Zavrieť

Porady

Hudba ako odplata

Vážne súrna pomoc, budem rád za akúkoľvek radu.

bol som uznaný vinným za spáchanie priestupku proti občianskemu spolunažívaniu tým, že som sa hrubo správal k XYZ tým spôsobom, že v čase keď XYZ vykonával opravu kanalizácie vo dvore domu hlasne kričal, ktorý blázon môže v nedeľu ráno vŕtať , na odplatu úmyselne hlasné púšťal hudbu s textom piesne bratislavská klobása, blaváci. Pritom vedel, že XYZ býva v Bratislave a konanie malo charakter odplaty v spore s XYZ.

Momentálne píšem odvolanie a začal som argumentovať tým, že konzument hudby nemôže byť trestaný za jeho využívanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Aj mne nedalo, aby som sa nepozrel na Tvoje príspevky. Najskôr sex na dvore, potom ostnatý drôt, teraz chodník...

    Som veľmi rád, že nie sme susedia.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Podľa príspevkov, ktoré uvádzate vo viacerých témach sa zrejme jedná o dlhodobý susedský spor, ktorému niečo predchádzalo a pokračuje. Tu ani nejde o to, že ste "konzument hudby", ale o to, akým spôsobom sa diali v tom čase veci týkajúce sa sporu, ktorý vlastne vznikol (je málo pravdepodobné, že len na základe toho ste boli z priestupku uznaný vinným). Tu zrejme išlo o úmyselné narušenie občianskeho spolunažívania schválnosťami alebo iným hrubým správaním, preto ste bol uznaný vo veci priestupku za vinného. Právo odvolať sa síce máte, ale ťažko povedať do akej miery budete úspešný. Všetko záleží od okolností celého prípadu a bez nahliadnutia do spisového materiálu Vám ani nikto iné zrejme neporadí.
    správny orgán vzal hlavne do úvahy hlavne výpoveď svedka (mojho brata) ktorý potvrdil dôvod výberu pesničky Bratislavská klobása blaváci, kde uviedol že dôvol ze v pesničke sa spieva čistá pravda a ich strýko je z Bratislavy................

    už mam na dve strany odvolanie ale som za akékoľvek pripomienky.............. hlavne ma zaujima, že či mam vyplatit tu pokutu kedže sa idem odvolať........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.