Zavrieť

Porady

Politika s humorom

V nadväznosti na momentálnu dusnú atmosféru v sférach podnikateľských a politických otváram takúto zásuvku...
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katy a R
buchač
...
Ale ako je to u nás ? Napríklad poznám jednu pani, ktorá pracovala roky rokúce...minule sme sa bavili, že o koľko išiel hore dôchodok....kuwa, som zdúpnel, keď mi povedala, že ona dostáva cca 195€. Keby nemala vdovský, dopadla by ešte horšie ako ruská dôchodkyňa....a koľkože je takých na Slovensku ? Hlavne, že cigánom sa vypočíta z priemernej mzdy...
Keď sa toto (a Sulík toto chce) dostane na Slovensko do praxe, tak smola...preveliká smola pre väčšinu dôchodcov.
https://www.phinance.sk/usa-sa-deju-veci/
Juraj - len k tomuto by som toľko - už by si mal ozaj prestať šíriť tento otrepaný hoax (alebo riadnu ujovinu), že cigáňom sa počíta dôchodok z priemernej mzdy. Vypočíta sa im rovnako, podľa rovnakého zákona (a vzorca) ako všetkým ostatným - a to vieš véeľmi dobre (nerob sa, že nie) !

a k tým dôchodkovým fondom .... veru ktovie, ako to s nimi bude?? - ale zase nemôžme vedieť ani to, či za pár rokov ešte bude existovať naša Sociálna poisťovňa ?
Katy ako sa dá prihlásiť za róma ????.......
stačí, že mám priezvisko, ktoré používajú aj oni/ony????
Naposledy upravil Mila123 : 15.02.22 at 14:54
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keď dáš Číňanovi vyrobiť dres....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
buchač
...
Ale ako je to u nás ? Napríklad poznám jednu pani, ktorá pracovala roky rokúce...minule sme sa bavili, že o koľko išiel hore dôchodok....kuwa, som zdúpnel, keď mi povedala, že ona dostáva cca 195€. Keby nemala vdovský, dopadla by ešte horšie ako ruská dôchodkyňa....a koľkože je takých na Slovensku ? Hlavne, že cigánom sa vypočíta z priemernej mzdy...
Keď sa toto (a Sulík toto chce) dostane na Slovensko do praxe, tak smola...preveliká smola pre väčšinu dôchodcov.
Juraj - len k tomuto by som toľko - už by si mal ozaj prestať šíriť tento otrepaný hoax (alebo riadnu ujovinu), že cigáňom sa počíta dôchodok z priemernej mzdy. Vypočíta sa im rovnako, podľa rovnakého zákona (a vzorca) ako všetkým ostatným - a to vieš véeľmi dobre (nerob sa, že nie) !

a k tým dôchodkovým fondom .... veru ktovie, ako to s nimi bude?? - ale zase nemôžme vedieť ani to, či za pár rokov ešte bude existovať naša Sociálna poisťovňa ?
Ak bude mať vyrátaný dôchodok nižší ako minimálny tak sa musí doplniť na minimálny podľa odpracovaných rokov, tých 195 sa mi nezdá
0 0
Mila123 Mila123

pavol54
Katy a R
buchač
...

Ak bude mať vyrátaný dôchodok nižší ako minimálny tak sa musí doplniť na minimálny podľa odpracovaných rokov, tých 195 sa mi nezdá
ak nemá aspoň 30 odpracovaných rokov ( kvalifikované obdobie dôchodkového poistenia) tak 195 € je správny výpočet.....
0 0
pavol54 pavol54

Mila123
pavol54
Katy a R
buchač
...

ak nemá aspoň 30 odpracovaných rokov ( kvalifikované obdobie dôchodkového poistenia) tak 195 € je správny výpočet.....
vychádzal som z pojmu "roky rokúce" potom nebude 30 rokov.
Moja teta bola stále doma, mojej mame čo stále robila potom vždy ukazovala "almužnu"
0 0
Mila123 Mila123

10.2 VYMERIAVACÍ ZÁKLAD ŠTÁTU ZA POISTENCOV ŠTÁTU

Podľa § 138 ods. 13 ZSP vymeriavací základ, z ktorého štát platí poistné za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. a) a b) v období, v ktorom sa jej poskytuje materské, a za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. c) a d), je mesačne 60 % priemernej mzdy zistenej za rok, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, za ktorý platí poistné. V roku 2020 to znamená vymeriavací základ vo výške 60 % z 1013 eur, čo je 607,80 eura.

Podľa § 138 ods. 14 ZSP vymeriavací základ, z ktorého štát platí poistné za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. e), g) a h), je mesačne vo výške 50 % priemernej mzdy zistenej za rok, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, za ktorý platí poistné. V roku 2020 to znamená vymeriavací základ vo výške 50 % z 1013 eur, čo je 506,50 eura.....zo stránky RELIA.sk
platby štátu za poistencov, za určitých podmienok, je to z priemerného zárobku ale určité percento (50 alebo 60%) , t.j. je to približne vo výške MM......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
Júúúj .... hoax hore, hoax dole... ty vieš véééľmi dobre, že ako to myslím (nerob sa, že nie) !
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač
Katy a R
Júúúj .... hoax hore, hoax dole... ty vieš véééľmi dobre, že ako to myslím (nerob sa, že nie) !
no veru neviem, ako to myslíš, keď napíšeš, že cigáňom sa vypočítava dôchodok z priemernej mzdy???? To v ktorom zákone sú cigáni špeciálne definovaní (podľa priezviska, či ako) a tiež ten výpočet dôchodku z priemernej mzdy ???? No ja teda som ešte na taký zákon nenaďabila
...
no a pre Paliho - pozri lepšie v zákone - nikde sa tam nepíše, že dôchodcovia musia mať niečo doplatené do min. dôchodku. Zrejme to nepotrebuješ riešiť, bohužiaľ nie každému vznikne nárok na dôchodok (nielen na minimálny, ale na nijaký) .
Môžu si to v niektorých prípadoch riešiť dávkami z UPSVaR (tiež nie každý)
3 0
pavol54 pavol54

Katy a R
buchač
Katy a R
no veru neviem, ako to myslíš, keď napíšeš, že cigáňom sa vypočítava dôchodok z priemernej mzdy???? To v ktorom zákone sú cigáni špeciálne definovaní (podľa priezviska, či ako) a tiež ten výpočet dôchodku z priemernej mzdy ???? No ja teda som ešte na taký zákon nenaďabila
...
no a pre Paliho - pozri lepšie v zákone - nikde sa tam nepíše, že dôchodcovia musia mať niečo doplatené do min. dôchodku. Zrejme to nepotrebuješ riešiť, bohužiaľ nie každému vznikne nárok na dôchodok (nielen na minimálny, ale na nijaký) .
Môžu si to v niektorých prípadoch riešiť dávkami z UPSVaR (tiež nie každý)
no ja som reagoval na dobu mojej žiadosti, kedže som nemal všetko v soc.p. tak museli vyžadovať príjmy predošlé inde, tak mi hned strčila do ruky pracovníčka papier žiadosť o vypl.soc dávky do minim. dôch. ale nepotreboval, som tak to roztrhali.
0 0
misoft misoft

pavol54
no ja som reagoval na dobu mojej žiadosti, kedže som nemal všetko v soc.p. tak museli vyžadovať príjmy predošlé inde, tak mi hned strčila do ruky pracovníčka papier žiadosť o vypl.soc dávky do minim. dôch. ale nepotreboval, som tak to roztrhali.
Aha.... takže v skutočnosti si nemal zdokladované obdobie, kedy platil zamestnávateľ do soc. poisťovne za teba odvody. Chýbali ti teda nejaké roky - a oni ťa navigovali, aby si ty dodal potrebné údaje, alebo si to začali hľadať sami.
0 0
pavol54 pavol54

misoft
pavol54
Aha.... takže v skutočnosti si nemal zdokladované obdobie, kedy platil zamestnávateľ do soc. poisťovne za teba odvody. Chýbali ti teda nejaké roky - a oni ťa navigovali, aby si ty dodal potrebné údaje, alebo si to začali hľadať sami.
ano boli uložené na ulici kutuzovovej ak ti to niečo hovorí a o nich údaje sociálna poisťovňa nemá. tak si ich musela vyžiadať ak ti pamäť neslúži tak som nejakú dobu prdel do vojenských treniek ako ty a odchádzal v hodnosti major. čo zase fabuluješ za hlúposti pre zlodeja a klamára každý zlodej a klamár
0 0
misoft misoft

Kutuzovku v BA poznám..... neďaleko som býval, v kukurici...., aj do Slimáka som chodieval - niekedy to bol začiatok trasy S-N-P (Slimák - Naď - Patkoš [to sú, alebo boli krčmy] - Patkoš ešte existuje, Naď už nie - teraz je tam Strýko Burger).
Naposledy upravil misoft : 16.02.22 at 23:04
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
.
Screenshot 2022-02-17 at 17-35-36 Štvrtok Nevadí, zasmejte sa aj dnes.png  
0 0
misoft misoft

Naposledy upravil misoft : 17.02.22 at 22:21
0 0
Cennet Cennet

Cennet je offline (nepripojený) Cennet

misoft

.
Fico 15.jpg  
1 1
pavol54 pavol54

buchač
.
to spôsobila depresia z toho že hrali v štáte ktorý porušuje ľudské práva a napriek tomu si dovolil usporiadať ZOH, v takých SAE by určite vyhrali. Neviem ako to ustojí zlatá Vlhová
0 0
misoft misoft

ZRECYKLOVAŤ!!!

Rusko vyhrožovalo Finsku a Švédsku vojenskou odpovědí, pokud se připojí k NATO.
Finové na Twitteru: "Ve Finsku už desítky tisíc ruských jednotek jsou. Podél celé východní hranice.
Zhruba šest stop pod zemí."
Naposledy upravil misoft : 26.02.22 at 18:50
1 0
misoft misoft

0 0
Mila123 Mila123

.
274820473_5203252139687047_2081998626189003141_n.jpg  
0 1
misoft misoft