sa musia "účty" 15 a 26 rovnať.
0 0
Hubka Hubka

Hubka je offline (nepripojený) Hubka

Ahoj, Muška
Vidím, že si online, tak sa opýtam:
Ak počas roka účtujem príjem a výdaj len v knihe SF a príspevky sa vyplatili zamestnancom cez výplaty, čo všetko treba v rámci uzávierkových operácií zaúčtovať v peňažnom denníku? Napríklad povinný prídel za rok bol, dajme tomu, 2000 Sk a cez výplaty prešlo 1000 Sk?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Mam taku otazocku, tu knihu SF si ako vediete? fyzicky? alebo staci v excely? alebo ako?
dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať