Zavrieť

Porady

Pokyn FR SR k zdaňovaniu príjmov z prenájmu podľa § 6 ods. 3 zákona

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Neviem ako sa to na DRSR dostalo, som prekvapená, lebo to nesie so sebou mesiac september 2012.

Pokyn FR SR k zdaňovaniu príjmov z prenájmu podľa § 6 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z. z. o
dani z príjmov v znení neskorších predpisov
.


Textová verzia tohoto PDF je aj na Porade:
http://www.porada.sk/t208713-zdanova...okyn-frsr.html
Naposledy upravil Richard : 23.02.13 at 23:20
Usporiadat
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

a prečo to tam dali, keď už paušál 40 % neplatí? Ako ten zvyšok pomôže, len budú mať o robotu navyše zase to prerábať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Neviem ako sa to na DRSR dostalo, som prekvapená, lebo to nesie so sebou mesiac september 2012. ...

Nielen to, včera večer tam pribudlo aj
Oprava chýb v PU - s dátumom apríl 2012 (určite to tam nebolo!)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...prava_chyb.pdf


Delenie príjmov FO (to si už dala do inej témy)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...elenie_pav.pdf

a ešte aj k novele 252/2012 - pridané vraj september 2012

Že by upratovali na FR SR?
8 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

Novala o 40 % vydavkov plati az 0d 1.1. 2013, ci nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka,však práve preto som sa čudovala , že naozaj tam chodím,nebolo to tam a šupnú teraz nové dokumenty so starším obdobím, ako teraz september ...však prečo tam napíšu december 2012 ?

Inak to už tam malo byť dávno uverejnené, nie až v roku 2012 , kedy napr. sa dajú použiť paušálne výdavky naposledy vo výške 40% .
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Ja som už teda z toho domotaná...tak platia tie paušálne náhrady za rok 2012,alebo už neplatia????
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

uctokrajan Pozri príspevok
Novala o 40 % vydavkov plati az 0d 1.1. 2013, ci nie?
tak som to pochopila aj ja, ale známej prišla nemenovaná kniha pre účtovníkov a tam bolo, že sa to nedá uplatniť už za rok 2012, tak teraz neviem...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mizu24 Pozri príspevok
tak som to pochopila aj ja, ale známej prišla nemenovaná kniha pre účtovníkov a tam bolo, že sa to nedá uplatniť už za rok 2012, tak teraz neviem...
....zákon je nadradený akejkoľvek knihe alebo JPP (teda zatiaľ....)
2 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Keby sa dali podávať ich štýlom daňové priznania....napíšem že bolo vystavené 31.3.2012....aj keď už je december. Škoda, že je tam dôležitý dátum podania....

Tento štát asi ani nechce, aby sme si plnili naše daňové povinnosti riadne - pokyny schováva cez 5 záložiek, pridajú si tam čo chcú kedy chcú - čo tak na prvej strane mať tabuľku "Novo pridané informácie".....Ale načo - lepšie je pre nich, keď podávame priznania v neistote a potom sa môžu robiť múdri a pokutovať nás.

Ohľadom prenájmu už roky pátram po správnych informáciách, ale od daňovej správy som nikdy žiadne nedostala....
0 0
driver100 driver100

driver100 je offline (nepripojený) driver100

muž
Dobrý deň.
Ako laik sa opýtam,možno pre vás hlúpo.Ak som doteraz robil niečo zle,napr.v r.2009 som si pri prenájme viedol evidenciu príjmov a výdavkov a do výdavkov som zahrnul napr.materiál na vymaľovanie nehnuteľnosti,ktorá nie je v OM,tak podľa tohto usmernenia to nebol výdavok na dosiahnutie príjmu.To,že usmernenie bolo až v r.2012 je nepodstatné? Nebol to výdavok znižujúci základ dane ani v r.2009?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak že ako ? vzťahuje sa ten dementný zákon už na príjmy za r.2012 ?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Ako napísala Zitka, v roku 2012 sa dajú naposledy použiť 40% paušálne výdavky...
od 1.1.2013 je zrušená možnosť uplatniť paušálne výdavky na príjem z prenájmu nehnuteľností podľa §6 ods.3 ZDP- zostáva tu len možnosť uplatniť preukázateľné výdavky na základe účtovníctva alebo evidencie podľa §6 ods.11 ZDP
3 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

driver100 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Ako laik sa opýtam,možno pre vás hlúpo.Ak som doteraz robil niečo zle,napr.v r.2009 som si pri prenájme viedol evidenciu príjmov a výdavkov a do výdavkov som zahrnul napr.materiál na vymaľovanie nehnuteľnosti,ktorá nie je v OM,tak podľa tohto usmernenia to nebol výdavok na dosiahnutie príjmu.To,že usmernenie bolo až v r.2012 je nepodstatné? Nebol to výdavok znižujúci základ dane ani v r.2009?
Ja som mal kontrolu v r.2010 a mne také veci,ako stierku,farbu,valce na maľovanie uznali.V tom usmernení je to tak,že to uznať nemali,tak neviem,či dovtedy záležalo na úradníkovi a teraz to už musia vyhodiť z nákladov.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pivko Pozri príspevok
Tak že ako ? vzťahuje sa ten dementný zákon už na príjmy za r.2012 ?
za rok 2012 sa už nemôže vykázať strata . Paušálne výdavky ešte áno!
0 0
beata.v beata.v

beata.v je offline (nepripojený) beata.v

Tak toto je zaujímavý pokyn, mňa by zaujímalo, čo taký dôchodca, ktorý prenajíma časť svojej vlastnej nehnuteľnosti. Bude si kvôli prenájmu zakladať živnosť a dávať do obchodného majetku svoj vlastný dom, aby mohol uplatňovať preukázateľné výdavky, keď už od nového roka nebude ani paušál? Je to tak, alebo to len mne nedopína z toľkých zmien?
0 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

Nemusíš zakladať živnosť kvôli príjmom z prenájmu nehnuteľnosti. Stačí sa registrovať na DU a môžeš viesť iba daňovú evidenciu, v ktorej vedieš evidenciu o príjmoch a výdajoch, pohľadávkach a záväzkoch a príp. evidenciu o hmotnom prip. nehmotnom majetku.
0 0
driver100 driver100

driver100 je offline (nepripojený) driver100

muž
Katarína111 Pozri príspevok
Nemusíš zakladať živnosť kvôli príjmom z prenájmu nehnuteľnosti. Stačí sa registrovať na DU a môžeš viesť iba daňovú evidenciu, v ktorej vedieš evidenciu o príjmoch a výdajoch, pohľadávkach a záväzkoch a príp. evidenciu o hmotnom prip. nehmotnom majetku.
Nemusí zakladať živnosť,ale ak nebude mať nehnuť. v majetku,tak podľa tohto usmernenia nemôže mať vo výdavkoch napr.materiál na vymaľovanie,opravu alebo výmenu vodovodnej batérie a podobné drobnosti.
0 0
beata.v beata.v

beata.v je offline (nepripojený) beata.v

To teda znamená, že jediná možnosť, ako si uplatňovať od budúceho roka výdavky preukázateľne vynaložené /keďže paušálne výdavky budú zrušené/ je viesť daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 11 ZoDP. Zmiatol ma ten vklad do obchodného majetku. Ďakujem, už som v obraze. Ešte pre upresnenie - podáva sa DP bez príloh, keďže nie je účtovnou jednotkou?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobry den,prosim mam 2 otazky:
1) takze uz za rok 2012,ked nema daňovnik nehnuteľnosť zaradenu v obch.majetku,nemoze si uplatnovať vydavky na drobne opravy?
a kebyze ju zaradime spätne,tak by tam ta moznost bola,ano? o odpisy nam ani nejde,skor o zaradenie do vydavkov drobnych oprav..
2) od 1.1.2013 ked za občan/SZČO prijem iba z prenajmu (ziadne zamestnanie ani prijmy zo živnosti), nema narok ani na odpocitatelnu položku,ani na paušal 40%,iba na skutočne vydavky??
dakujem vopred moc za radu
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

1/ áno, ale má to jednu nevýhodu, vyradenie z OM a popr. daň z nehnuteľnosti nie je vyššia pri podnikateľskom majetku? je to na zváženie....
2/ áno
0 0
Replasťačka Replasťačka

Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

Ale keď je nehnuteľnosť v OM, aj daň z nehnuteľnosti je daňovým výdavkom, či nie? A potom všetky opravy a údržby sú tiež VOZD.
Výkazy účtovnej závierky v JU sa v tomto prípade nepodávajú, však? Takže by sa dalo spätne budovu zaradiť do OM.
0 0
Načítať ďalšie