Zavrieť

Porady

Prechod zo SHR na živnosť? je to možné?

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, či je možné prechod zo SHR na živnosť. Momentálne sme zaregistrovaný ako SHR v oblasti záhradníctva, ale chceli by sme do toho nejako dať aj krajčírstvo alebo niečo podobné, a keďže hlavný predmet podnikania je záhradníctvo, nie je možné podnikať aj v oblasti zákazkového krajčírstva.
Poprípade, aké sú podmienky a poplatky prechodu.

Vopred ďakujem za každý komentár.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prechod v tomto prípade?
    asi by bolo jednoduchšie dať si vystaviť ŽL s novými činnostiami a ako roľník mu ostáva.....bude mať dve "licencie".....
    mruskova to by potom boli dve IČO, čísla účtu odvody a tak? či ako?

    mruskova je offline (nepripojený) mruskova

    mruskova
    ja by som potrebovala, aby IČO a ostatné údaje ostali, tak som to myslela, či sa s tým dá niečo urobiť, aby neboli dve "licencie"

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    IČO a DIČ bude mať stále iba jedno,. je jednou FO....
    na ŽÚ sa ho budú pýtať, či už má ičo pridelené, tak ho oznámi......
    a dve licencie bude mať stále, jednou bude SHR a druhá bude ŽL....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    na DP budeš príjmy deliť....ak nedokážeš podeliť výdavky, ja ich píšem do jedného riadku s poznámkou.....ale príjmy delím aj na DP v riadkoch....

    mruskova je offline (nepripojený) mruskova

    mruskova
    takže ak som dobre pochopila, pod jedným IČO bude fungovať SHR aj živnosť ? tak potom ešte otázky :-) ako je to s odvodmi? platí sa dvojmo alebo iba raz? a ako je to s vedením účtovníctva?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mruskova Pozri príspevok
    takže ak som dobre pochopila, pod jedným IČO bude fungovať SHR aj živnosť ? tak potom ešte otázky :-) ako je to s odvodmi? platí sa dvojmo alebo iba raz? a ako je to s vedením účtovníctva?
    Ty budeš stále len jedna SZČO - či už tých činností SZČ bude 5, alebo 10, alebo jedna...
    Len v DP dáš každý príjem do samostaného chlievika - ale všetko toto spadá pod § 6 zák o DzP. popozeraj lepšie zákon

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Všetko je to príjem podľa § 6 ZoDZP. Čiže jedno účtovníctvo, jeden vym. základ na odvody a jedna platba.

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    ano budeš jedna szčo, a ako ti už pisali, v danovom priznaní budeš prijmy,vydavky rozdeľovať

    Prechod zo SHR na živnosť? je to možné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.