Zavrieť

Porady

Bezpečnostné dvere - podlľa čoho vybrať a aké ?

vie mi niekto poradit ohladom vyberu bezpečnostných dveri ? Urcite hladam nieco kvalitne. doposial som nikdy tuto otazku neriesil a potrebujem sa v problematike zorientovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    JanVal Pozri príspevok
    vie mi niekto poradit ohladom vyberu bezpečnostných dveri ? Urcite hladam nieco kvalitne. doposial som nikdy tuto otazku neriesil a potrebujem sa v problematike zorientovat.
    Obecne.
    Vložka má byť o 1 triedu vyššie ako dvere.
    Marián Strachan Určite doporučujem bezpečnostné dvere od kvalitnej Slovenskej firmy. Na trhu je viacero dodávateľov bezpečnostných dverí, ktoré z bezpečnosťou nemajú nič spoločné. Sú to po väčšine dovážané lacné Čínske, Poľské dvere. Najlepšie sa obrátiť na výrobcu bezpečnostných dverí, ktorý má svoje kamenné predajne.

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    treba pozrieť na certifikát a podľa toho kupovať.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    xtriadax Pozri príspevok
    treba pozrieť na certifikát a podľa toho kupovať.
    Cerifikát ukážu všetky firmy, ktoré predávajú bezpečnostné dvere.
    Ale veľa z nich sú čínske a pod. a nespĺňajú požadované parametre.
    Marián Strachan Údaje sa nachádzajú v platnom certifikáte konkrétneho výrobku.
    Ďalšie údaje o výrobku sa nachádzajú v prílohe certifikátu a to konkrétne o vyhlásení o parametroch výrobku. Výrobok musí spĺňať všetky Slovenské technické normy. Základné údaje sa dajú ľahko skontrolovať na výrobku a to na štítku, väčšinou sa nachádza na strednom pánte. Je tam výrobné číslo dverí, minutáž protipožiarnej úpravy a ďalšie informácie.

    JanVal je offline (nepripojený) JanVal

    JanVal
    V poriadku na certifikate najdem nejake udaje, ale chcem aby bezpečnostné dvere boli kvlaitné (aby ma nikto nevykradol), aby cez dvere nefukalo, nebolo pocut zvuky z vonka, Co mam na tom certifikate hladat ?
    Marián Strachan Najlepšie je zájsť do kvalitnej firmy, ktorá sa zaoberá bezpečnostnými dverami. Nechať si vysvetliť rozdiely v bezpečnostných triedach. Všetko to závisí od investície do bezpečnostných dverí. Najlepšie sú viacbodové s uzamykaním do podlahy.

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Cerifikát ukážu všetky firmy, ktoré predávajú bezpečnostné dvere.
    Ale veľa z nich sú čínske a pod. a nespĺňajú požadované parametre.
    certifikované určite nie sú všetky. Ak ti nejaký "certifikát" už ukážu treba ho prečítať. http://prijemnydomov.sk/lacne-bezpecnostne-dvere/
    študuj toto. Bolo tam aj nejaké video o tej certifikácii ale nemôžem to nájsť

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Dosť informácií môžeš získať, ak si pozrieš web-stránky viacerých všeobecne známych dodávateľov bezp. dverí. Pri jednotlivých typoch ponúkaných dverí bývajú uvedené piktogramy, ktoré vyjadrujú napríklad stupeň bezpečnostnej ochrany (pridaný býva aj popis, čo daný stupeň znamená), čas požiarnej odolnosti, úroveň ochrany pred hlukom (v dB), pre aké prostredie sú dvere určené (interiér, exteriér)... Na stránkach môžu byť uverejnené aj príslušné certifikáty (čoho sa týkajú a kto ich vydal), tiež informácie a odporúčania pre výber dverí a doplnkov k dverám ...
    Nepíšeš, o akú nehnuteľnosť ide (byt v klasickom paneláku, byt s vchodom z pavlače ...), čo môže byť tiež dôležité pre správny výber bezp. dverí.

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    JanVal Pozri príspevok
    V poriadku na certifikate najdem nejake udaje, ale chcem aby bezpečnostné dvere boli kvlaitné (aby ma nikto nevykradol), aby cez dvere nefukalo, nebolo pocut zvuky z vonka, Co mam na tom certifikate hladat ?
    poh+adáľ na nete

    máš
    triedu
    utlmenie hluku
    a iné parametre

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    jednoznačne podĺa referencii,

    a nemusí to byť najviac reklamovaná značka

    pozri si miestné inzertné novny a určite najdeš aspoň 2 ponuky , choď tam poobzeraj ,
    choď aj za tými,čo už majú tie dvere namontované,
    porozprávaj sa s nimi..

    Ja by som to riešil takýmto sposobom

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    tieto sú krásne so strieborným odleskom... ...keď som si ich dávala ja montovať, ešte tento vzor nebol
    Naposledy upravil Halli : 08.03.13 at 14:41
    Exkluzív-vzor2.jpg  
    orech.jpg  
    1/1
    Bezpečnostné dvere sú certifikované v rôznych bezpečnostných triedach.
    Čim je bezpečnostná trieda dverí vyššia, tým sú dvere bezpečnejšie.
    Čim vyšší stupeň ochrany, tým sú dvere opatrené viac bodovým trezorovým mechanizmom. Do bytu sa doporučuje minimálne bezpečnostná trieda 3. čo je vysoká ochrana. Najlepšie ja vybrať si dvere s uzamykacím bodom do podlahy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.