Zavrieť

Porady

FIRMA V UK e-shop NA SR

Dobry den, vedeli by ste mi poradit ci je mozne mas eshop s koncovkou .com alebo .sk , ktoreho majitelom bude anglicka spolocnost LTD, so sidlom firmy v UK, aj s fakturacnou adresou v UK, no tovar fizycky budem balit a podavat na postu v SR, ale to nikoho zaujimat nemusi, peniaze pojdu na ucet pravnickej osoby LTD, a tym padom je to vyriesene?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Dobierky ti nikto na zahranicny ucet nepripise - posta uz vobec nie. S platbami vopred na Slovensku vela vody nenamutis.

    erikko31 je offline (nepripojený) erikko31

    erikko31
    Dobierku bude Posta posielať na tuzemsky účet, na slovenský účet, len majiteľ úctu bude zahranicny

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zalozit firmu v uk a na slovensku ucet sa da, pocitaj ale s dodatocnymi nakladmi na apostil vypisu z obchodneho registra, a dalsie veci

    erikko31 je offline (nepripojený) erikko31

    erikko31
    Ako s treba poziadat o vypis z OR v UK, da sa predpokladam tiez cez internet, preco kolko to stoji? je to take narocne financne alebo preco hovorite?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    .sk domenu firma registrovana v uk mat nemoze

    To co chces robit je danovy unik a hrozi ti za to basa - to co chces uurobit sa vola zneuzivanie prava a nakoniiec budes s tou uk firmou platit dane na slovensku, lebo toto bude centrum ekonomickych aktivit v zmysle platneho europskeho prava. Na takych vychcankov ako si ty uz ma stat paky.

    erikko31 je offline (nepripojený) erikko31

    erikko31
    profesional Pozri príspevok
    .sk domenu firma registrovana v uk mat nemoze

    To co chces robit je danovy unik a hrozi ti za to basa - to co chces uurobit sa vola zneuzivanie prava a nakoniiec budes s tou uk firmou platit dane na slovensku, lebo toto bude centrum ekonomickych aktivit v zmysle platneho europskeho prava. Na takych vychcankov ako si ty uz ma stat paky.
    DOMENA BUDE REGISTROVANA NA POSKYTOVATELA DOMENY TYM PADOM JE TO VYRIESENE

    Danovy unik? preco by bol, ja budem odvadzat dane normalne v UK, ako ste hovorili podla legistaltivy EU, kazdy jedinec plati dane vo svojom state v ktoromma zalozene podnikanie, ja budem mat sidlo firmy v UK tym padom budem platit dane do UK, nie je to v rozpore so ziadnym zakonom nie len slovenska ale ani EU!!

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vidim, ze nemas ani potuchy o danovom prave. Ono to vobec nie je tak, ze clovek plati dane iba tam, kde ma firmu zalozenu. Dane plati tam, kde firma realne vykonava biznis. nevravim, ze sa to neda obist, ale je to velmi narocne a nie je to urcene pre malych zacinajucich podnikatelov. Nakolko plnenie - tovar - bude dodavany na uzemi SR a budes zjavne podnikat na uzemi SR, budes zdanovany v SR aj v UK s tym, ze na zaklade zamedzenia dvojiteho zdanenia budes platit v UK 19 percent a v SR doplatis zvysne percenta do tunajsej danovej sadzby.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Myslim ze UK spolocnost ma v tomto pripade povinnost registrovat sa na DPH na SK danovom urade rovnako, ako maju nase firmy tuto povinnost, ak dodavaju do zahranicia koncovym odberatelom.

    FIRMA V UK e-shop NA SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.