Zavrieť

Porady

Výstupná lekárska prehliadka pri pracovnom pomere na dobu určitú zároveň PN

Dúfam, že som dobre zaradila túto otázku:

Zamestnankyňa je zamestnaná na dobu určitú - do 30.11.2012.

Chcem, aby pracovný pomer mala u nás uzavretý v poriadku.

Momentálne je na PN a podľa jej slov ešte určitý čas bude, kedy ju mám teda poslať na výstupnú prehliadku - teraz (bude mať prehliadka nejaký význam?) alebo po ukončení PN - náš mzdár hovorí, že bude mať dnes, 30.11.2012 aj ukončený pracovný pomer, keďže je na dobu určitú, na ňu sa nevzťahuje ochranná lehota.


Čo mám s tým robiť?
Naposledy upravil Dav : 30.11.12 at 10:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heike Pozri príspevok
    Dúfam, že som dobre zaradila túto otázku:

    Zamestnankyňa je zamestnaná na dobu určitú - do 30.11.2012.

    Chcem, aby pracovný pomer mala u nás uzavretý v poriadku.

    Momentálne je na PN a podľa jej slov ešte určitý čas bude, kedy ju mám teda poslať na výstupnú prehliadku - teraz (bude mať prehliadka nejaký význam?) alebo po ukončení PN - náš mzdár hovorí, že bude mať dnes, 30.11.2012 aj ukončený pracovný pomer, keďže je na dobu určitú, na ňu sa nevzťahuje ochranná lehota.


    Čo mám s tým robiť?
    Kedže má PP na dobu určitú, ten končí dobou, na ktorú je určený, teda dnes 30.11.2012. DPN nemá na jeho skončenie žiadne vplyv.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heike Pozri príspevok
    Takže aj výstupná prehliadka dnes 30.11.2012?
    A kedy ju absolvuje, kedže je PN?

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Veď práve o toto mi ide - kedy ju absolvuje, alebo lepšie povedané má absolvovať?

    Asi by bolo najvhodnejšie až po ukončení PN.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heike Pozri príspevok
    Veď práve o toto mi ide - kedy ju absolvuje, alebo lepšie povedané má absolvovať?

    Asi by bolo najvhodnejšie až po ukončení PN.
    Kedže PP skončí 30.11. po jej ukončení už nie je vaším zamestnancom. PP bude musieť skončiť bez prehliadky.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    A môže pracovný pomer skočiť bez prehliadky? Pochopiteľne, nebudem ju vláčiť po doktoroch, keď je chorá, jedná sa mi však, aby som splnila všetko, čo mám za povinnosť ja pri ukončení PP, aby sa nestalo, že mi niečo Inšpektorát práce vytkne a nebodaj ešte zamestnankyňa si bude niečo z PP nárokovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heike Pozri príspevok
    A môže pracovný pomer skočiť bez prehliadky? Pochopiteľne, nebudem ju vláčiť po doktoroch, keď je chorá, jedná sa mi však, aby som splnila všetko, čo mám za povinnosť ja pri ukončení PP, aby sa nestalo, že mi niečo Inšpektorát práce vytkne a nebodaj ešte zamestnankyňa si bude niečo z PP nárokovať.
    A čo by si mala tak nárokovať? Jedine, ak budete mať nejaké nevyrovnané záv. voči nej.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tweety Pozri príspevok
    A čo by si mala tak nárokovať? Jedine, ak budete mať nejaké nevyrovnané záv. voči nej.

    Vystupna lekarska prehliadka je pre zamestnavatela dolezita kvoli pripadnym narokom z choroby z povolania.

    Ja by som zamestnankynu poslala na vystupnu prehliadku v den, ked pojde na kontrolu k lekarovi, aj ked to bude po ukonceni PP.

    polesko je offline (nepripojený) polesko

    polesko
    Nezavádzajte tu, výstupná lekárska prehliadka sa vykonáva len na pracoviskách, ktoré sú vyhlásené ako rizikové!!! Ostatné je to len o peniazoch pre lekárov.

    Výstupná lekárska prehliadka pri pracovnom pomere na dobu určitú zároveň PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.