Zavrieť

Porady

Vyhla sa plateniu koncessi RTVS, da sa to jednoduho a na vela rokov..ako je to mozne?

zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

Kupili sme byt .Byvala majitelka kupila iny byt. Byvala majitelka si ale neprehlasila miesto trvaleho pobytu v elektrarnach.V elektrarnach ma nahlaseny trvaly pobyt v nasom byte a prechodny pobyt v jej sucastnom byte.Kontaktnu adresu na faktury udava svoj prechodny pobyt. Takze do prechodneho pobytu jej chodia faktury.
Elektrarnam som pisala ze nema trvaly pobyt u mna.Elektrarne mi odpisali ze len ona moze zmenit miesto travaleho pobytu za nu to nemozem urobit.
Takze takto uz 9 rokov neplati ziadne koncesie.Hneva ma to z principu pre jej vychcanost ...
Ma niekto nejaku radu? Elektrarnam som poslalla dva doporucene listy ze byvala majitelka nema u mna trvaly pobyt v mojom byte..oni ze ja nemozem nic prehlasovat, kedze si to len a len ona musi vybavit. Stredisku koncessi tiez ja nemozem za ineho nieco nahlasit.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Chodí nejaká pošta majitelky na tvoju adresu ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zákon 68/2008 o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 3

Platiteľ úhrady

Platiteľ úhrady (ďalej len „platiteľ“) je
a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny3) v odbernom mieste,4) z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte5) alebo v rodinnom dome,6)
1 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ako nový majiteľ bytu jej trvalý pobyt môžte zrušiť. Ako je už uvedené vyššie, trvalý pobyt však nemá nič s platením koncesionárskeho poplatku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

zera
Byvala majitelka si ale neprehlasila miesto trvaleho pobytu v elektrarnach.V elektrarnach ma nahlaseny trvaly pobyt v nasom byte a prechodny pobyt v jej sucastnom byte.Kontaktnu adresu na faktury udava svoj prechodny pobyt. Takze do prechodneho pobytu jej chodia faktury.
Máte u energetikov zaregistrované prípojné miesto na svoje meno? Ak hej - potom nemôže na jedno odberné miesto byť účtované na dvoch odberateľov.

Zrušiť trvalý pobyt - ako majiteľ môžeš s kľudným svedomím.
Ak príde pošta - adresát neznámy! Poslať späť
Kontaktná adresa je tam, kde má prechodný pobyt, teda tam by jej mali byť doručované. Nech si v tom elektrárne poriadok urobia.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
zera Pozri príspevok
Kupili sme byt .Byvala majitelka kupila iny byt. Byvala majitelka si ale neprehlasila miesto trvaleho pobytu v elektrarnach.V elektrarnach ma nahlaseny trvaly pobyt v nasom byte a prechodny pobyt v jej sucastnom byte.Kontaktnu adresu na faktury udava svoj prechodny pobyt. Takze do prechodneho pobytu jej chodia faktury.
Elektrarnam som pisala ze nema trvaly pobyt u mna.Elektrarne mi odpisali ze len ona moze zmenit miesto travaleho pobytu za nu to nemozem urobit.
Takze takto uz 9 rokov neplati ziadne koncesie.Hneva ma to z principu pre jej vychcanost ...
Ma niekto nejaku radu? Elektrarnam som poslalla dva doporucene listy ze byvala majitelka nema u mna trvaly pobyt v mojom byte..oni ze ja nemozem nic prehlasovat, kedze si to len a len ona musi vybavit. Stredisku koncessi tiez ja nemozem za ineho nieco nahlasit.
..

..toto je dosť zaujímavé...pretože ak ona nezrušila zmluvu s elektrárňami na svoj pôvodný byt, ktorý si ty kúpila, kto za ten byt vlastne uhrádza energiu?..žeby boli dve zmluvy na jeden byt?..alebo ako?..elektrárne na jedno odberné miesto dajú len jednu zmluvu vlastníkovi bytu...tak kto je vlastník?..alebo ty uhrádzaš energiu na jej faktúru?..
..a čo sa týka koncesií, to je jej vec, pokiaľ tebe nechodia upomienky-ak máš zmluvu na svoje meno..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

misoft Pozri príspevok
Máte u energetikov zaregistrované prípojné miesto na svoje meno? Ak hej - potom nemôže na jedno odberné miesto byť účtované na dvoch odberateľov.

Zrušiť trvalý pobyt - ako majiteľ môžeš s kľudným svedomím.
Ak príde pošta - adresát neznámy! Poslať späť
Kontaktná adresa je tam, kde má prechodný pobyt, teda tam by jej mali byť doručované. Nech si v tom elektrárne poriadok urobia.
tak veru - trvalý pobyt zrušiť - a jej poštu ani nemusíš vracať, ak príde - hodiť do koša môžeš!
Tu je asi problém, že ona sa neodhlásila z odberu el energie - mali by ste to súčasne urobiť - ona odhlásiť a ty prihlásiť. Ale Ale ak to takto nejde - môžeš to aj sama písomne urobiť. Uvedieš dôvod, napr. že predchádzajúcej majiteľke sa nejako nechce odhlasovať .. ja som takto spravila - nemohla som sa nakontaktovať na predchádzajúceho odberateľa, boli tam nedoplatky - zatajoval sa, no a ja som sa bála, že ma odpoja (ďalšie náklady).
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Pokiaľ viem,trvalý pobyt jej na ohlasovni môže zrušiť majiteľ bytu.Tu je tlačivo,sú tam všetky možnosti ,aké doklady k tomu priložíš,kuk:

http://www.banskabystrica.sk/portals...2/i_082000.pdf
0 0
zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

dobry den
Trvaly pobyt ma zruseny to je iste v evidencii policie.Ale na fakturach elektriny ma stale vedeny travly pobyt u mna.Teda v elektrarnach si po prestahovani neprehlasila zmenu trvaleho pobytu. ja to v elektrarnach nemozem urobit sama.V elektrarnach platim na svoje odberne miesto ja pod svojim menom elektrinu a koncesie. Ona ma sice ine odberne miesto, ale kedze stale je u mna pre elektrarne vedena na mojom trvalom pobyte beru to ze jej novy byt je len druhe odberne meisto ako chata,alebo ina nehnutelnost a aby nebolo zdvojene platenie nemusi platit
.Neviem ako dalej?
Elektrarne mi pisali ze, len a len ona moze nahlasit zmenu trvaleho pobytu.Ale ked piste ze trvaly pobyt nema nic s koncesiami, ale odberne miesto? ako dokazem ze nema dve nehnutelnosti ale len jednu, takze koncesie ma platit. ....?
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

nejako som nepochopila..... prečo ťa trápi,že predošlá majiteľka neplatí koncesie ?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

zo zákona:
§ 4 (1) Príjemca úhrady je Rozhlas a televízia Slovenska.
§ 8 Kontrolu platenia úhrady vykonáva vyberateľ úhrady.
§ 10 (1) Vyberateľ úhrady je spoločnosť s ručením obmedzeným27) založená Rozhlasom a televíziou Slovenska.
§ 10 (5) Katastrálny úrad25) je povinný na základe písomnej žiadosti vyberateľa úhrady poskytnúť súčinnosť na účely kontroly evidencie platiteľov podľa § 3 písm. a) do 30 dní od doručenia žiadosti.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zera Pozri príspevok
dobry den
Trvaly pobyt ma zruseny to je iste v evidencii policie.Ale na fakturach elektriny ma stale vedeny travly pobyt u mna.Teda v elektrarnach si po prestahovani neprehlasila zmenu trvaleho pobytu. ja to v elektrarnach nemozem urobit sama.V elektrarnach platim na svoje odberne miesto ja pod svojim menom elektrinu a koncesie. Ona ma sice ine odberne miesto, ale kedze stale je u mna pre elektrarne vedena na mojom trvalom pobyte beru to ze jej novy byt je len druhe odberne meisto ako chata,alebo ina nehnutelnost a aby nebolo zdvojene platenie nemusi platit
.Neviem ako dalej?
Elektrarne mi pisali ze, len a len ona moze nahlasit zmenu trvaleho pobytu.Ale ked piste ze trvaly pobyt nema nic s koncesiami, ale odberne miesto? ako dokazem ze nema dve nehnutelnosti ale len jednu, takze koncesie ma platit. ....?
na zaklade coho si si ista, ze uhradu neplati? preco chces ty nieco dokazovat?

§ 8
Kontrola platenia úhrady

Kontrolu platenia úhrady vykonáva vyberateľ úhrady.

cely zakon: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-68/znenie-20120901
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Éééééé:
zera
Trvaly pobyt ma zruseny to je iste v evidencii policie. Budú hľadať - nenájdu u teba - polícia a ohlasovňa pobytu poskytne údaje. Ale na fakturach elektriny ma stale vedeny travly pobyt u mna.Teda v elektrarnach si po prestahovani neprehlasila zmenu trvaleho pobytu. ja to v elektrarnach nemozem urobit sama.V elektrarnach platim na svoje odberne miesto ja pod svojim menom elektrinu a koncesie. Ona ma sice ine odberne miesto, ale kedze stale je u mna pre elektrarne vedena na mojom trvalom pobyte beru to ze jej novy byt je len druhe odberne meisto ako chata,alebo ina nehnutelnost a aby nebolo zdvojene platenie nemusi platit
.Neviem ako dalej? Upozorni elektrárne, že podáš podnet na URSO, aby ich preverili, prečo majú na jednom odbernom mieste dvoch rozdielnych odberateľov, pričom jeden z nich nie je majiteľom a nemá tam, trvalý pobyt.
Elektrarne mi pisali ze, len a len ona moze nahlasit zmenu trvaleho pobytu. Tak im oznám, nech si ju hľadajú, pretože - viď vyššie. Ale ked piste ze trvaly pobyt nema nic s koncesiami, ale odberne miesto? ako dokazem ze nema dve nehnutelnosti ale len jednu, takze koncesie ma platit. ....? Inak- nerieš, pokiaľ máš ty všetko nahlásené, akékoľvek lajstrá na jen meno - šup do koša. Až na to prídu, potom začnú zisťovať a len vtedy začne tóčó - oni si ju vyhľadajú.
0 0
zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

asi kazdy je za zrusenie koncesii o to nejde.Ide o to ako je mozne ze tak lahko sa da obist zakon.Ved ja byvalu majitelku nejdem udavat..len ma veci stvu ze staci byt vyhytrali.za 6 rokov na mne vlastene usterila cez 300 eur...a to len ja som tak blba ze vsetko platim...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zera Pozri príspevok
asi kazdy je za zrusenie koncesii o to nejde.Ide o to ako je mozne ze tak lahko sa da obist zakon.Ved ja byvalu majitelku nejdem udavat..len ma veci stvu ze staci byt vyhytrali.za 6 rokov na mne vlastene usterila cez 300 eur...a to len ja som tak blba ze vsetko platim...
z coho usudzujes, ze na tebe usetrila? ... ako vies, ze neplati uhradu????


este jedna vec - odkial mas informacie, ake udaje ma predchadzajuca majitelka v zmluve s dodavatelom elektriny, ked postu si nechava zasielat na adresu prechodneho pobytu????
Naposledy upravil avalik : 15.12.12 at 17:17
0 0
zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

Odpoved pre daru. To ze neplati koncesie niekolko rokov sa mi sama chvalila.Postu si sice nechava zasielat inde, ale elektrarne raz za rok posielaju taky vypis dodatok k zmluve na adresu trvaleho pobytu, a to mne doslo do skranky, hoci to bolo urcene pre nu. Postarka vedela ze byvala v mojom byte tak to vhodila mne do skranky. Ja by som to kludne odoslala a necitala, ale nebrala mi telefon.tak som to otvorila.Podla toho viem ze ma ine odberne miesto ako ja...Cize vychadza mi s toho jedine to ze prehlasila na urade pre koncesie -ze ma dve nehnutelnosti a preto nemusis zdvojene platit..a preto neplati vobec
0 0
zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

a este zo stranky koncesie rtvs citat.

Platiteľom úhrady je každá fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v byte alebo rodinnom dome. Ak má platiteľ viac odberných miest, platí iba za jedno.
Jej odberne miesto proste neplati koncesie....ako je to mozne nechapem..sama sa nenahlasi tak to pojde dalsie roky.
0 0
zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

Dalej som sa docitala, ze ak na odbernom mieste neboli do teraz platene koncesie tak jej automaticky ani nezacnu chodit seky na platbu sipo.
Ona si musis splnit ohlasovaciu povinnost, lenze ona si ju nesplni. takze hotovo a nikdy na nu nepridu ...super svet..fakt..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zera Pozri príspevok
Odpoved pre daru. To ze neplati koncesie niekolko rokov sa mi sama chvalila.Postu si sice nechava zasielat inde, ale elektrarne raz za rok posielaju taky vypis dodatok k zmluve na adresu trvaleho pobytu, a to mne doslo do skranky, hoci to bolo urcene pre nu. Postarka vedela ze byvala v mojom byte tak to vhodila mne do skranky. Ja by som to kludne odoslala a necitala, ale nebrala mi telefon.tak som to otvorila.Podla toho viem ze ma ine odberne miesto ako ja...Cize vychadza mi s toho jedine to ze prehlasila na urade pre koncesie -ze ma dve nehnutelnosti a preto nemusis zdvojene platit..a preto neplati vobec
A pojem listové tajomstvo ti niečo hovorí?????
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
A pojem listové tajomstvo ti niečo hovorí?????
ak dopis nebol doporučený tak papier mohla použiť na iný účel v malej miestnôstke, najmä ak odosielateľ vie že adresát tam nebýva. kto jej dokáže že zo schránky ten list vybrala? ani som sa s preposlaním netrápil
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

zera Pozri príspevok
a este zo stranky koncesie rtvs citat.

Platiteľom úhrady je každá fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v byte alebo rodinnom dome. Ak má platiteľ viac odberných miest, platí iba za jedno.
Jej odberne miesto proste neplati koncesie....ako je to mozne nechapem..sama sa nenahlasi tak to pojde dalsie roky.
Kde má v evidencii obyvateľov trvalý pobyt ak má tam kde bývaš ty môžeš mať v budúcnosti problém ani nevieš odkiaľ , kto je v katastri majiteľom bytu. To ešte neznamená že ak tam máš trvalý pobyt ty, nemôže tam mať súčasne aj ona, to môže byť pre teba vážny problém, na navodenie právneho stavu je inštitúcia ktorá má na starosti evidenciu obyvateľov (obecný úrad, mestský úrad) s nimi to rieš a nie s nejakými elektrárňami.
Ak tam má trvalý pobyt tiež, tak ti raz môže prísť na návštevu cigánskou rodinou napríklad, a poznáš naše úrady kým sa rozhýbu tak máš s bytu kôlničku.
0 0
Načítať ďalšie