Zavrieť

Porady

Udaje v knihe jazd pri sukromnom aute pouzivanom SZCO

Ahojte,
som SZCO a od buduceho roka planujem vyuzivat sukromne auto na firemne ucely. Su mi jasne veci okolo zaplatenia DzMV aj vypocet cestovnych nahrad. Co mi nie je jasne je co by mala obsahovat kniha jazd. Vie mi niekto napisat ake udaje by tam urcite mali byt a ake tam byt nemusia. Viem, ze su rozdiely medzi knihou jazd firemnych aut a knihou jazd sukromnych aut pouzivanych SZCO. Zaujimaju ma hlavne udaje typu stav tachometra, ucel cesty, nazov konkretnej firmy v ktorej som bol a pod. Este raz zdoraznujem, ze sa jedna o sukromne auto pouzivane SZCO.

Vopred dakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

to je také jednoduché.....
budeš si vykazovať jazdy iba na podnikateľské účely.....
t.j. dnes máš na TM stav 52500 km urobíš pre spoločnosť 200 km
konečný stav je 52700 km
zajtra začínaš jazdu so stavom 52999 km, nezaujíma ťa to nemusíš vykazovať súkromné jazdy, proste nič , začínaš s novým stavom TM.....
1 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

Cize je nutne stav tachometra uvadzat pri kazdej jazde aj ked sa jedna o sukromne auto??? Stretol som sa s nazormi, ze staci uviest stav tachometra na zaciatku a na konci roka resp., ze pri sukromnom aute ho nie je nutne uvadzat vobec..
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno ale v prípade, že budeš využívať 80% z PHM do nákladov. Vtedy musíš mať uvedený stav tachometra na začiatku a na konci roka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
Áno ale v prípade, že budeš využívať 80% z PHM do nákladov. Vtedy musíš mať uvedený stav tachometra na začiatku a na konci roka.
Danielka, pri súkromnom MV neúčtuje nákup PHM, len tzv. náhrady.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
DanielaSĽ Pozri príspevok
Áno ale v prípade, že budeš využívať 80% z PHM do nákladov. Vtedy musíš mať uvedený stav tachometra na začiatku a na konci roka.
§19 ods.2e)
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

Ok, ale system 80% z PHM do nakladov pri sukromnom aute pouzit nemozem pokial viem. Takze plati, ze pri knihe jazd pre sukromne auto pouzivane SZCO na firemne ucely je nutne uvadzat stav tachometra pred kazdou jazdou a po kazdej jazde??? Pytam sa preto, ze je to strasne pracne evidovat tento udaj pri kazdej jazde. Vie mi niekto dat realnu odpoved na to ci to je alebo nie je nutne..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veď musíš vedieť koľko km si prejazdil. Ako inak vypočítaš náklady?
Súkromné jazdy evidovať nemusíš.
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

Ved kolko km som prejazdil mozem evidovat stylom Bratislava - Banska Bystrica 220km, Bratislava -Trnava 60km, atd. Na to nie je potrebny stav tachometra. Otazka je ci je udaj stav tachometra zo strany DU vyzadovany..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
shogun Pozri príspevok
Ved kolko km som prejazdil mozem evidovat stylom Bratislava - Banska Bystrica 220km, Bratislava -Trnava 60km, atd. Na to nie je potrebny stav tachometra. Otazka je ci je udaj stav tachometra zo strany DU vyzadovany..
Neviem o žiadnom predpise, ktorý by to vyžadoval.
Veď si vyplň cestovný príkaz podľa tlačiva.

http://www.cestovnyprikaz.sk/h2/str2-16re.html
Naposledy upravil marjankaj : 29.11.12 at 09:44
1 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

Z toho co som sa docital na forach som sa dozvedel, ze vraj nikde nie je zadefinovana forma ako presne ma vyzerat kniha jazd a co vsetko ma obsahovat. Avsak urcite existuju nejake zabehnute konvencie co vsetko tam ma byt a co DU zvykne kontrolovat. A k tomu sa neviem nikde dopatrat. Aj v tomto vlakne vidim, ze su odlisne nazory a dvaja skuseni poradaci mi radia kazdy inak..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
shogun Pozri príspevok
Z toho co som sa docital na forach som sa dozvedel, ze vraj nikde nie je zadefinovana forma ako presne ma vyzerat kniha jazd a co vsetko ma obsahovat. Avsak urcite existuju nejake zabehnute konvencie co vsetko tam ma byt a co DU zvykne kontrolovat. A k tomu sa neviem nikde dopatrat. Aj v tomto vlakne vidim, ze su odlisne nazory a dvaja skuseni poradaci mi radia kazdy inak..
No uviesť aj stav tachometra žiadny zákon nezakazuje, ak ti išlo iba o toto.
Nakoniec tie kilometre aj tak vypočítaš ako rozdiel stavu tachometra na začiatku a na konci jazdy.
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

marjankaj Pozri príspevok
No uviesť aj stav tachometra žiadny zákon nezakazuje, ak ti išlo iba o toto.
Nakoniec tie kilometre aj tak vypočítaš ako rozdiel stavu tachometra na začiatku a na konci jazdy.
Nie. Mne ide prave o to, ze tento udaj uvadzat nechcem kedze je to pracne si to stale niekde zapisovat a evidovat. A kilometre viem vypocitat aj podla toho, ze viem kde som bol a kolko km som presiel. Ide mi prave o to, ze ked nebudem tento udaj uvadzat ci ma moze niekto za to pokutovat pripadne mi dane jazdy neuznat. Co sa tyka tlaciv nasiel som rozne aj take kde udaj stav tachometra je aj take kde nie je. Tak som z toho jelen..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tak vyplňuj také kde stav tachometra nie je. Keď to stačí zamestnancom, tak aj tebe musí.

Myslíš, že si budú chcieť overiť, či stav tachometra naozaj súhlasí so skutočným stavom na začiatku cesty?
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

marjankaj Pozri príspevok
Tak vyplňuj také kde stav tachometra nie je. Keď to stačí zamestnancom, tak aj tebe musí.

Myslíš, že si budú chcieť overiť, či stav tachometra naozaj súhlasí so skutočným stavom na začiatku cesty?
Dobre, ze si spomenul tych zamestancov. Tiez som sa zamyslal nad tym, ze zamestanci ak chodia na sukromnom aute tak udaj stav tachometra nevyplnuju. Otazka je ci pre zamestancov platia tie iste pravidla ako pre SZCO pouzivajuce sukromne auto na firemne ucely ???

Knihu jazd planujem vyplnat v exceli takze je len na mne ci si tam tu kolonku dam alebo nie..

Co sa tyka overenia rozumiem Tvojej narazke, ale ide mi o to, ze vela najazdim a naozaj sa mi to neche evidovat a hlavne nemam na to cas sa s tym zdrziavat ak to nie je potrebne. Ak mi vsak niekto povie , ze je to nutne tak mi nic ine nezostava ako to robit..
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

shogun Pozri príspevok
Dobre, ze si spomenul tych zamestancov. Tiez som sa zamyslal nad tym, ze zamestanci ak chodia na sukromnom aute tak udaj stav tachometra nevyplnuju. Otazka je ci pre zamestancov platia tie iste pravidla ako pre SZCO pouzivajuce sukromne auto na firemne ucely ???

Knihu jazd planujem vyplnat v exceli takze je len na mne ci si tam tu kolonku dam alebo nie..

Co sa tyka overenia rozumiem Tvojej narazke, ale ide mi o to, ze vela najazdim a naozaj sa mi to neche evidovat a hlavne nemam na to cas sa s tym zdrziavat ak to nie je potrebne. Ak mi vsak niekto povie , ze je to nutne tak mi nic ine nezostava ako to robit..
ono je dôležité, aké jazdy sa budú vykonávať... ak to budú dlhé cesty, stačí uviesť cieľ cesty, počet kilometrov.... niekedy sú to však iba každodenné vybavovačky v rámci okolia a vtedy je lepšie iba napísať stav tachometra na začiatku a na konci a tak si vypísať knihu jázd... jednoducho povedané, záleží na samom podnikateľovi, ako si bude viesť evidenciu najazdených kilometrov na služobné účely, pri kontrole si ich bude musieť vedieť obhájiť, ak to nie je problém, tak ani kontrola by nemala mať problém s formou vedenia evidencie najazdených kilometrov
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

JAJA11 Pozri príspevok
ono je dôležité, aké jazdy sa budú vykonávať... ak to budú dlhé cesty, stačí uviesť cieľ cesty, počet kilometrov.... niekedy sú to však iba každodenné vybavovačky v rámci okolia a vtedy je lepšie iba napísať stav tachometra na začiatku a na konci a tak si vypísať knihu jázd... jednoducho povedané, záleží na samom podnikateľovi, ako si bude viesť evidenciu najazdených kilometrov na služobné účely, pri kontrole si ich bude musieť vedieť obhájiť, ak to nie je problém, tak ani kontrola by nemala mať problém s formou vedenia evidencie najazdených kilometrov
U mna sa jedna len o dlhe jazdy medzi mestami. Cize ziadne vybavovacky po okoli. Myslis, ze v takomto pripade netreba vobec uvadzat stav tachometra??? Existuje nejaka nepisana dohoda v tomto duchu???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
shogun Pozri príspevok
U mna sa jedna len o dlhe jazdy medzi mestami. Cize ziadne vybavovacky po okoli. Myslis, ze v takomto pripade netreba vobec uvadzat stav tachometra??? Existuje nejaka nepisana dohoda v tomto duchu???
Akú dohodu máš na mysli? S daňovým úradom? Tí sa predsa s nikým nedohadujú. Idú podľa platných zákonov. Čítaš vôbec odpovede?
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

marjankaj Pozri príspevok
Akú dohodu máš na mysli? S daňovým úradom? Tí sa predsa s nikým nedohadujú. Idú podľa platných zákonov. Čítaš vôbec odpovede?
Nemam na mysli ziadnu dohodu s DU. Ak vsak podla vsetkeho neexistuje zakon v ktorom je definovane ako ma vyzerat kniha jazd (ak to nie je pravda tak ma opravte) tak sa musia podla niecoho riadit. Myslim, ze existuju nejake usmernenia vydavane pre DU podla ktorych funguju. Alebo kde si to mam ako bezny obcan dohladat ked to chcem robit spravne??? Podla coho sa mam riadit ked to nie je nikde zadefinovane a nikto mi nevie dat spolahlivu odpoved???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

shogun Pozri príspevok
Nemam na mysli ziadnu dohodu s DU. Ak vsak podla vsetkeho neexistuje zakon v ktorom je definovane ako ma vyzerat kniha jazd (ak to nie je pravda tak ma opravte) tak sa musia podla niecoho riadit. Myslim, ze existuju nejake usmernenia vydavane pre DU podla ktorych funguju. Alebo kde si to mam ako bezny obcan dohladat ked to chcem robit spravne??? Podla coho sa mam riadit ked to nie je nikde zadefinovane a nikto mi nevie dat spolahlivu odpoved???
Kniha jázd už je na svete pekných pár desaťročí, nie je to nič nové,.
0 0
shogun shogun

shogun je offline (nepripojený) shogun

Tweety Pozri príspevok
Kniha jázd už je na svete pekných pár desaťročí, nie je to nič nové,.
Tak potom preco nikto nevie povedat co tam ma byt a co nie ked to nie nic nove??? A preco potom existuje x variacii ako ma ta kniha vyzerat a co ma ta kniha obsahovat??? Existuje napr. nejaka oficialna alebo doporucena forma, ktoru vydalo ministerstvo alebo danove riaditelstvo???
0 0
Načítať ďalšie