Zavrieť

Porady

§ 77 DPH- treba oznámiť Daňovému úradu, že zostávam štvrťročným platcom DPH od 01,01,2013 keďže môj obrat nie je 100,000 EUR z dôvodu že tento § 77 zaviedol, že zdaň. obdobím je mesiac?

§ 77 DPH- treba písomne oznámiť Daňovému úradu, že zostávam štvrťročným platcom DPH od 01,01,2013 (obrat som nepresiahol 100,000 EUR) , keďže zdaň. obodobím zákon zaviedol , že je mesiac, alebo zostanem štvrťročný naďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak si mala k 30.9.2012 zdaňovacie obdobie štvrťrok, tak Ti zostáva dovtedy, kým neprekročíš obrat 100 tis. EUR. Nič oznamovať nemusíš, lebo k účinnosti zákona 1.10.2012 nedošlo u Teba k žiadnej zmene. Zmenil sa iba zákon a prechodné ustanovenie § 85ka Ti nič neukladá.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ja si len dovolím doplniť príklad z praxe - klient je štvrťročný platiteľ DPH a jeho obrat neprekročil 100000 EUR za posledných 12 mesiacov. Avšak podľa podaných priznaní DPH sa daňový úrad môže domnievať, že prekročil uvedený obrat, keďže odpredal časť svojho obchodného majetku(auto). Keďže príjem z príležitostného predaja takéhoto majetku nevstupuje do obratu, radšej sme im uvedenú skutočnosť oznámili, aby nás potom zbytočne nevyzývali....

    saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

    saskia26
    Na hotline linke DÚ informujú tak, že keď zostáva kvartálnym platiteľom DPH, tak to má do 25.01.2013 oznámiť daňovému úradu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    saskia26 Pozri príspevok
    Na hotline linke DÚ informujú tak, že keď zostáva kvartálnym platiteľom DPH, tak to má do 25.01.2013 oznámiť daňovému úradu.
    a co tento § ??? - tu sa nepise o oznamovani

    § 85ka
    Prechodné ustanovenie k úpravám účinným od 1. októbra 2012

    Platiteľ, ktorý mal k 30. septembru 2012 zdaňovacie obdobie kalendárny štvrťrok, môže pokračovať v tomto zdaňovacom období, najviac však do konca kalendárneho štvrťroka, v ktorom prestane plniť podmienky podľa § 77 ods. 2.
    saskia26 Tiež si myslím, že by nemal oznamovať, ale prečo to takto vysvetľujú na DÚ neviem.

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Jej to ste ma potesili akurat som zelena citala paragraf 77 a rozmyslala co z toho bude, ze som nic neoznamila danovemu uradu. Sme kvartalny platitelia DPH nepresiahli sme obrat, tak sa nic nemeni a len pre istotu to oznamim danovemu uradu. A ak by sme nahodou presiahli obrat vo februári, tak normalne zaplatime 1.Q stvrtrocne a potom pojdeme uz na mesacne platenie za april, alebo sa urobi zuctovanie januar, februar spolu ako 1.Q a v marci uz mesacne? Dakujem

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    saskia26 Pozri príspevok
    Na hotline linke DÚ informujú tak, že keď zostáva kvartálnym platiteľom DPH, tak to má do 25.01.2013 oznámiť daňovému úradu.

    to fakt treba oznamit? takze vsetkym stvrtrocnym DPH pripravit "papier", stretnut sa s nimi na podpis a poodnasat na danovy urad?
    dakujem za info, toto som vobec nevedela,

    vedela som len, ze treba oznamovat len pri zmene z mesacneho na stvrtrocneho...

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Sarlotka Pozri príspevok
    to fakt treba oznamit? takze vsetkym stvrtrocnym DPH pripravit "papier", stretnut sa s nimi na podpis a poodnasat na danovy urad?
    dakujem za info, toto som vobec nevedela,

    vedela som len, ze treba oznamovat len pri zmene z mesacneho na stvrtrocneho...
    Toto vôbec nemá oporu v zákone. Ak zostávaš štvrťročným platiteľom nič neoznamuješ.
    Tety si vymýšľajú...

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    saskia26 Pozri príspevok
    Na hotline linke DÚ informujú tak, že keď zostáva kvartálnym platiteľom DPH, tak to má do 25.01.2013 oznámiť daňovému úradu.
    Mala si sa opýtať podľa ktorého §-u. Som zvedavá čo by ti povedali, pretože je to blud, ktorý nemá oporu v zákone...

    SilviaR je offline (nepripojený) SilviaR

    SilviaR
    Prikladám metodický pokyn DÚ, sú tam aj príklady, mne povedali priamo na DÚ, že nemusím nahlasovať a odkázala ma tento metodický pokyn

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ph_10_2012.pdf

    § 77 DPH- treba oznámiť Daňovému úradu, že zostávam štvrťročným platcom DPH od 01,01,2013 keďže môj obrat nie je 100,000 EUR z dôvodu že tento § 77 zaviedol, že zdaň. obdobím je mesiac?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.