Zavrieť

Porady

Úrazové poistenie a odbavné

Ahojte všetci,
nemáte náhodu skúsenosti niekto s výpoveďou, teda ukončením zmluvy o úrazovom poistení? Ja som pred asi dvoma týždňami vypovedala s nimi poistku o úrazovom poistení a žiadala som odbavné. Nato mi pán konateľ spoločnosti napísal, že nemám právo na odbavné, pretože na úrazové poistenie sa nevzťahuje vyplatenie, lebo že to neni rezervotvotné poistenie. Ale v papieroch od nich, teda v poistke mám napísanie, že je to aj vytváranie rezervy. Tak ako teraz mam veriť čomu, jemu- že to neni nezervotvorné poistenie, alebo poistke, ktorú mi mimochodom robila kolegyňa z práce, kde je napísané , že klient si vytvára rezervu?
Neviete mi niekto poradiť, ako mám postupovať?
Lebo pán konateľ mi tvrdí stále len to svoje.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Bez preštudovania zmluvy a obchodných podmienok sa nepohneme. Klasické úrazové poistenie obvykle býva rizikové (bez sporiacej zložky), vy však môžte mať mix.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    bublinka541 Pozri príspevok
    Ahojte všetci,
    nemáte náhodu skúsenosti niekto s výpoveďou, teda ukončením zmluvy o úrazovom poistení? Ja som pred asi dvoma týždňami vypovedala s nimi poistku o úrazovom poistení a žiadala som odbavné. Nato mi pán konateľ spoločnosti napísal, že nemám právo na odbavné, pretože na úrazové poistenie sa nevzťahuje vyplatenie, lebo že to neni rezervotvotné poistenie. Ale v papieroch od nich, teda v poistke mám napísanie, že je to aj vytváranie rezervy. Tak ako teraz mam veriť čomu, jemu- že to neni nezervotvorné poistenie, alebo poistke, ktorú mi mimochodom robila kolegyňa z práce, kde je napísané , že klient si vytvára rezervu?
    Neviete mi niekto poradiť, ako mám postupovať?
    Lebo pán konateľ mi tvrdí stále len to svoje.
    Ďakujem
    ktora poistovna ma konatela ?
    prestuduj si zmluvu a zisti co vobec mas poistene, ale jedno je na beton: urazove poistenie nie je rezervotvorne

    Úrazové poistenie a odbavné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.