Zavrieť

Porady

Sny počas spánku, ktoré sa neskôr stanú realitou

Túto tému som už chcela založiť už dávno, ale len som sa odhodlávala, lebo neviem čo od toho čakám. Takže ju zakladám s cieľom len spoznať ľudí čo majú rovnakú skúsenosť, prípadne si vypočuť názor ostatných, čo si o tom myslia.
Ide o to, že posledné roky sa mi často stáva , že niečo čo sa mi sníva sa neskôr stane realitou a nejde o také sny, že sa mi sníva, že zajtra na obed si budem chcieť objednať v reštaurácii moje obľúbené jedlo, ale bude už vypredané a na druhý deň sa tak stane.
Ide často o sny, ktoré sa týkaj vážnejších záležitostí a udalostí, ktoré významne ovplyvnia môj život.
Len je problém, že život nie je jednotvárny, takže často vyhodnotím to čo sa mi snívalo ako totálnu hlúposť, ale ono sa to neskôr naozaj stane. A potom si vyčítam, že som sa nad tým snom nezamyslela, že možno by veľa vecí dopadlo inak, mohla som sa na to všetko lepšie pripraviť.
Lenže ťažko sa mi s tými snami pracuje a nemám o to ani veľký záujem, lebo som strašne neveriaci človek, neverím v nič čo si niekoľkokrát neoverím, takže neverím v nič, ani v Boha, ani v nadprirodzené javy, numerológiu, astrológiu a tak dalej.
Takže možnosť, že by som tie sny vedela využiť v svoj prospech je veľmi mizivá. Skôr mi prekážajú, lebo ak sa mi sníva niečo zlé, tak sa v prvej chvíli bojím, či sa to nestane a potom to rýchlo zahodím za hlavu a ak sa tie udalosti neskôr stanú, mám výčitky, že som sa mohla nad tým zamýšlať viac a mohlo by byť všetko lepšie.
Možno že to znie ako banalita, ale mňa to niekedy dosť štve a aj trocha trápi, aj ked samozrejme asi mi nikto nepomôže zbaviť sa týchto snov ani ich veľmi využiť vo svoj prospech, chcem len ako som písala v úvode vedieť pocity ľudí, čo to tiež zažívajú ako to berú alebo aj pohľad niekoho nezainteresovaného, čo s tým nemá skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    tazko sa bude s tebou diskutovat na tuto temu vzhladom na to ze si neveriaci tomas ale samozrejme ze je to pochopitelne. Kazdy z nas nieco veri a niektori veria proste len vo fyziku. Ak sa mam opriet o toto existuje pseudofyzikalna teoria (radi sa myslim medzi kvantovu fyziku), ktora tvrdi, ze hmota neexistuje a vsetko je len energia. nie som v tom uplny odbornik no z nejakych dovov sa energia spaja do vseobecne znamych obrazcov a vytvara tak to, co my volame hmota.
    dalsia podteoria tvrdi, ze tato energia dokaze medzisebou komunikovat a predavat si informacie (fotony to udajne dokazu, co je "vedecky" podlozene).

    Pokial budeme verit tymto fyzikalnym teoriam, potom pochopime, ze je viac ako samozrejme, ze existuje viacero "dimenzii" energie a aj tieto dokazu medzi sebou komunikovat. Z toho dovodu sa napriklad nejaka udalost mohla uskutocnit v inej dimenzii a to co sa ti sniva, je len predavanie informacii z tychto stavov. A potom nasledne sa ta ista (alebo velmi podobna) vec prihodi aj tebe.

    Z hladiska astralnej sfery existuje viacero vysvetleni pre tieto javy, ale v konecnom dosledku sa vsetky spajaju pod toto fyzikalne (alebo niektore dalsie, velmi podobne) vysvetlenie.
    Niektori tvrdia, ze to su anjeli, ini ze to su demoni, astralne bytosti, atd... Ini, ze si medium, ktore dokaze predpovedat buducnost pokial by si trenovala.

    Na podobnych fyzickych principoch (hmota = energia) funguju aj vsetci ludia, ktori ohybaju lyzicky silou mysle a pod.

    Samozrejme, ze kazdy clovek veri v to, co chce.

    Mne sa napriklad nikdy nesnivalo nieco co sa v buducnosti naplnilo, ALE castokrat sa mi stava ze pridem na nejake miesto alebo sa ocitnem v nejakej situacii a odprisahal by som ti, ze uz som tam bol, resp. uz sa to stalo. Mozno to bol tiez nejaky sen, ktory som ale registroval len podvedome a az pri udiani tej situacie sa mi vynoril, ale mozno nie...

    Kto vie, mozno to su len mimozemstania a robia si z nas srandu

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    korela, duves, Anik, otázka, Valcake, danushka, Nandrolon
    7
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ErikO1 Táto komunikácia medzi hmotou (nazýva sa kvantová previazanosť) skutočne existuje, ale bohužiaľ, ak máme veriť vedcom, nedá sa nijakým spôsobom použiť na predávanie informácií.
    misoft Dosť skoro si sa zobudil.... po siedmich rokoch.... alebo tak dlho si sníval?
    marjankaj asi má dlhý kábel
    vicktor Problematika je aktualna aj po 7 rokoch.
    "castokrat sa mi stava ze pridem na nejake miesto a odprisahal by som ti, ze uz som tam bol" - toto sa mi stalo iba raz. Bol som prvy raz (aj posledny) v NY, chodil krizom-krazom a zrazu ved toto predsa poznam. Par minut som pozeral do mapy ci som touto trasou uz isiel, ale nie. Az po case som si spomenul ze tu ulicu / scenu poznam z filmu.
      zbaliť

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zknihy Pozri príspevok
    Srandista :
    - fyzike nerozumieš
    - ale ich konanie má v nej oporu
    - lebo ty v to veríš.

    A o tom to je.

    Všetky astrálne svety sú IBA v hlave.
    Nevadí.

    Kým tým neobťažojú iných, alebo to nejde do peňazí .
    skeptik sa nezaprie

    ale jasne, presne o to ide... kazdy nech si robi (a veri v) co chce, pokial to inym neublizuje

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Nespustili sa ti tieto sny náhodou po nejakej vážnej udalosti, zmeny v živote, po úmrtí blízkej osoby?
    idea01 mne sa stala nehoda a vid moj prispevok nizsie..

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    to, že som niekde prvýkrát a odprisahal by som že som tam už bol sa stáva niekedy aj mne aj manželke...
    Dokonca to nemusí byť ani miesto, ale iba samotná situácia, zjednodušene napr.
    Idem po kraji cesty, ošpliecha ma kamión a stretnem spolužiaka, ktorého som 10 rokov nevidel a pritom žlté auto odbočuje doprava.....
    Proste niekedy sa ocitnem v situácii, ktorá už ako keby "nastala" a mám dojem že sa mi aj stalo, že som dopredu vyslovil jej pokračovanie....

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Nandrolon Pozri príspevok
    to, že som niekde prvýkrát a odprisahal by som že som tam už bol sa stáva niekedy aj mne aj manželke...
    Dokonca to nemusí byť ani miesto, ale iba samotná situácia, zjednodušene napr.
    Idem po kraji cesty, ošpliecha ma kamión a stretnem spolužiaka, ktorého som 10 rokov nevidel a pritom žlté auto odbočuje doprava.....
    Proste niekedy sa ocitnem v situácii, ktorá už ako keby "nastala" a mám dojem že sa mi aj stalo, že som dopredu vyslovil jej pokračovanie....
    tento jav sa volá deja vu (deža ví)
    http://magazin.atlas.sk/spektrum/odt...vu/679839.html

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    tak buď sa na to vykašli,a keď sa niečo stane,tak si nič nevyčítaj,mávni nad tým rukou,proste-stalo sa........alebo skús trochu počúvať svoje podvedomie,porozumieť mu.Nemusíš pri tom veriť v boha ani v nič iné,je to iba tvoj mozog,ktorý sa ti snaží pomôcť.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kopretinka Pozri príspevok
    tento jav sa volá deja vu (deža ví)
    http://magazin.atlas.sk/spektrum/odt...vu/679839.html
    tu sice popisuju, ze sa vedcom podarilo umelo vyvolat dejavu ale s tym tvrdenim v podstate nesuhlasim. U casti ludi sa im pomocou hypnozy podarilo vyvolat len "pocit" deja vu a nie deja vu samotne. Nakolko hypnoza je mocna sugeracia, ktora je v niektorych castiach odbornej verejnosti sice este neuznavana, ale ucia sa ju aj mnohi lekari, takze asi tom nieco bude.

    Tam prave je zaujimave sledovat rozne fenomeny dnesneho sveta a vydobytky mody ako rozne numerologicke ci astralne kurzy ci vestice. Je jasne ze na komercnom trhu dnes najdeme velke mnozstvo vestic, ktore v podstate nic nevedia (niektore z nich su aspon dobre v psychologii). Verim vsak ze existuje zopar ludi, ktori dokazu komunikovat "s inymi svetmi" i ked vo vacsine si oni sami neuvedomuju, ze ich konanie ma oporu vo fyzike (ono by to malinko aj poskodilo biznis). I ked je pravda ze vacsina fyzikov tiez s tymito teoriami nesuhlasi Ale vsetko bolo niekedy teoriou

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Mám podobné skúsenosti so snami. Stáva so to ale iba v zahraničí (ten sen) na letnej dovolenke. Raz som videla v talianskom sne havarovať motorkára doma v MT aj s podrobnosťami. Keď som prišla domov, kamarát mi povedal, že akú videl havárku /presne na tom mieste kde sa mne prisnila/ motorkára - bol to síce mopedista. Ten sen sa zhodoval v drobných detailoch tak na 80 - 90 %. Tiež som "neveriaci Tomáš". Ešte raz sa mi sníval sen na prímorskej dovolenke a opäť po návrate bol splnený :-). Neviem čím to je, ale je to tak. A na poslednej dovolenke sa mi sníval sen s fatálnymi následkami, bola som z toho dosť mimo, ale ten sa našťastie nesplnil. Vždy je ten sen z miesta bydliska prípadne z rodiny a udeje sa reálne počas môjho pobytu v cudzine. Doma sa mi nič také ešte nestalo. Predsa len bude dáka energie, ktorá na nás pôsobí aj keď o nej veľa nevieme.

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    blavaciko Pozri príspevok
    tu sice popisuju, ze sa vedcom podarilo umelo vyvolat dejavu ale s tym tvrdenim v podstate nesuhlasim. U casti ludi sa im pomocou hypnozy podarilo vyvolat len "pocit" deja vu a nie deja vu samotne. Nakolko hypnoza je mocna sugeracia, ktora je v niektorych castiach odbornej verejnosti sice este neuznavana, ale ucia sa ju aj mnohi lekari, takze asi tom nieco bude.

    Tam prave je zaujimave sledovat rozne fenomeny dnesneho sveta a vydobytky mody ako rozne numerologicke ci astralne kurzy ci vestice. Je jasne ze na komercnom trhu dnes najdeme velke mnozstvo vestic, ktore v podstate nic nevedia (niektore z nich su aspon dobre v psychologii). Verim vsak ze existuje zopar ludi, ktori dokazu komunikovat "s inymi svetmi" i ked vo vacsine si oni sami neuvedomuju, ze ich konanie ma oporu vo fyzike (ono by to malinko aj poskodilo biznis). I ked je pravda ze vacsina fyzikov tiez s tymito teoriami nesuhlasi Ale vsetko bolo niekedy teoriou
    Srandista :
    - fyzike nerozumieš
    - ale ich konanie má v nej oporu
    - lebo ty v to veríš.

    A o tom to je.

    Všetky astrálne svety sú IBA v hlave.
    Nevadí.

    Kým tým neobťažojú iných, alebo to nejde do peňazí .

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    mareko Pozri príspevok
    Mám podobné skúsenosti so snami. Stáva so to ale iba v zahraničí (ten sen) na letnej dovolenke. Raz som videla v talianskom sne havarovať motorkára doma v MT aj s podrobnosťami. Keď som prišla domov, kamarát mi povedal, že akú videl havárku /presne na tom mieste kde sa mne prisnila/ motorkára - bol to síce mopedista. Ten sen sa zhodoval v drobných detailoch tak na 80 - 90 %. Tiež som "neveriaci Tomáš". Ešte raz sa mi sníval sen na prímorskej dovolenke a opäť po návrate bol splnený :-). Neviem čím to je, ale je to tak. A na poslednej dovolenke sa mi sníval sen s fatálnymi následkami, bola som z toho dosť mimo, ale ten sa našťastie nesplnil. Vždy je ten sen z miesta bydliska prípadne z rodiny a udeje sa reálne počas môjho pobytu v cudzine. Doma sa mi nič také ešte nestalo. Predsa len bude dáka energie, ktorá na nás pôsobí aj keď o nej veľa nevieme.
    Nechoď na dovolenky.

    Nebude sa ti snívať o domove a aj tak sa to môže stať.

    PS
    Ak sa ti tak slabo plnia sny, neber iba bydlisko - zober celé Slovensko (určite sa niekde stala taká havária, čo sa na 80 % zhodne (a teba ZBLBNE ) ).

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Ja som mala vela snov, ktore sa aj stali.
    Napr. moja svagrina, s ktorou sa skoro vobec nestykame koli dialke,prisla o babatko. Raz sa mi snivalo, ze ju vidim tehotnu a aj som jej to povedala, tak sa len zasmiala. O cosi neskor uz chodila s prckom v brusku.
    Alebo mali sme problemy s pozemkom dlhe roky sme nemohli stavat dom. Snivavalo sa mi, ze ukazujem sesternici nasu hrubu stavbu. Alebo dokoncujeme izby a ukazujem ich mojmu otcovi alebo dokonca ,ze sme mali kolaudaciu a prisli nasi priatelia z Ciech....vsetko toto sa vyplnilo.
    Dokonca este pred pol rokom, to sme este byvali u svokry, sa mi snivalo, ze uz byvame v dome a chodim bosa v kuchyni a rozplyvam sa nad teplou podlahou (podlahovka) a...proste sa to stalo. Uz byvame vo svojom, aj ta kolaudacia...
    Moja sestra sa sa bala, ze potrati, lebo na zaciatku krvacala a volala mi, ze ide do nemocnice, lebo zase zacala krvacat, ze uz asi potratila. No mne sa snivalo, ze babetko rastie, ze sa mi chvali kolko meria.....a, bol to plany poplach- uz je vo 4.mesiaci a zatial vsetko v poriadku...

    Tak neviem, ci mi tak pracuje podvedomie, ale taketo sny zvyknem mat.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Dnes sa mi snívalo,že som žil v meste,kde súperili dva mafiánske gangy. Raz sa tak stalo,že tomu väčšiemu hajzlovi,ktorý neváhal len tak zastreliť hocikoho hocikde,aj decko,sa podarilo dostať pod nadvládu celé mesto. Ako sme tak čupeli pri zemi všetci obyvatelia,tak začal samopalom páliť druhý koniec ľudí. Potom sa zastavil,namieril zbraň proti mne,ale v priezore nejakej plachty alebo kabáta som videl,že nemiri presne na mňa,ale na vedľa mňa kľačiacu osobu. Bác,už bolo po ňom. Zrazu bol ten "capo di tutti capi" aj so svojou vernou tlupou preč a vo vzduchu sa niesol závan slobody,že už jeho besnenie skončilo. Ako sme sa snažili z pevnosti,do ktorej nás zavreli dostať,zistili sme,že cesta von je zatarasená. Naraz som počul strašnú šupu,podvedome v tom sne to bola nejaká bomba,no ale to už som sa zobudil,lebo nejaký pankhart (ináč ho nenazvem) odpálil pod našimi oknami delobuch,mohlo byť okolo piatej ráno. Nie petardu,ale delobuch,už asi šiesty za december. Som zvedavý,čo z toho sa stane skutočnosťou....

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    sa mi v detstve zvykol opakovať sen, o tanku čo ma rozstrieľal. sa nesplnilo, ale boli to dozvuky na tie sprosté ruské vojnové filmy, čo sme na nich povinne zo školy chodili. Teraz sa mi zyakne snívať, že nadránom chodíme s niekým z podniku do podniku, čo majú ešte alebo už otvorené a stretávam tam nových známych a je to strašne cool a fajn. No, hladnému sa... Prípadné nejaké kreslené, tie sú tiež fajn. Bludiská a tajné labirynty nepočítam, tie sú dosť husté. Ale, ak sa preberiem a som nepokojná, tak sa určite niečo deje s duševne blízkymi, to je zicher, x krát overené.

    marcuso je offline (nepripojený) marcuso

    marcuso
    ahoj,
    ja mozem povedat ze s tym nejaku skusenost mam. Moja neboha babicka, ked sa jej snival dedo (vtedy uz nebohy) a bol velmi nahnevany, tak vzdy nam rozpravala ze sa boji ze sa nieco zase zle stane. Zozaciatku sme to brali na lahku vahu az kym sa par takych veci nestalo. Raz ujo havaroval a zabili sa pritom ludia,dedo sa jej snival asi tyzden predtym. Bolo toho viac. Potom som sa uz ani ja z toho nesmial.
    Kym to clovek nazazije tak sa mu to zda smiesne az nemozne.
    Nakoniec aj ja som mal sny, synovia sa mi snivali este pred tym nez manzelka zistila ze je tehotna. Boli to kratke sny, pamatal som si ze som iba s nim stal na balkone a drzal ho na rukach. Aj som to povedal zene aj jej babke, ze budeme mat syna. Tak som si robil aj z toho srandu ale stalo sa....A este som mal dva sny, tie sa zatial nestali a dufam ze sa ani nestanu lebo mam z nich obavy. Snivalo sa mi ze mam dievcatko, ale nebolo moje... A jeden sen este od destva, ked sa mi snival koniec sveta. Na ten sen som si spomenul az ako dospely, ked sme sa prestahovali do ineho mesta a zacalo par problemov ktore pretrvavaju.Ten koniec sveta sa mi snival prave v tomto meste, kam som sa prestahoval. Mozno to bude nejaky koniec pre mna neviem coho, nechcem na to ani mysliet. Nejak som si to dal dokopy.
    A potom som mal este dva sny s mrtvymi. Moja babička sa mi prisnila v den svojich prvych narodenin po smrti, ja som na ne uplne zabudol a ked som si to rano uvedomil ze ona ma narodeniny tak mi az zimomriavky naskocili. A taktiez ked mi zomrela mamička prisla sa so mnou rozlucit tesne po smrti v sne...aspon ja to tak vidim.

    Jasne ze niekomu to moze byt smiesne, najma ked je neveriaci. Vela veci sa daju spojit a najst suvislosti, ved podobne je to aj s horoskopmi. Ale v mojom zivote sa stalo toho viac a neverim ze je to uplna nahoda. Vsetky svoje sny beriem s rezervou a neriadim sa nimi, ale viackrat ma uz prekvapili. Tak uvidime co bude...
    Ja som veriaci, verim ze je realne ze skutocne moze existovat nieco viac ale pochopit to ci vysvetlit ludskymi zmyslami je nemozne. To musi clovek citit. Sny netreba precenovat ale mozno niekedy ani podcenovat, to je moja skusenost.
    Ja musim ale povedat ze nechapem ako moze byt niekto uplne neveriaci . Tolko je veci ktore nie sme schopni vysvetlit vo vlastnom tele, na zemi ci az vo vesmire, tak je strasne vela otazok a moznosti co moze byt a co nie ze mi to nedovoli nepripustit ze je tu moznost ze je nieco viac ako len tento svet.

    marcuso je offline (nepripojený) marcuso

    marcuso
    jnovota Pozri príspevok
    A teraz spočítaj koľko snov sa ti snívalo a nesplnili sa .
    ak hovorime o snoch ktore vo mne nieco naozaj zanechali tak su to len ten jeden - dva co sa mi nesplnili - zatial

    samozrejme pripustam aj to ze je to len nahoda a vyplod nejakych zazitkov ktore sa premenia do sna alebo neviem co...ale rovnako pripustam aj moznost, ze to uplna nahoda nie je

    ak nieco odmietnes s tym ze je to nemozne tak len tazko najdes odpoved, podobne ako ludstvo odmietalo ze zem je gulata

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    veľmi často sa mi sníva že ma zastrelia... dokonca som raz počul nejakú psychologičku, ktorá tvrdila že v sne nemôžeš umrieť, opak je pravdou, zas na druhej strane potom už kľudne spíš do rána...
    Teraz som mal takú nočnú moru, že sme niekde v horách museli stáť na takej drevenej obore so zvieratami a potom si vybrali z nás 3 ľudí, a my sme si museli dať kľačiac na hlavu igelitový sáčok a každého čakala rana zo samopalu vz. 58 zozadu do hlavy...
    Fakt neprajem nikomu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.