Zavrieť

Porady

Je mozne upravit v pracovnej zmluve, ze sa zamestnanec vzdava naroku na priplatok za nadcas, sviatok, vikend a pod?

Sme s.r.o, v ktorej budeme mat zamestnancov na pracovnu zmluvu od 1.1.2013 (doterajsi dohodari). Prevadzka je 7 dni v tyzdni a teda rozvrhujeme pracovne zmeny zamestnancov na 7 dni (zamestnancom vyjde praca cez vikend kazdy druhy tyzden, v danom tyzdni maju 2 dni volna pocas pracovnych dni).

Je mozne, aby sa v pracovnej zmluve dohodlo, ze zamestnanci suhlasia s tym, ze nemaju narok na priplatok za nadcasy, ako aj pracu cez vikend aj v sviatok? Zamestnanci su s tymto OK a su ochotni to podpisat dobrovolne. Nebude takato uprava pracovnej zmluvy v rozpore so zakonnikom prace?

Len pre doplnenie, odbory, dovernikov, oficialnych zastupcov zamestnancov a podobne nezmysly nemame. Sme maly team, kde sa vieme dohodnut, ferovo a cestne pre obe strany.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
Lubos1978 Pozri príspevok
Efektivnejsie vsak bolo googlovat ak klast otazku na porada.sk
Add zabudol si na podstatnú vec a to že sú sviatky, poraďáci nesedia celé dni na porade aby radili nonstop. Robia to bezištne vo svojom voľnom čase, ak si čakal, že zadáš tému na porade a hned okamžite máš odpoved čo sa ti bude páčiť tak si na omyle.

A ešte aj ked ideš zadávať tému tak sa ťa pýta či si hľadal to čo potrebuješ vedieť, mohol si si ušetriť písanie a trošku prehľadať poradu a net.

To len tak

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
ako na prvý pohľad vidím, čítam ste super firma.......
nie je možné, takéto nezmysly dávať do PZ........

Lubos1978 je offline (nepripojený) Lubos1978

Lubos1978
Mila123, vies, niekedy mozu veci fungovat aj bez toho, ze by uradnik, ci zakon urcil, ako to ma byt. Ked su zamestnanci OK s tym, ze nechcu priplatok za pracu cez vikend, alebo sviatok lebo s tym nemaju vobec problem, tak preco ma zakon takyto priplatok firme prikazovat? Nejako mi unika zmysel tohto.

Ked som bol ja sam zamestnanec, mal som nadcasy zahrnute v zakladnej mzde. Ani ma nenapadlo to riesit, ci pocitat hodiny nadcasov. Jednoducho bolo treba, tak som robil nadcas. Asi ti je jasne, ze som nerobil za pasom, ani pri lopate. A keby za mnou prisiel nahodou odborar s prihlaskou, tak ho poslem kade lahsie.

tienik je offline (nepripojený) tienik

tienik
NUz neviem, ked Tvoja firma bezi aj cez vikend, predpokladam ze to robis preto, ze Ti to prinasa dake €. No a potom nerozumiem preco z tych € nechces zaplatit odmenu aj zamestnancom. Ak nefungujete cez vikend ako charitativna oraganizacia, tak preco to od nich chces zadarmo?

Lubos1978 je offline (nepripojený) Lubos1978

Lubos1978
pretoze ked robia cez vikend, tak potom maju cez pracovne dni (spravidla) 2 dni volna. Ale OK, uz som sa inde ako na Porade docital, ze sa jedna o nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a v takomto pripade nemaju narok na priplatok. Sviatky vsak musi byt priplatok. A len pri veducich zamestnancoch sa moze v PZ dohodnut, ze praca nadcas, cez vikend alebo so sviatky je uz zahrnuta v zakladnej mzde. V zasade som toto potreboval vediet. Efektivnejsie vsak bolo googlovat ak klast otazku na porada.sk

Je mozne upravit v pracovnej zmluve, ze sa zamestnanec vzdava naroku na priplatok za nadcas, sviatok, vikend a pod?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.