Zavrieť

Porady

registračná pokladňa

Má niekto skúsenosť s prípadom, že v rámci jednej prevádzky napr.kaderníctvo pracujú viacerí živnostníci. Na prevádzke bude nainštalovaný PC, ktorý bude nastavený ako registračná pokladňa softwérovo ošetrená na evidenciu tržieb podľa jednotlivých SZČO. Ako je to s registráciou PC ako ERP na daňovom úrade. Predpokladám, že registračné číslo RP dostane iba jeden z užívajúcich živnostníkov, ktorý si PC zahrnie do majetku a ostatným bude jeho užívanie ako ERP faktúrovať formou nájomného. Je takýto postup vôbec možný, aby cez jednu ERP nastavenú cez PC viedli evidenciu tržieb viaceré SZČO podliehajúce podľa zákona povinnosti viesť tržby cez ERP.
Ešte chcem upozorniť, že nejde o združenie, ktorému vyhláška MF SR o ERP v § 1 bod 4 umožňuje používať jednu spoločú ERP.
Naposledy upravil accad : 23.09.04 at 13:40 Dôvod: dodatok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    podla mojho nazoru to nejde, pretoze kazdy pracuje pod inym IČ a teda jeho blocek by nemal nalezitosti podla zakonov...

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja som skôr myslela, či sa prakticky niekto nestretol s možnosťou upraviť PC tak, aby slúžil ako ERP pre 2 SZČO. Každý by na výstupe z PC-ERP mal na doklade uvedené vlastné IČO, DIČ a ostatné údaje v zmysle zákona a PC by evidoval tržby samostatne podľa DIČ. Problém, ktorý asi musíme prekonzultovať na DU je ten, či je možné technicky prideliť takto softvérovo upravenému PC ERP pre dve SZČO samostatné DKP alebo, či pod jedným DKP, ale s uvedením vlastných IČO,DIČ môžu vystavovať doklady za príjem tržby. Pričom by si robili denné a mesačné uzávierky ERP samostatne za každu SZČO podľa DIČ. Chcela som len zistiť, či náhodou to už v praxi niekto nepoužíva, aby sme to mohli na DU prípadne podložiť aj niečím konkrétnym.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Jednu dobu som mal podobné myšienky, keď som chcel ušetriť na nákupe reg.pokladne. Lebo taký softvér by som si vedel sám zhotoviť. Ale ako to už na slovensku chodí, Slovák dokáže vyrobiť všetko, ale zákony nedovolujú nič. V počítači musí byť "Fiškálny modul", ktorý je drakší než celá reg.pokladňa. Softvér musí byť certifikovaný čo stojí mailand, lebo sa predpokladá, že sa to bude sériovo predávať. Neviem o tom, že by niekto predával taký soft. Možno by pripadala taká varianta, že by boli 2 kusy PC na sebe a prepínačom by sa pripájali na spoločnú obrazovku, klávesnicu a tlačiareň. Taký prepínač kedysi existoval. Ale ešte je tu jeden problém. V tlačiarni zostáva kópia tzv. "ŽURNÁL" tento by sa vyriešil tak, že si treba nájsť taký soft. ktorý tlačí žurnál pri uzávierke. Čiže v tlačiarni je iba jeden foto-papier a kópia sa každý deň odtrháva. Potom je tu ľudský faktor. Čo keď si raz niekto NEPREPNE ??? Aj ja si občas nespravím uzávierku, hlavne tú mesačnú.
    Aj tak si myslím, že cena takejto aparatúry - dvojveže bude väčšia ako 2 menšie pokladne $$$

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Už som sa dopracovala k zisteniu, že ERP musí mať každá SZČO zaregistrované na svoje meno s výnimkou združenia. Týmto naša úvaha o jednom PC ERP pre dvoch SZČO nie je reálna. Už nám to potvrdil aj servisný technik, ktorý má inštalovať PC ERP.

    brumcoo je offline (nepripojený) brumcoo

    brumcoo
    Zalozil som si volnu zivnost za ucelom predaja "uz" tepelne upravenych masovych vyrobkov a ich naslednym predajom na jednodnovom jarmoku. Musim mat registracnu pokladnu? dakujem

    Wampa je offline (nepripojený) Wampa

    Wampa
    Dobry den,

    Chcel by som sa spýtať či možem namiesto registracnej pokladne pouzit počitač a zakupit si program POHODA s modulom POHODA Kasa Online. Da sa to nejako registrovat na danovy urad ??

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Našla som túto rubriku a moja otázka sa týka práve jej. Vedeli by ste mi prosím poradiť, že ak fyzická osoba - nepodnikateľ chce zorganizovať predajnú akciu (napr. minibazár) v prenajatých priestoroch, môže predávať bez ERP? V prenajatej miestnosti by sa predávalo za hotovosť (bez dokladov, paragónu), z výťažku by sa zaplatil nájom a nájomcom by vlastne aj tak asi nič nezostalo. Ide vlastne o dobročinnú akciu, kde si ľudia navzájom povymieňajú všetko, čo chcú. Uvažujúc nad týmto tiež neviem, ako je ošetrené to, ak na tržnici predávajú babky svoju úrodu zo záhrad - tiež bez ERP. Je to v poriadku? SzabM

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....skús si nájsť inú tému....už fakt nemám síl. Alebo si prečítaj zákon.....
    SzabM Nehnevaj sa, nechcela som Ti odčerpať silu - máš pravdu, je to vyčerpávajúce, ale keď je niekto bezradný?!

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    SzabM Pozri príspevok
    Našla som túto rubriku a moja otázka sa týka práve jej. Vedeli by ste mi prosím poradiť, že ak fyzická osoba - nepodnikateľ chce zorganizovať predajnú akciu (napr. minibazár) v prenajatých priestoroch, môže predávať bez ERP? V prenajatej miestnosti by sa predávalo za hotovosť (bez dokladov, paragónu), z výťažku by sa zaplatil nájom a nájomcom by vlastne aj tak asi nič nezostalo. Ide vlastne o dobročinnú akciu, kde si ľudia navzájom povymieňajú všetko, čo chcú. Uvažujúc nad týmto tiež neviem, ako je ošetrené to, ak na tržnici predávajú babky svoju úrodu zo záhrad - tiež bez ERP. Je to v poriadku? SzabM
    malo by byt vydane VZN tykajuce sa trhov, kde su stanovene podmienky ... informuj sa na obci

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Prečítala som si prílohu k zákonu, podľa nej na mnou uvádzanú činnosť netreba ERP, pokiaľ ju vykonáva fyzická osoba - nepodnikateľ. Dobrý nápad informovať sa v obci na nariadenie - avšak ono nenahrádza zákon a preto ma zaujímala zákonná úprava tejto problematiky. Ďakujem pekne za informácie, pomohli mi. Prajem Vám príjemný večer v kruhu príjemných ľudí, ktorí si navzájom poradia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.