Zavrieť

Porady

Fond pracovného času

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Ak pracovník v mesiaci neodpracoval fond pracovného času (v auguste 176 hodín), má to nejaké dôsledky preňho a pre mňa ako zamestnávateľa?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Záleží na tom, z akého dôvodu neopracoval plný fond pracovného času. Predpokladám, že je hodinovo odmeňovaný. Ak bol PN - platí sa mu náhrada mzdy pri dočasnej práceneschopnosti (od 11 dňa PN platí Sociálna poisťovňa nemocenské), ak mal dovolenku hradí sa mu dovolenka, ak mal absenciu nedostane nič. Ale pozor za absenciu mu krátite pomernú čiastku dovolenky (v zmysle ZP) a musíte mu prerušiť na túto dobu aj poistenie, aj keby sa jednalo aj o jeden deň. Ak chcete vedieť niečo bližšie musíte presne špecifikovať jeho dochádzku.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Ak má v zmluve , že jeho pracovná doba je 40hod.týždenne tak musíte vyhodnotiť jeho dochádzku a následne zaplatiť, a ak nemá musíte definovať jeho neodpracovanú dobu , ako uvádza Dadena , ZP definuje od § 136 až do § 145 prekážky . Aj keby mal pružný pracovný čas musí to v danom mesiaci odpracovať , tak len správne definovať prekážku .

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ale on bol u lekára a nevypýtal si potvrdenie o návšteve. Takže ja mu to nemôžem zaplatiť a tým pádom mu chýba odpracovaných pár hodín. Čo teraz?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    misa
    Ale on bol u lekára a nevypýtal si potvrdenie o návšteve. Takže ja mu to nemôžem zaplatiť a tým pádom mu chýba odpracovaných pár hodín. Čo teraz?
    Lekári si predsa robia záznamy o návštevách pacientov, tak pošli zamestnanca pre papier, lebo ináč by to malo byť ako neospravedlnená absencia. Jeho povinnosťou je dokladovať neprítomnosť v práci, nie? Ale pre papier mimo pracovného času :-)
    Pekný deň

    Fond pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.