Zavrieť

Porady

Zaradenie leasingového auta

Vyskytol sa mi problém pri zaraďovaní leasingového auta. Technik dal na zaraďovací protokol datum zaradenia deň uvedenia do prevádzky. Auto po kúpe stálo mesiac na dvore a nemalo ŠPZ. Deň zaradenia dal deň pridelenia ŠPZ. Teraz sa naskytá otázka ako je to správne? Mali sme začať odpisovať tak ako leasingové splátky alebo ako bolo zaradené auto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Steffi
    Vyskytol sa mi problém pri zaraďovaní leasingového auta. Technik dal na zaraďovací protokol datum zaradenia deň uvedenia do prevádzky. Auto po kúpe stálo mesiac na dvore a nemalo ŠPZ. Deň zaradenia dal deň pridelenia ŠPZ. Teraz sa naskytá otázka ako je to správne? Mali sme začať odpisovať tak ako leasingové splátky alebo ako bolo zaradené auto?
    Povinnosť zaradiť do majetku nastala jeho prevzatím .

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    Ďakujem. Mohla by si mi prosím ťa povedať, kde nájdem k tomu nejaký predpis?

    Vopred ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Steffi
    Ďakujem. Mohla by si mi prosím ťa povedať, kde nájdem k tomu nejaký predpis?

    Vopred ďakujem
    Používam Podvojné účtovníctvo podnikateľov od Cenigovej.

    Zaradenie leasingového auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.