Zavrieť

Porady

Osvojenie dieťaťa s dlhmi po nebohom rodičovi.

Kamarát si chce po svadbe osvojiť dieťa svojej partnerky, lenže biologický otec ktorý zomrel zanechal obrovské dlhy. Je po osvojení dieťaťa aj on zodpovedný za dlhy? Partnerka nebola sobášená s biologickým otcom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ozaj to chce? Dieťa príde o sirotský dôchodok po svojom bio otcovi. A ak by sa kamarát rozviedol, tak by musel platiť výživné na toto dieťa. Osvojenie sa zrušiť nedá.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mravecs Pozri príspevok
    Ber do úvahy aj citovú stránku, nie iba materiálnu.
    Ano citová stránka je dôležitá, ale len aby o pár rokov nepísal na poradu, ako sa dá zrušiť osvojenie dieťaťa, lebo dieťa ho neznáša nadáva mu ... a s partnerkou sa rozviedol . A dieťa ešte i dediť po ňom bude.
    Som pragmatická, a city v takých veciach by mali ísť bokom.
    mareko Už tu jedna taká téma je "Ako sa dá zrušiť osvojenie" a tiež to pôvodne namali v pláne :-(

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ja len upozorňujem, že o pár rokov nič také ružové byť nemusí. Mal by vedieť nielen A, ale aj to B pre istotu. Aby vedel čo ho čaká ak sa toto rozhodne urobiť.

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    v každom prípade by som neodobrala tomu dieťaťu sirotský dôchodok ... prečo prísť o 136 eur mesačne, keď nemusí... až ich nepotrebujete každý mesiac mu ich odložte a v dospelosti Vám bude len vďačné... verím, že po citovej stránke sa tým nič nezmení to či bude osvojené papierovo alebo citovo bude cítiť z Vás ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dieta nepotrebuje mat v rodnom liste napisaneho ineho otca, dieta potrebuje niekoho, kto sa o neho bude starat a kto ho bude mat rad.
    Tiez by so mto osvojenie netlacila ....suhlasim s Xanti aj s januli, je tu uz zopar prispevkov ako to zrusit ......

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Sú dve možnosti. Tvoj kamarát je svätec, potom santo subito, alebo je hlupák roka.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Mozno to ten kamarat takto citi a chce aj partnerke aj dietatu dat najavo, ze nie je vypocitavy a ze to s nimi mysli vazne. Sprotivit sa mozes aj vlastnemu dietatu a tiez Ta moze mrziet, ze Tvoja vlastna krv bude po Tebe dedit. Ved preto tu mame mechanizmus vydedenia a tiez vselijake temy na porade.

    Keby mal podobne uvazovat a v suvislosti s manzelkou, tak ani tu by si potom nemal brat. Vsak co ked sa s nou bude rozvadzat a ta ho v ramci delenia BSM pripravi o peniaze, ci? Je 136EUR vela, alebo malo, ked niekto verejne prizna k cloveku svoju prislusnost? Nehovoriac o tom, ze mozno mu zriadi sperenie na 335EUR, vieme my?

    Mozno skratka len nechce za kazdu cenu uvazovat co sa oplati viac. Ze ho to moze v buducnosti mrziet? No a nech. To bude riesit ked sa to stane. Takze ja by som povedal, ze ak sa da, nemal by preberat zodpovednosti (dlzoby)inych na seba ale zaroven nebal sa (alebo nedal sa odradit) prijat vlastnu zodpovednost za svoje ciny.

    Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

    Gabriela555
    Príde puberta, keď rodičia často mávajú problém aj so svojimi deťmi. Pubertiak mu bude vykrikovať, že nie je jeho otec. Tomu môže predísť. Starať sa o dieťa s láskou môže aj bez osvojenia a ešte dieťaťu zostane aj sirotský dôchodok, čo v tomto zlom čase je určitá istota.

    ketums je offline (nepripojený) ketums

    ketums
    Ludia maju sklony k unáhlenému rozhodovaniu. Je to podobné ako s úvermi taiko. A zvlášt k tomu maju sklony ked ide o city. Lenže city a aj názory sa menia. Nikto nevraví nikdy si neosvojit, ale ak rok dva počká, uvidí to s odstupom emocii a vtedy je to rozhodnutie lepšie.
    Otázka je či ho do toho netlačí práve z vypočítavosti partnerka. Nemusí formou, urob to inak... možno emocionálne: ak ma lubiš tak by si mal.
    Lenže ak niekto nie je biologický rodič, može to dieta mat rád ale proste biologia tam nie je. Viem o čom hovorím, mám nebiologického otca aj biologického.
    Cs, papiere... posledné čo riešim.
    Neunáhlovala by som sa s tak vážným rozhodnutím, ktoré navyše ovplyvnuje viac ludí, aj ked sa nezdá že sú zainteresovaní: rodičia bio otca, rodičia toho čo chce osvojit, samotného dietata, samotného dietata ak sa situácia zmení, možno aj iných detí, ktoré už možu byt na svete v tejto chvíli, alebo len prídu...
    Takéto rozhodnutia by mali byt založené nielen na slobodnej voli a citoch, ale hlavne na DOKLADNOM ZVAZENI všetkých možných okolností!

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No svoj názor som vyjadrila, nemyslím že je vhodné osvojiť si dieťa. Môže mu zmeniť priezvisko si myslím, dieťa nebude mimo rodiny ak budú mať všetci rovnaké priezvisko. A čo sa týka dedenia prípadného tak sa môže spísať závet aby dedilo aj toto dieťa. Možností je dosť, a netreba hneď osvojovať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Osvojemim nepripravi dieta len o sirotsky dochodok, pripravi ho napr., aj o pravo dedit otcov podiel po jeho rodicoch (teda po starych rodicoch),. ak este ziju. Co tiez stoji za uvahu.
    Tu nejde o vypocitavost, ak si ho neosvoji, dieta ma pravo mat svojho otca a jeho meno, aj ked je jeho otec mrtvy.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    osvojit alebo nie, to uz necham na zadavatelovi (osobne by som s tym nesuhlasil, podla mna pre dieta zbytocne).

    Mna len skor zaraza co ma dieta s otcovymi dlhmi. Ved ak aj je dedicstvo predlzene, tak sa nic nedeje. Nikto sa nemoze dedenim dostat "do minusu". Tak preco by malo dieta zodpovedat za otcove dlhy?

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    blavaciko Pozri príspevok
    osvojit alebo nie, to uz necham na zadavatelovi (osobne by som s tym nesuhlasil, podla mna pre dieta zbytocne).

    Mna len skor zaraza co ma dieta s otcovymi dlhmi. Ved ak aj je dedicstvo predlzene, tak sa nic nedeje. Nikto sa nemoze dedenim dostat "do minusu". Tak preco by malo dieta zodpovedat za otcove dlhy?
    Veru.

    Dlhy nie sú "dedičný hriech".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.