Zavrieť

Porady

recept na lososa

ahojte, tento rok som sa rozhodla,ze ku stedrovečernej večeri budeme mať lososa len háčik je v tom, že neviem nejaký super receptík...poradí mi niekto ? nechcem linky na recepty z netu, ale taký vlastný recept niekoho z vas dakujem
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

taiko Pozri príspevok
V metre maju myslim cerstve, aspon sa tak tvaria (tie co su v celku nie su slizke a nemaju zakalene oci), len ho treba hned zamrazit, ked sa nejde pouzit
obcas kupim aj "falat" cerstveho ... ale ked je akcia 50% dole beriem aj spomenute mrazene
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
1Dara Pozri príspevok
obcas kupim aj "falat" cerstveho ... ale ked je akcia 50% dole beriem aj spomenute mrazene
pani je tiez z vychodu? (....kupim aj falat...)
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
1Dara Pozri príspevok
obcas kupim aj "falat" cerstveho ... ale ked je akcia 50% dole beriem aj spomenute mrazene
a tie chladené, to nie sú rozmrazené?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

bettylou Pozri príspevok
a tie chladené, to nie sú rozmrazené?
predavac tvrdi, ze cerstve ... ale zistim ja ako zakaznik ci ten cely kus nebol uz na lodi zmrazeny a tak dodany do obchodu? - ale radsej nech ho primrazia aby vydrzal
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou Pozri príspevok
a tie chladené, to nie sú rozmrazené?
no ak neojebabravaju, tak by nemali byt. Oni by mali byt v lade nalozene, ale nie zmrazene. Ale uprimne povedane, ktovie ako to robia. Neviem, ci vozia cerstve ryby z Polska, alebo odkial.
Mozno to robia aj tak ze pred dobou spotreby tie mrazene rozmrazia, aby bol dojem ze su cerstve . Preto som pisal , ze sa tak tvaria ako cerstve. Tu v NL cerstve su, ale na Slovensku pravdupovediac neviem. Mozno je to jeden cert.
Na druhej strane ak predavaju lososy, ktore su zmrazene hned po uloveni, ked su uplne cerstve, tak tym asi tiez nemozno nic vytknut, lebo maso z lososa vraj dobre vydrzio mrazenie a nepremeni sa na blato. Spytam sa nabuduce v Metre, ze co a ako .
Aha tuto pani o tom pise viac
http://www.beyondsalmon.com/2007/01/...eeze-fish.html
ze vraj aj zalezi, ako sa to zmrazuje a hlavne rozmrazuje......
Naposledy upravil taiko : 12.12.12 at 23:37 Dôvod: doplnenie
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... u nás robíme lososa ( strieborného) poliateho kyslou smotanou ( veľký téglik = taký dvojnásobný), v ktorej sme rozmiešali bylinky na ryby s kvapou olivového oleja na pekáči ... a takto ho upečieme ... k tomu v tej istej rúre, na druhom, a oveľa hlbšom, pekáči pečieme zemiaky v šupke ... zemiačiky sú pokrájané na štvrtinky, osolené, a premiešané s olivovým olejom ... toto mávame v robotke vždy na koniec roka ... k tomu dobré vínko ...
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
taiko Pozri príspevok
No ander neviem, ci by chudakovi lososovi v Thajsku nebolo teplo, ked je doma v severnych moriach. A ten losos, co ho po cely rok jes, je tiez z Thajska?
Ja som napísal že je chovaný ako Pangas v Thajsku , nie že v Thajsku. To znamená že ten losos ktorý je u nás na pultoch bol chovaný v rybníku a nie lovený v mori.V Rakúsku to majú na pulte rozdelené , orig.losos a lacný losos .U nás len ten šmejd.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pivko Pozri príspevok
Ja som napísal že je chovaný ako Pangas v Thajsku , nie že v Thajsku. To znamená že ten losos ktorý je u nás na pultoch bol chovaný v rybníku a nie lovený v mori.V Rakúsku to majú na pulte rozdelené , orig.losos a lacný losos .U nás len ten šmejd.
Ok, mea culpa, beriem spat. Inac aj v NL maju oboje a rozdiel nie je velky. Divy -> 22.50, "Normalny" -> 20,50EUR za kilo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať