Zavrieť

Porady

je toto dôvod na rozviazanie prac. pomeru?

teraz mi volala známa, tak vás poprosím kto sa trošku vyzná v zákonoch nech mi poradí... ja som jej radila určite dať to riešiť právnikovi súdnou cestou.. jej manžel pracuje vo firme ako vodič nákl. auta.... je to firma, ktorá má pobočky v každom okresnom meste a začali ísť po vodičoch s tým, že im začali dávať podpisovať čestné prehlásenia, že či kradli, alebo nekradli pohonné hmoty... on podpísal, že nie tak mu oznámili, že mu dávajú výpoveď z toho dôvodu, že nechce podpísať, že kradol... nikde nemôžu zistiť koľko on pohon. hmôt niekedy zobral a či vôbec zobral, lebo nemá namontovaný ten prietokomer, ktorým sa to meria... aspoň tak mi to povedala známa... a nakoniec mu povedali, že dajú človeka iného na jeho auto a zistia za mesiac akú mal spotrebu.... všetky motohodiny či ako sa to volá sedia s výkazmi, ktoré každý mesiac odovzdával a denno-denne vypisoval... je pravda, že keď jazdil trasy dlhšie, a náročnejšie v teréne tak mal aj mínusovú spotrebu, musel potom na inej trase vyhadzovať rýchlosť, aby niečo ušetril a nebol do mínusu...im skrátka ide o to, aby sa všetci priznali, jeden priznal robí tam 8 rokov, vypočítali mu 1000 litrov na rok takže musí splatiť 8000 litrov a tak môže ostať robiť... ide mi o to, že to je tvrdenie proti tvrdeniu.... jeden vedúci si myslí, že áno robil si to a on zase tvrdí, že nie.... ja si myslím, že mu to teda dokázať nemôžu.... či sa mýlim? Tiež tie roky mi nesedia, 8 rokov dozadu, tam už neplatí nejaká premlčacia lehota? Jednoznačne si myslím, že je to chyba vedúcich pracovníkov, ak im nastavili spotrebu na mesiac cca teraz len strelím 200 litrov, tak oni to v tých svojich výkazoch museli vykázať, aby papierovo sedelo, že toľko naozaj spotrebovali na tie motohodiny, ak si vrchnosť teraz myslí, že im stačilo 180 litrov, prečo im neubrali na mesačnej spotrebe???? vraj pôjde ako prvý ak sa neprizná.... a nepodpíše papier, nikde nie je žiadny zázname, žeby čo len deci zobral, ani kamerový systém, nič, len slovo proti slovu... a koľkokrát musel zachraňovať a vykazovať spotrebu inak, lebo pán vedúci urobil objednávku, potom objednávku potrhal zinkasoval od zákazníka do vrecka a tým pádom musel ten robotník urobiť papiere, ako mu povedal, aby mu tá spotreba sedela... no vedúci jednoznačne povedal, že za nikoho sa nezastane...




























Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Neviem ako zákon,ale platí prezumcia neviny.Ak zamestnávateľ nemá dokaz,že niekto kradol,tak ho pre krádež predsa nemože prepustiť za kradnutie PHM.Iba že by hľadali príčinu na prepúšťanie a neplatenie odstupného.Poznám firmy,kde vodiči majú predpísané množstvo litrov PHM na kilometer a ak ten prekročia,tak si PHM spotrebované navyše platia zo svojho.
    Inak sa čudujem,že si nedajú namontovať merače PHM do nádrží,ale asi chcú naozaj bezbolestne prepúšťať.

    Filip28 je offline (nepripojený) Filip28

    Filip28
    tam nemajú kilometrovú spotrebu, proste majú limit mesačný, niekedy je pravda, že ušetria 5-10 litrov v prepočte na tie motohodiny, ale v papieroch a v nádrži to nemôžu mať,lebo potrebujú znova natankovať, jediný spôsob je ju zobrať, no a zase je prípad, že sú v mínuse pri nejakej horšej trase, tak zase vrchnosť nezaujíma či vystačili s PHM, a musia doliať to čo predtým museli zobrať, ale ako som písala, je mi to divné, že im spotrebu neznížili, až teraz keď ide obdobie vyplácania 13.platu tak začnú robiť múdrych....ako som písala je to tvrdenie proti tvrdeniu, kto sa dnes prizná, že spáchal niekedy trestný čin, len preto, že mu sľúbia, že ostane ďalej pracovať, ja si osobne myslím, že je to oblb, ak podpíše, kľudne mu o týždeň môžu kopnúť za hrubé porušenie prac. disciplíny a ešte im bude tisícky eur splácať, radila som jej nech nepodpisuje, zarába cca 500 eur v čistom a z toho ešte splácať, manželka je na neplatenej rodičovskej s dieťaťom do 6 rokov, často býva choré tak aj keď im nepriznali platenú predĺženú , prežívajú tak-tak..... na osobné autá, ktoré majú na starosti vedúci nedošlo, že najprv idú nákladné skontrolovať....

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    rozdiel medzi spotrebou cez motohodiny a spotrebou reálnou vo forme nadspotreby v rozmedzí 10-15% je úplne normálna. V prípade 200 litrov mesačne je 20 litrov akceptovateľné.

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    ťažko mu dokážu že niečo niekedy ukradol tým že tam posadia iného šoféra. Každý kto tam sadne bude mať inú spotrebu.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Naložil som cez 350 kamiónov.Zo začiatku som to nechápal,ale čoskoro som automaticky vypisoval do CMR-ky tonáž blízku max. povolenej hmotnosti nákladu.Nový vodiči,ktorí u mňa prvýkrát nakladali,prvé čo skontrolovali na CMR bola tonáž.Keď sa spýtali,že či má tá drevená konštrukcia 23,5 tony,tak som im povedal že nie,že má len 14 ton,čo ich nesmierne potešilo.Dokonca aj v ére,keď museli preclievať,boli radšej,keď nesedela hodnota váhy s CMR,aj keď to váha mohla poprieť.Išlo im o to,aby mohli kvázi viac paliva minúť a to práve z toho dovodu,že spotrebu im preretávali na kilometre a hmotnosť nákladu.Pri tisícsto kilometroch to bolo pre nich zaujímavé.Nikoho z ich šéfov nezaujímalo,či idú 50 km do kopca na trojke,alebo stoja v zápche.
    K téme:ak to oni riešili tak,ako píšete,že PHM odoberali z nádrže a potom dolievali podľa potreby,je to chyba zamestnávateľa,že nevie zabezpečiť inú formu kontroly PHM pre ich stanovený prepočet spotreby.Ja by som sa nepriznal ani keby som si liter-dva nechal.Priznaním sa može akurát neskor dostať do väčších problémov a to že zostane v pracovnom pomere je obyčajné vydieranie a návnada k priznaniu sa,čo možu neskor sakramentsky využiť,teda zneužiť.Riešil by som to určite s právnikom.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    xtriadax Pozri príspevok
    ťažko mu dokážu že niečo niekedy ukradol tým že tam posadia iného šoféra. Každý kto tam sadne bude mať inú spotrebu.
    Pri tom systéme aký tam majú bude podľa ich šéfov každý šofér zlodejom.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Mesačný limit a motohodiny na kamiónovú prepravu.To ako chcú dosiahnuť výsledky???Asi dobre prešpekulovaná finta.

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    čo k tomu dodať. Len to že treba na koncoročné odmeny pre vyvolených a zo svojho si nezoberú. Rozumiem že každý si stráži svoje ale niektoré firmy pomaly čakajú že si šoféri budú tankovať za svoje. Viem že sa ľahko píše ale z takej firmy čo najskôr preč aby ho nedotlačili to podpísať a splácať
    Naposledy upravil xtriadax : 05.12.12 at 13:25

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    "...vypočítali mu 1000 litrov..."
    To sa dá speňažiť.Ale na súde!A zarobí vodič.

    je toto dôvod na rozviazanie prac. pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.