Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Usporiadat
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Kvitnúť určite bude. Tiež som dostala tieto krásne kvietky a treba im len nájsť vhodné podmienky. Určte nemajú rady prudké slnko, vyhovuje im raňajšie slnko. Potrebujú vlahu, špeciálne hnojivo (aj so zeminou dostaneš kúpiť bežne v kvetinárstve) a teplo. Odkvitnutú stonku treba skrátiť o polovičku a tam začne postupne kvitnúť a okrem toho určite sa po nejakom čase (možno mesiac-dva) objaví nový výhonok. Odporúčam aj nový výhonok hneď priviazať k opore, pretože kvety sú dosť ťažké. Pokúsim sa upraviť fotku môjho kvitnúceho kvetu a potom ju sem priložím.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Skrátiť ju treba iba v tom prípade, ak je hlavné steblo hnedé. Na mojej je stále zelené a stále kvitne, teraz mi odpadli už druhé kvety a pučia nové tri. Teším sa, že budem mať okno zasa niekoľko týždňov skrášlené.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Mne odkvitla orchidea v septembi, podla rady predavajucej som hnedu stonku odstihla hned za prvym ockom a odvtedy nic...Pustila hromadu novych zelenych korenov, listy su zdrave, ale ze by chcela rast ta bylka s kvetmi -ani chýru ani slychu. Hnojim raz za 2 tyzdne hnojivom na orchidey, nema prudke slnko. Dockam sa este kvetov? Co treba urobit? Vdaka.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ja som dostala 2 v rovnakom časovom období, boli na rozdielnom mieste, po odkvitnutí som odstrihla stonky asi polovicu nad takými akoby prstencami. Jedna mi začala kvitnúť a druhá nie. Nekvitnúcu som dala ku kvitnúcej a kvitne už aj ona. Máme ich v kuchyni, nie na parapete, ale bližšie okna, každé ráno ich rozprašovačom postriekam, a asi raz za týždeň polejem. Ja som zatiaľ ešte nikdy nehnojila, ale už by som asi mala.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Plním sľub. Tu je fotka môjho kvietku.
orchidea.jpg  
4 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

shureido Pozri príspevok
Mne odkvitla orchidea v septembi, podla rady predavajucej som hnedu stonku odstihla hned za prvym ockom a odvtedy nic...Pustila hromadu novych zelenych korenov, listy su zdrave, ale ze by chcela rast ta bylka s kvetmi -ani chýru ani slychu. Hnojim raz za 2 tyzdne hnojivom na orchidey, nema prudke slnko. Dockam sa este kvetov? Co treba urobit? Vdaka.
Po odkvitnutí ma orchidea obdobie oddychu a v tomto období netreba veľmi preháňať s prihnojovaním. Po tomto období, ktoré môže trvať mesiac ale aj niekoľko mesiacov sa znova prejaví v celej kráse.
Pekný deň
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

prekrásna orchidea, máš sa čomu tešiť moja ešte nie je až takto rozvetvená má iba jednu stonku s piatimi kvetinkami (fialkastá farba)ale tie kvitnú už tretí mesiac, mám ju na okennom parapete na východnej strane mala som obavy kúpiť takýto vzácny kvietok no bola to dobrá investícia a určite kúpim aj ďalšiu
0 0
Danula403 Danula403

Danula403 je offline (nepripojený) Danula403

ahojte
Nedávno som dostala orchideu phalenopsis je to môj prvý kvet s tohto druhu...a mam taký problém že mi začala z vrchu odhnívať, dnes už odpadol aj prvý lístok. Poradte mi prosím čo s ňou mam robiť, či sa dá ešte zachrániť. =( Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

symona Pozri príspevok
Plním sľub. Tu je fotka môjho kvietku.
Pred niekoľkými dňami som dostala orchideu. Má veľa kvetov, no mala 2 puky a tie mi postupne odpadli.
Tá Tvoja orchidea je nádherná.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Aj ja pridám svoje.
Naposledy upravil katka50 : 23.02.08 at 13:39
IMGP2127.JPG  
IMGP2106.JPG  
Snímka014.jpg  
1/1
1 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Mne takto kvitla vyše roka v kuse potom mala chvíľu pauzu a vyhnala tri stronky, na ktorých je veľa kvetov.
P1000294.jpg  
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=katka50;655200]Aj ja pridám svoje.[/quote ]
Musím priznať, že tieto sú, akokeby z môjho parapetu odfotené, krása ,krása. Isto sa im tešíš tak, ako ja. Nech sa darí aj naďalej, ja ich pestujem už asi tretí rok.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

katka50 Pozri príspevok
Aj ja pridám svoje.
máš ich fakt prenádherné, tiež by som také chcela mať
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Ďakujem adi11 a Tweety. Prvú mám viac ako rok a postupne pribudli ostatné. Na orchideách sa mi páči, že ich kvietky tak dlho vydržia. Kvitnú aj 3 mesiace, potom majú 2 mesiace pauzu a znova zakvitnú. Sú nenáročné a krásne.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Danula403 Pozri príspevok
ahojte
Nedávno som dostala orchideu phalenopsis je to môj prvý kvet s tohto druhu...a mam taký problém že mi začala z vrchu odhnívať, dnes už odpadol aj prvý lístok. Poradte mi prosím čo s ňou mam robiť, či sa dá ešte zachrániť. =( Ďakujem
Podľa toho čo píšeš je asi veľmi poliata. Treba ju vybrať zo substrátu, prípadne odhnité korene odstrihnuť (prípadne posypať mletou škoricou alebo drveným drevenným uhlím) a zasadiť do nového substrátu. Na spodok dať vrstvu polystyrénu (1 cm kúsky) a hrubší substrát (tiež asi 1 cm kúsky)a nepoliať minimálne dva týždne.
Ak by boli odhnité korene tak vybratu rastlinu postav do suchého prázdneho kvetináča a celé to daj do igelitového sáčku. Potom len trpezlivosť. Bude to dlhšie trvať ale zvyknú narásť nové korene.
0 0
mirka* mirka*

mirka* je offline (nepripojený) mirka*

ahojky,chcem sa spýtať,či ste skúšali rozmnožovať phalenopsis zo spiaceho očka,lebo som sa dočítala,že sa to dá...
idem skúsiť,ale moc tomu neverím.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

mirka* Pozri príspevok
ahojky,chcem sa spýtať,či ste skúšali rozmnožovať phalenopsis zo spiaceho očka,lebo som sa dočítala,že sa to dá...
idem skúsiť,ale moc tomu neverím.
Viem o to, aj som to skúšala ale sa mi to nepodarili. Zatiaľ sa mi podaril phalenopsis rozmnožiť len cez nové rastlinky tzv. keiky, ktoré mi narástli po odkvitnutí na kvetnej stopke.

Pekný deň
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

bef Pozri príspevok
Viem o to, aj som to skúšala ale sa mi to nepodarili. Zatiaľ sa mi podaril phalenopsis rozmnožiť len cez nové rastlinky tzv. keiky, ktoré mi narástli po odkvitnutí na kvetnej stopke.

Pekný deň
ahojky, tak to plz lepsie popis, chcela by som tiez namnozit, mam fialovu, nemate niekora na vymenu zltu..alebo inu farbu?
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

LillySK Pozri príspevok
ahojky, tak to plz lepsie popis, chcela by som tiez namnozit, mam fialovu, nemate niekora na vymenu zltu..alebo inu farbu?
Ahoj Liliy,
snažila som sa zistiť viac o nových orchideách vyrastajucích na kvetnej stopke, ale dozvedela som sa len to, že sa volajú keiky a keď vyrastú treba ich nechať narásť. Mali by mať aspom 2-3 vzdušné korene dlhé aspom 5 cm a potom sa môžu oddeliť a posadiť. Ja som sa z nich veľmi tešila, lebo ešte pred oddelením sa jedna rozhodla kvitnúť. Napriek tomu, že ich mám viac iba jedna sa takto prejavila a tak si myslím, že to musíme nechať na ne, keď budú chceť tak sa prejavia.

Pekný deň
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Posielam aj pár fotiek pre potešenie. Na prvej fotke sú tie mladé keiky vyrastajúce na stopke po odkvitnutí.

Pekný deň
HPIM2663.jpg  
Cattleya_13.jpg  
HPIM0613.jpg  
HPIM0615.jpg  
HPIM2675.jpg  

HPIM2677.jpg  
1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať