Zavrieť

Porady

Slovenska posta ma oklamala.

Samuel
Hmm, velmi zaujimavy pripad, na ktory som sa tak strasne tesil a tak ho zverejnim, nech je odstrasujuci pre inych.

Minuly tyzden som si objednal z jedneho eshopu tovar. Eshop mi tovar odoslal uz v pondelok.

Tracking:
17.12.2012 - Zásielka podaná na pošte X
20.12.2012 - Zásielka nebola doručená - adresát nezastihnutý

A problem je, ze dnes je 21.12.2012 a balik nikde, oznamenie nikde.

No vtip je v tom, ze v inkriminovany den a cas som bol doma pritomny, mam na to materialny dokaz, mam historiu v notebooku, na ktory mam pristup len a len ja.

Cize tento dorucovatel ma velmi nastval.

Myslite ze je toto dovod na vyhadzov? Ak by som bol podnikatel, takyto magor by letel zo sekundy na sekundu. Nie som pomstuchtivy clovek, ale ak sa nedostanem k zasielke zajtra (uradny den na poste), popripade ak to odoslali naspat, tak som ochotny niekoho prefackat, Vianoce neVianoce, toto je extremna drzost.

A stavim sa ze nie som jediny, koho posta teraz sklamala (resp nasrala) a som velmi zvedavy, ake odmeny si vedenie udeli, lebo ak ano, tak ma naseru este viac.

Slovenska posta = absolutne zlyhanie.
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Tak som bol na poste, povedal pracovnicke podacie cislo, balik nasla..
Nepytal som sa jej preco listok nedosiel, naco aj.. (ona v tom nie je zapletena myslim si)
A ked dojdem domov, tak mam v schranke zlty listok, a nie len jeden, ale dokonca dva.
Lenze ten druhy patril susedovi, ktory ma absolutne ine meno, ani inicialky nie su rovnake, aj cislo bytoveho domu je rozdielne.
Tak som mu to odniesol az osobne do ruk, ale nastastie povedal ze to bude nejaka blbost a nic dolezite..

Cize skor ci neskor nekvalita posty postihne kazdeho.. Aj toho kto ju vyuziva pomerne malo..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No a mňa dnes prekvapil zvonček doobeda u dverí. Neuveríte, balík docestoval a to cestoval od 15.12. prijechal dnes. A to ani nehovorím kade kde sa túlal, bo na ňom bola ešte aj pečiatka zo ZA, v živote mi tak olepený balík nedošiel.
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Tak to by som si odlozil, to bude iny skvost, o par rokov mozno aj predajne, nejaky zberatel mozno
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

SamuelSK Pozri príspevok
Tak som bol na poste, povedal pracovnicke podacie cislo, balik nasla..
Nepytal som sa jej preco listok nedosiel, naco aj.. (ona v tom nie je zapletena myslim si)
A ked dojdem domov, tak mam v schranke zlty listok, a nie len jeden, ale dokonca dva.
Lenze ten druhy patril susedovi, ktory ma absolutne ine meno, ani inicialky nie su rovnake, aj cislo bytoveho domu je rozdielne.
Tak som mu to odniesol az osobne do ruk, ale nastastie povedal ze to bude nejaka blbost a nic dolezite..

Cize skor ci neskor nekvalita posty postihne kazdeho.. Aj toho kto ju vyuziva pomerne malo..
....pošta Tvojho bydliska = najhoršia pošta, najarogantnejšie pracovníčky už niekoľko rokov:
1. pár rokov som robila vo firme, ktorá mala na uvedenej pošte aj P.O. BOX aj tam patrila sídlom - kopa riadne označených zásielok sa vracala odosielateľom s poznámkou "adresát neznámy"
2. som z inej časti BA, riešila som sťažnosť-reklamáciu s jednou firmou, nepochodila som, lebo pošta BA-Kramáre jeden z listov (mne je úplne jedno z akého dôvodu sa dostal na túto poštu) vrátila s poznámkou "adresát neznámy" - na moju poštu sa list nedostal, napriek tomu, že aj riadne PSČ bolo uvedené, aj číslo domu (v ktorom je 28 bytov a dom stojí 52 rokov .... len patrí pod inú dodaciu poštu)...
3. je jedno z akých dôvodov, ale posielala som odtiaľ (ozaj z núdze) v stredu 19.12. pred 12,00 4 listy 1. triedou (2 adresáti BA, 1xMA, 1xPN), žiadny z nich nič nedostal. Mám síce potvrdenie o podaní, avšak, nakoľko to nebolo doporučene, ťažko dokážem kto bol adresát.....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som mala nastastie objednany tovar cez komercneho dorucovatela a balicek prisiel v piatok, takze to Jezisko stihol. U nas je stale problem s dorucovatelmi slovenskej posty. Mladi to za tie peniaze co dostavaju nechcu robit. Striedaju sa v nasom rajone kazdy mesiac, jedneho nedavno vyhodili prave preto ze listy dorucoval s niekolkodnovym oneskorenim a dokonca mne neprisiel vypis z uctu vobec. Myslim, ze s postou to bude len a len horsie....
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Pre tých, ktorí by sa rozhodli reklamovať oneskorené doručenie alebo nedoručenie zásielky v rámci deklarovanej doby doručenia: Neexistuje žiaden nárok na vrátenie poštovného alebo rozdielu medzi 1. a 2. triedou. Príde vám len vyjadrenie, že či je alebo nie je reklamácia opodstatnená a tým to hasne. Odvolanie sa na poštový regulačný úrad vám tiež nepomôže, keďže oni sú pod touto normou podpísaní.
2 0
adriannka adriannka

adriannka je offline (nepripojený) adriannka

Takisto sa nám niekoľko krát stalo niečo podobne. Priateľ bol na PN 3 mesiace so zlomenou nohou, pochopitelne nikam nechodil a žlté papieriky sa mu len tak hromadili v schranke - údajne ho nezastihli, So sádrou na nohe si mal chodiť na poštu vyberať zásielky??? CHORÉ...Tie odmeny ktoré si koncom roka berú ich nadriadení, by mali radšej dať poštárkam, ktoré doručujú a možno by svoju prácu robili podstivejšie.

A ešte dodám, aj keď je to trochu nesúvisí, tak isto Poštová banka je 20 rokov za opicami, len tak na margo.
0 0
Zahumen Zahumen

Zahumen je offline (nepripojený) Zahumen

Vaše skúsenosti - slabý odvar, ja som dostala avízo z Martinusu o odoslaní zásielky dňa 13.12.2012 a balík mi bol doručený dňa 27.12.2012 kuriérom Slovenskej pošty
0 0
BlankaK BlankaK

BlankaK je offline (nepripojený) BlankaK

Takze nie som jedina, kto ma tieto Vianoce tazke srdce na SP. Objednala som hracky cez internet. Zasielka vcas odoslana od predajcu. Cakam , sledujem a zasielka sa od jej prebratia kurierom nehybem. Volam kontaktne centrum, raz, dva, tri krat. Same vyhovorky, ze nestacia zasielky skenovat , ze zasielka uz dojde a nakoniec arogancia panej na kontaktom centre SP, ci si myslim, ze maju len moj balik. Ze je ich tisice a oni nestihaju. Tak nech prijmu len tolko, kolko dokazu dorucit a neberu ako baran na rohy. Zapletka vsak pokracuje. Vcera s mi ozval kurier a chcel odo mna, aby som si pre zasielku prisla do 7 km vzdialeneho mesta, lebo ak si pre nu nepridem, tak mi ju vcera nedoruci. No nedorucil mi ju ani dnes. Takze budeme mat asi pravoslavne Vianoce, ak sa im to podari aspon do toho 6. januara. Nastastie to bol darcek pre väcsie dieta, ktore to zobralo s nadhladom, ale mna to stalo dalsie vydavky, lebo som musela kupit aj nejaku dalsiu hracku, aby pod tym stromcekom malo aj nieco pre potesenie. Bol to moj posledny omyl, co som doverovala SP a pri nakupe som zasktrtla dodanie cez postu. V zivote nikdy viac.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

slovenska posta ma sice neoklamala, ale "prekvapila"... dnes som platila SIPO, od 1.1.13 učtuju poplatok 10 centov, ani som si nevsimla, ze na tlacive to maju uz rovno vytlačene... ale pracovnicka posty mi zdoraznila, ze v banke by ma to vyslo viac...
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Podobná skúsenosť ... Najskôr som ani nevedela zistiť, kedy bol balík vlastne podaný a potom som "vraj" nebola zastihnutá (samozrejme, žiadny lístok v schránke som nemala a okrem toho som bola doma). Ale, ako hovorí môj 2,5 ročný syn - "to nevadí", ja som už veľká a viem, že darčeky nenosí Ježiško :-)

  • 18.12.2012
    16:19
    Zásielka podaná na pošte Žilina 2, P. O. Hviezdoslava 3, 01001 Žilina
  • 21.12.2012
    14:23
    Zásielka podaná na pošte Žilina 2, P. O. Hviezdoslava 3, 01001 Žilina
  • 21.12.2012
    20:08
    Zásielka v preprave
  • 22.12.2012
    10:15
    Zásielka prevzatá na doručenie
  • 22.12.2012
    12:15
    Zásielka nebola doručená - adresát nezastihnutý
  • 27.12.2012
    09:51
    Zásielka uložená na pošte Dubnica n. Váhom, Bratislavská 432, 01841 Dubnica nad Váhom
  • 27.12.2012
    15:46
    Zásielka vydaná adresátovi na pošte Dubnica n. Váhom, Bratislavská 432, 01841 Dubnica nad Váhom
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
tak pridam aj ja pikosku. zaslali sme zakaznikovi balik. Na druhy den som zistil chybu v zasielke, tak som isiel na postu a spisali ziadost o storno zasielky na dodaji. O 3 pracovne dni (medzi tym vikend, cize dokopy 5 dni) posta zasielku vydala zakaznikovy (!).
No, nastastie bola zasielka napriek mojim obavam OK, lenze my sme medzicasom poslali danu zasielku este raz.Tak som opat na poste vypisal ziadost - reklamaciu ohladom toho ze posta zasielku vydala aj napriek stornovaniu, a ako nahradu som ziadal, aby sa mi vratila aspon ta druha bez dalsich poplatkov.
Zasielku mi vratili nic som nedoplacal - do tohto momentu je to vsetko OK.
Co ma ale pobavilo bolo vyjadrenie posty v liste Vysledok reklamacneho konania,kde posta posudila reklamaciu ako NEOPODSTATNENU. Odovodnenie:
Poskytnutie doplnkovej dispozicnej sluzby - storno zasielky na dodaji nebolo mozne poskytnut odosielatelovi, nakolko zasielka XXX bola vydana adresatovi.

WTF???? ved prave to som reklamoval.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať