Zavrieť

Porady

aké odvody platí dohodár, žiak SŠ, starší ako 18 r., s odmenou pod 66 €

Zdravím. Nikde som nenašla odpoveď, aké odvody bude treba platiť za žiaka strednej školy, ktorý už dovŕšil 18 rokov a pracuje niekoľko hodín mesačne na dohodu o brigádnickej práce študentov pričom jeho odmena je medzi 20 a 30 eurami. Je možné zaradiť ho tak ako tých, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov? Poradí niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Inečka je offline (nepripojený) Inečka

    Inečka
    Poslednýkrát môže mať odvody ako tí, čo nemajú 18 v mesiaci, v kt. dovŕšil 18 rokov. Potom sa už jedná o dohodu o brigádnicke práci študentov (okrem žiakov strednej školy do 18 rokov a max. do 66 €). Študent platí 7% (len starobné a invalidné) a zamestnávateľ platí 22,8 % (starobné, invalidné, garančné, úrazové a rezervný fond). Neplatí sa nemocenské, úrad práce a zdravotné.
    Ale pozor, bude novela novely, ktovie čo bude v nej
    franceska Ďakujem. Bola som na vážkach, či v takomto prípade nie je smerodatné potvrdenie o návšteve strednej školy. Naozaj by mohli v tých zákonoch spracovať všetky možnosti, ktoré sa môžu vykytnúť.

    franceska je offline (nepripojený) franceska

    franceska
    Ďakujem. Myslela som, že by možno stačilo potvrdenie zo strednej školy, že je stále žiakom, ale tá formulácia ma zneisťovala, tak som sa chcela radšej poradiť. Naozaj by mohli pri tvorbe zákonov jasnejšie zohľadniť všetky možnosti. Ešte raz vďaka.

    aké odvody platí dohodár, žiak SŠ, starší ako 18 r., s odmenou pod 66 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.