Zavrieť

Porady

Ako dostať späť peniaze od dlžníka legalnou formou?

Dobry den prajem,
chcel by som sa opytat ci na slovensku existuje LEGALNY sposob ako dostat spat peniaze od cloveka, ktory dostal zalohu na odvedenu pracu a material a uz sa neukazal?

Mam sudny prikaz, rozhodnutie, vselijake papiere...ked som to riesil cez exekutorv povedali, ze kedze ho nevedia najst nevedia s tym riesit.....

Ked to dobre chapem, tak na slovensku to funguje tak, ze vylakate od niekoho peniaze, zmiznete a modlite sa aby to nebola taka polozka, pre ktoru by okrednuty clevek bol ochotny ist nelegalnou cestou vymahania....

Podotykam, ze sa nejenda o miliony ...ide o 500 €, ale aj tak by ma to zaujimalo ako sa do ta LEGALNE riesit a ci vobec....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    no je to divne. Mna exekutor nahanal kvoli 478EUR. Nakonies sa ukazalo, ze som nebol dlzny nic, ale aj tak som musel zaplatit trovy exekucie, lebo som doklady o "svojej nevine" predlozil neskoro a exekucia uz bola zacata. Skus ineho exekutora.

    Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

    Satyrius
    V podstate som to uz zabalil, po 2 rokoch od rozsudku som to neriesl bolo mi povedane, ze je to mala suma aby niekto "spinil" ruky....predcasom sa mi ozvali dvaja exekutori z Blavy, vraj to vedia riesit...ked som sa znova do toho obul a riesil papierovacky s nimi po mesiaci mi zhodne povedali, ze ho nevedia najst takze je to vraj pase... :-) :-(

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Satyrius Pozri príspevok
    V podstate som to uz zabalil, po 2 rokoch od rozsudku som to neriesl bolo mi povedane, ze je to mala suma aby niekto "spinil" ruky....predcasom sa mi ozvali dvaja exekutori z Blavy, vraj to vedia riesit...ked som sa znova do toho obul a riesil papierovacky s nimi po mesiaci mi zhodne povedali, ze ho nevedia najst takze je to vraj pase... :-) :-(
    Urcite by som to nenechal tak. Najdi su ineho exekutora. Nemozes nic stratit. Trovy exekutora plati myslim dlznik. Ak Ti nejde o peniaze, tak to urob aspon kvoli tomu pocitu nespravodlivosti, ktory Ta trapi a kvoli tomu aby darebaka spravodlivost dostihla.
    Taketo male nenapadne frustracie robia zo Slovakov tym cim su. Pocity nespravodlivosti, pocity ze zlocin nie je potestani, pocit ze darebaci sa maju lepsie ako poctivy ludia a podobne.

    Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

    Satyrius
    Dakujem, suhlasim s tymi myslienkami... ako vravim peniaze nie su na zahodenie ale s tym by som sa vyrovnal...stve vsak, ze som naletel... ked bude energia a cas sa tomu venovat urcite to este skusim...je tam tusim 10 rokov premlcanie...len ma zaujimal ten argument : neriesitelne - nemozeme ho najst....:-)))

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Satyrius Pozri príspevok
    Dakujem, suhlasim s tymi myslienkami... ako vravim peniaze nie su na zahodenie ale s tym by som sa vyrovnal...stve vsak, ze som naletel... ked bude energia a cas sa tomu venovat urcite to este skusim...je tam tusim 10 rokov premlcanie...len ma zaujimal ten argument : neriesitelne - nemozeme ho najst....:-)))
    Veď skús také niečo urobiť ty. Vyhrabú ťa aj spod zeme.
    taiko veru veru, mna nahanali kvoli tomu neexistujucemu dlhu od 2001 a zaplatil som tie trovy minuly mesiac

    Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

    Satyrius
    presne tak ....aj mne je to divne....spravim takto 100 ludi ...zdrhnem a mam vianoce aj maji :-)....ej bistu novy podnikatelsky napad....tead nie novy :-)

    Ako dostať späť peniaze od dlžníka legalnou formou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.