Zavrieť

Porady

rozvádzam sa, bsm a iné - potrebujem radu

dobrý deň,
pripájam sa do príspevkov, som zúfalý už, potrebujem zistiť, či niekto nemá takéto skúsenosti ako ja prípadne, či nevie niečo ohľadne môjho problému.
ide o to, že som bol ženatý skoro 17 rokov, od začiatku manželstva som platil skoro všetko ja, prípadne pomohli moji rodičia a svokrovci. manželka, nikdy počas trvania manželstva nepracovala, ani sa len nesnažila nájsť si prácu, keď som ju viackrát upozorňoval na to, že nezvládam platiť všetky výdaje, a musím to prefinancovávať spotrebnými úvermi, vôbec o to nemala záujem aby pomohla vo finančnej oblasti, tým že by sa zamestnala. svokra mi povedala, aby som si popri práci našiel ešte inú prácu aby som lepšie zarábal, pritom som pracoval a pracujem častokrát aj 10 hodín denne.
počas manželstva sme nadobudli nehnuteľnosť, na ktorú je ešte hypotéka vo výške skoro polovice jej hodnoty, hypotéku platím stále, ale chcem sa odsťahovať, pretože už nevládzem bývať v tejto domácnosti a starať sa o všetko, navrhol som ex aby prebrala hypo na seba / medzičasom sa zamestnala, pretože jej súd povedal, že deti nemusí dostať do opatery nakoľko je nezamestnaná a nebude ich mať z čoho uživiť/ nakoľko tvrdí na súde, že rodičia jej celý život pomáhali a aj budú pomáhať. len ona túto hypotéku odmieta, ale nechce ani odísť z tohto bytu, chce tam vraj ešte dva roky bývať, ale chce odomňa aby som hypo platil stále ja. tak som jej navrhol dalšiu alternatívu, že nech si byt nechá so všetkým a mňa vyplatia v sume 15tis eur, čo je myslím veľmi dobrá cena nakoľko je byt ohodnotený na 114tis eur, s tým takisto nesúhlasí, neviem čo mám robiť, som z toho zúfalý, chcem mať iné byvanie, ale nakoľko som viazaný na hypotéke k tomuto bytu, tak mi žiadna banka, žiadnu inú hypotéku nedá nakoľko by som to nezvládal platiť.

prosím poraďte mi, čo mám s tým robiť, chcel by som sa s ňou dohodnúť, ale ona odmieta akúkoľvek dohodu, chce tam bývať a iné nič ju nezaujíma, pričom hrozí, že ak prestanem hypo platiť ja, tak o ten byt prídeme. ďakujem za rady vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    A prečo na odsťahovanie chceš druhú hypotéku - najdi si podnájom. A čo znamená, že bude syn svedčiť na súde proti tebe? Teda okrem prepieranie špinavého prádla. Pri rozvode sa delí iba manželstvo, nie priamo majetok. To, že bude svedčiť v tvoj neprospech pre byt nič neznamená. Ešte sa bude rozhodovať o starostlivosti o deti a komu budú zverené a o výške príspevku. Myslíš, že jeho svedectvo ovplyvní výšku alimentov?

    Myslím, že keď nastane reálna hrozba toho, že o byt prídete, lebo prestaneš platiť hypo, tak sa aj ona začne správať inak. Majetok sa bude deliť až po rozvode. A to buď dohodou alebo opäť cez súd.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    martinko123456 Pozri príspevok

    prosím poraďte mi, čo mám s tým robiť, chcel by som sa s ňou dohodnúť, ale ona odmieta akúkoľvek dohodu, chce tam bývať a iné nič ju nezaujíma, pričom hrozí, že ak prestanem hypo platiť ja, tak o ten byt prídeme. ďakujem za rady vopred.
    Nič nezrobíš s človekom , ktorý nemá záujem o dohodu ...
    Radiť sa nedá v takomto prípade nič ...

    Vtedy už následne nastupujú advokáti a súd rozhodne ......a ani jedna strana v podstate nebude spokojná ...

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Rozdeliť BSM ide za trvania manželstva iba v prípade ak podnikáš.

    Inak sa dá požiadať súd aby určil každému manželovi koľko má platiť za byt, poplatky za elektriku, plyn a aj hypotéku keď sa nevedia dohodnúť. Na pojednávaní by som uviedla presne to čo tu píšeš: odsťahujem sa, zatiaľ sa neuvažujem rozviesť, ale kvôli deťom sa odsťahujem a manželke nechávam byt aj s hypotékou. Potom by som išla s tým uznesením do banky aby hypotéku celú prepísala na manželku.

    A až potom by som podala žiadosť o rozvod.
    Teda by som obrátila poradie aby som nezadĺžila byt na moje meno. A ten kto prvý podáva návrh je vo výhode: ak sa situácia na súde nevyvinie podľa tvojich predstáv, vždy si pánom situácie a môžeš návrh stiahnuť a o hodinu podať nový.

    Ak si živnostník, tak ušetríš čas: BSM sa dá rozdeliť aj za trvania manželstva.
    nie som živnostník, rozvod som už podal, teraz má byť ďalšie pojednávanie a stále sa nechce protistrana dohodnúť, klamú a zavádzajú stále, najviac ma ale mrzí že decká otočili proti mne a tie vypovedali na súde v jej prospech, pritom hneď v ten deň bol schopný syn pýtať odomňa peniaze... tak som mu ich nedal, keď vypovedal že sa nestarám tak sa už starať nebudem, nech vie ako to bude vyzerať keď sa starať nebudem!!! aj keď neviem či to pochopia.
    požiadať súd o určenie platenia sa dá pri rozvode, alebo to musím mimo rozvodového konania?

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Súd pri rozvodovom konaní rozhodne aj o platení výživného na deti. Nerozhoduje o rozdelení BSM, o tom sa rozhodnú bývalí manželia po rozvode dohodou, ak táto nie je možná, rozhodne na návrh jedného z nich súd. Samozrejme, BSM zanikne rozvodom. Ak sa nebude chcieť manželka dohodnúť, musíš podať návrh na súd. Teraz musíš čakať, až vás súd rozvedie a rozhodnutie súdu nadobudne právoplatnosť.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Včera som sa rozprával s jedným známym, ktorý je 2 mesiace šťastne rozvedený.Extrémne inšipratívny rozhovor s dokonale šťastným človekom.O rozvod si požiadala manželka preto ,že jej zobral kartu od spoločného účtu,preto lebo z neho povyberala veľkú sumu a nechcela povedať načo minula peniaze.(nikdy nikde nepracovala ,v rodine pracoval len on)3 deti,dospelé ,nový dom bez pôžičiek.Súd ich rozdelil na polovicu.(on sa nechcel rozvádzať do poslednej chvíle nesúhlasil)Jeho bývalá teraz pracuje za 600€ v otrokárni a on sa neskutočne teší z toho ,že tá jeho bývalá vyje...la sama zo sebou.Prvý krát v živote sa živí svojimi fajnovými ručičkami a minúť môže len toľko koľko jej ostane....necelých 250€.
    On bol zatiaľ s deťmi na safari v Keni, a chodí sa zabávať s kamarátmi ,cestuje kam si zachce nemusí nikoho zo sebou vláčiť nikomu nič hlásiť.Bolo z neho cíťiť úplne iného človeka.On sám stále dookola opakoval ,že pred a počas súdov to bol obrovský stres ,ale potom to z neho všetko spadlo a konečne sa cíti šťastný užíva si slobodu plnými dúškami.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...prečo si nešťastný?..že si 17 rokov otročil a tvoja snaha nebola ocenená?..alebo že nevďačné decko svedčí na súde proti tebe?..neboj, ešte neraz otrčí k tebe dlaň a bude pýtať, ak vás rozvedú..nech si manželka detičky nechá, tebe určia výživné, s bývaním si poradíš aj podnájmom,hypotéku rozhodne súd...tak aké stresy?..(viem, ľahko sa to povie, ale, ako píše 220870, môžeš len získať!..tak, daj úsmev na tvár,deťom len tolko, čo určí súd a žena-nech sa stará, ak si doteraz neuvedomila, že nič nebolo zadarmo, tak teraz to zistí...len ju nechaj...a nezúfaj...ak si 17 rokov ťahal celú domácnosť, neboj sa, že by si sám seba a alimenty nezvládol..
    ahojte, v prvom rade Vám ďakujem za reakcie Vám všetkým a za slová podpory, som ako na tŕnoch nervozny jak pes....
    ale mám taký dojem ze sa uplne nechápeme.
    moj syn uz proti mne na sude svedcil, my uz sme mali tri pojednávania.. starsi povedal, že som sa o nich nestaral cele roky, vobec som s nimi nikam nechodil....
    po rozhovore s nim doma, som sa ho pýtal preco takto vypovedal, že som sa nestaral, že o všetko sa starala matka??? na to mi povedal, že je to pravda, že všade s nimi chodila mama... / na druhej strane kedy som mal chodiť ked som zarabal peniaze a zivil rodinu..
    mimochodom hned v ten vecer po sude pytal odomna peniaze, nechal mi vzkaz... tak sommu povedal aby si pytal od mami a od maminych rodicov, kedže ja sa podla neho nestaram o nic... po týzdni od sudu, mi vykrikoval že uz tyzden nemal masrktu, že aby som mu ju isiel kupit.. tak nech mu ju kupi matka a stara matka, ked len oni sa o nich starali stale... boze moj taky som napaleny, snazil som sa im venovat ako sa len dalo, ale kedze som cestoval vela km do prace, a pracoval denne 12 hodin tak mi vela volneho casu nezostalo, bol som rad ked som sa vyspal do prace.
    čo sa týka hypoteky na nove byvanie, tak by som chcel preto hypo novu, lebo vsetky najmy ktore su na ponuku su v takej vyske že za to si mozem platit aj hypoteku na iny dom a aspon si ho budem splacat, podla mna je najom vyhodeny peniaz.
    čo sa tyka rozhodunutia hypoteky, tak preto by som bol rad keby to sud hned teraz vyriesil, nakolko je poplatok za spravu bytu a hypo 660eur, co je dost vysoka vyska, a este neviem kolko bude vyzivne... ak mi da sud vyzivne ako ona pozaduje co je 500eur tak nie som schopny z toho vyzit, nakoľko ona neprispieva na byt a nechce prispievat, takze preto som z toho nespokojny, keby aspon povedala ze kym sa vyriesi bsm tak bude prispievat polovickou na poplatky spojene s uzivanim bytu a hypo tak by som bol kludnejsi ale nie, nechce vobec.. to je ten kamen urazu!!!!! a ja som fakt nezvladnem potom platit vsetko, preto mam strach ze o tu nehnutelnost prideme...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    martinko123456 Pozri príspevok
    ahojte, v prvom rade Vám ďakujem za reakcie Vám všetkým a za slová podpory, som ako na tŕnoch nervozny jak pes....
    ale mám taký dojem ze sa uplne nechápeme.
    moj syn uz proti mne na sude svedcil, my uz sme mali tri pojednávania.. starsi povedal, že som sa o nich nestaral cele roky, vobec som s nimi nikam nechodil....
    po rozhovore s nim doma, som sa ho pýtal preco takto vypovedal, že som sa nestaral, že o všetko sa starala matka??? na to mi povedal, že je to pravda, že všade s nimi chodila mama... / na druhej strane kedy som mal chodiť ked som zarabal peniaze a zivil rodinu..
    mimochodom hned v ten vecer po sude pytal odomna peniaze, nechal mi vzkaz... tak sommu povedal aby si pytal od mami a od maminych rodicov, kedže ja sa podla neho nestaram o nic... po týzdni od sudu, mi vykrikoval že uz tyzden nemal masrktu, že aby som mu ju isiel kupit.. tak nech mu ju kupi matka a stara matka, ked len oni sa o nich starali stale... boze moj taky som napaleny, snazil som sa im venovat ako sa len dalo, ale kedze som cestoval vela km do prace, a pracoval denne 12 hodin tak mi vela volneho casu nezostalo, bol som rad ked som sa vyspal do prace.
    čo sa týka hypoteky na nove byvanie, tak by som chcel preto hypo novu, lebo vsetky najmy ktore su na ponuku su v takej vyske že za to si mozem platit aj hypoteku na iny dom a aspon si ho budem splacat, podla mna je najom vyhodeny peniaz.
    čo sa tyka rozhodunutia hypoteky, tak preto by som bol rad keby to sud hned teraz vyriesil, nakolko je poplatok za spravu bytu a hypo 660eur, co je dost vysoka vyska, a este neviem kolko bude vyzivne... ak mi da sud vyzivne ako ona pozaduje co je 500eur tak nie som schopny z toho vyzit, nakoľko ona neprispieva na byt a nechce prispievat, takze preto som z toho nespokojny, keby aspon povedala ze kym sa vyriesi bsm tak bude prispievat polovickou na poplatky spojene s uzivanim bytu a hypo tak by som bol kludnejsi ale nie, nechce vobec.. to je ten kamen urazu!!!!! a ja som fakt nezvladnem potom platit vsetko, preto mam strach ze o tu nehnutelnost prideme...
    zabudni na to, že tento súd bude riešiť vaše bsm. To je proste ine konanie a bodka. To sa tu nevyrieši. na to bude treba buď dohodu alebo znova súd. A kď je to takto, čím skôr to po rozvode na súd, tým lepšie.A kým sa to nevyrieši, tak voľ nájom. Budeš volnejší, ako keby si sa viazal na hypotéku a byt. Kľudne sa budeš mocť zdvihnúť a odísť na druhý koniec republiky. Alebo aj do zahraničia. Nič sa nedeje, v najhoršom iný nájom. Ale keď budeš mať hypotéku na krku, už si viazaný. Vôbec nie je pravda, že peniaze za nájom su vyhodené peniaze. A prečo potom v zahraničí ľudia oveľa viac bývajú v nájmoch a nie vo vlastnom? Lebo na hypotéke zarobí hlavne banka. Naozaj teraz nerieš vlastné bývanei na hypotéku ale len nájom.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Keď Vás rozvedú určia Ti výživné. To samozrejme platiť musíš. Na druhej strane, v tom momente, pokiaľ sa odsťahuješ z bytu, nemusíš platiť nájom a inkaso. A teoreticky nemusíš platiť ani hypotéku, pretože Ti môže byť šuma fuk či banka ten byt vezme. Pokiaľ budeš ústretový, môžeš z hypo platiť polovicu, pretože aj BSM sa bude deliť na polovicu. Ako majetok tak aj dlžoby. Manželka sa rýchlo spamätá, keď začnú chodiť z banky upomienky.
    A čo sa týka detí, snaž sa, ale naozaj veľmi a hneď, vylepšiť ten vzťah. Pretože ak podľahnú vymývaniu mozgov zo strany matky, môžeš byť po zvyšok života zdegradovaný iba na platiča výživného. Nedávaj im zbytočne peniaze, skôr s nimi skús tráviť čas.
    nemozem platit z hypo polovicu, to uz som v banke zistoval, nedá sa to, banka nerozdeluje hypo na polovicu.
    platit vyzivne budem to aj chcem, ja mam zaujem sa s detmi stykat, ale vzdy sa ich snazi dat prec, aj ked som si zobral dovolenku, a mali prazdniny tak ich rychlo dala prec k rodicom svojim aby som s nimi nebol, a nahodou si ich neotocil na svoju stranu. lutujem ze som nesiel k svokre a nespravil tam randal. aspon viem co mam robit v buducnosti.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Ja viem že banka to neumožní, ale veď si založ druhý účet a na tom kde je inkaso nechávaj len pol splátky. A druhú nech doloží manželka . Pravdaže až po rozvode.
    A robiť "bordel" nepomôže, deti to budú vnímať negatívne. skôr musíš vymyslieť niečo atraktívne. Koľko majú rokov?
    Naposledy upravil hena22 : 01.12.12 at 08:08 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.