Zavrieť

Porady

peciatka

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcela by som sa poradit na temu peciatky...
co vsetko musi byt na peciatke uvedene?
na ktorych dokladoch je povinnost, ak vobec je, davat peciatku?
a ak je to povinnost, v ktorom zakone, nariadeni, vyhlaske je to uvedene?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui
Chcela by som sa poradit na temu peciatky...
co vsetko musi byt na peciatke uvedene?
na ktorych dokladoch je povinnost, ak vobec je, davat peciatku?
a ak je to povinnost, v ktorom zakone, nariadeni, vyhlaske je to uvedene?
Už sme tu o tom dávnejšie písali, že povinnosť mať pečiatku na dokladoch ,nie je nikde v zákonoch uvedená.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
a predtym to bola povinnost?
pamatam si, ze nam pokladnicka v praci odmietla preplatit blocik z ERP, ak nebol orazeny....ze jej to danovaci vyhodia...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui
a predtym to bola povinnost?
pamatam si, ze nam pokladnicka v praci odmietla preplatit blocik z ERP, ak nebol orazeny....ze jej to danovaci vyhodia...
Predtým nebola pečiatková povinnosť takisto. Povinnosť bola, mať na doklade z RP IČO,...( údaje firmy), kôli tomu sme tam buchli pečiatku, nech je to rýchlejšie, ako keby sme mali dopisovať náležitosti.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No tak toto zaujíma aj mňa. Dnes som odovzdávala výkazy do SP - jeden bez pečiatky /bo pán PO nebol k "dispozícii"/ a mi bolo povedané, že mi to asi vrátia, lebo to je PO a musí mať pečiatku. PN mi vôbec nezobrali. Tak jak? Potrebujem "podporu" lebo keď som mala pravdu - idem sa v stredu "biť".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pepa
No tak toto zaujíma aj mňa. Dnes som odovzdávala výkazy do SP - jeden bez pečiatky /bo pán PO nebol k "dispozícii"/ a mi bolo povedané, že mi to asi vrátia, lebo to je PO a musí mať pečiatku. PN mi vôbec nezobrali. Tak jak? Potrebujem "podporu" lebo keď som mala pravdu - idem sa v stredu "biť".
To je tak, SP má na svojich tlačivách kolonku( chlievik) na pečiatku, ale napr. aj pri podávaní dp nie je predpísaná pečiatka, iba podpis.
V zákonoch o pečiatke niet ani chýru ani slychu.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Ked to teda nie je povinnost, preco nam vsetky faktury chodia orazene?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui
Ked to teda nie je povinnost, preco nam vsetky faktury chodia orazene?
Pretože ,pečiatkový zvyk je železná košeľa. Možno niekedy strašne dávno bola taká povinnosť, ale to muselo byť neskutočne dávno.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bui
Ked to teda nie je povinnost, preco nam vsetky faktury chodia orazene?
Sila zvyku
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Tweety
To je tak, SP má na svojich tlačivách kolonku( chlievik) na pečiatku, ale napr. aj pri podávaní dp nie je predpísaná pečiatka, iba podpis.
V zákonoch o pečiatke niet ani chýru ani slychu.
Majka, ja to tam vidím - ale keď ju napr. ako FO nebudem mať tak tam nemám čo dať. Nikde som nezaregistrovala, že ju musím mať. Že si tam oni dali chlievik alebo chlievisko ich vec.
Potrebovala by som vedieť či si mám otvoriť v stredu hubu lebo mám pravdu, alebo ju mám radšej držať zavretú
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja problém v pečiatke nevidím , rada pečiatkujem :p , nie je to povinné , ale je to vhodné .Hlavne v tom prípade , ak narazíš na prísnu daňovú kontrolu , to nestojí za to , že potom nastanú odvolávačky a kopec korešpodencie .Treba si dať pečiatku vyhotoviť , lebo je bežné , že každý tú pečiatku pýta , či to je pošta , sociálka , TEN-EXPRES , pri dodaní tovaru opečiatkovať šoférovi stazku a podobne .

Ešte jedna vec je zaujímavá, ak si niekto ide dať vyhotoviť pečiatku, potom prečo majú príkaz pri zadaní výroby pečiatky odovzdať kópiu ŽL.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pepa
Majka, ja to tam vidím - ale keď ju napr. ako FO nebudem mať tak tam nemám čo dať. Nikde som nezaregistrovala, že ju musím mať. Že si tam oni dali chlievik alebo chlievisko ich vec.
Potrebovala by som vedieť či si mám otvoriť v stredu hubu lebo mám pravdu, alebo ju mám radšej držať zavretú
Pečiatka by nemala byť problémom pri preberaní výkazu, pretože jej povinnosť nie je nikde v zákone definovaná.Ak ju jednoducho nemáš, tak potom ju nemôžeš dať. Ale keď ju máš, neradím sa ťahať s nimi za prsty.(prídu na kontrolu- ukážu svoju silu....)
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Tweety
Pečiatka by nemala byť problémom pri preberaní výkazu, pretože jej povinnosť nie je nikde v zákone definovaná.Ak ju jednoducho nemáš, tak potom ju nemôžeš dať. Ale keď ju máš, neradím sa ťahať s nimi za prsty.(prídu na kontrolu- ukážu svoju silu....)
Ale veď ja len tak všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa
Ale veď ja len tak všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....
Pepinka , ja som starý káder , mňa ešte vtedy učili pečiatkovať a pečiatkovať .Ozaj a vtedy aký zákon platil na pečiatky a ich používanie .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
Ale veď ja len tak všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....

Erika na to mám jednu osvedčenú otázku: prosím povedzte mi na základe ktorého zákona a paragrafu vyplýva táto povinnosť?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zita5
Pepinka , ja som starý káder , mňa ešte vtedy učili pečiatkovať a pečiatkovať .Ozaj a vtedy aký zákon platil na pečiatky a ich používanie .
Zituš a ja som nebodaj mladý káder
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina
Erika na to mám jednu osvedčenú otázku: prosím povedzte mi na základe ktorého zákona a paragrafu vyplýva táto povinnosť?
Evi - MOJA REČ, ja chodím po úradoch jak "postrach" /možno vhodnejšie by bolo strašidlo /. Pri položení takejto alebo "príbuznej" otázky som ako odpoveď dostala pokrčenie plecami.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pepa
Ale veď ja len tak všetko pečiatkujem /Zitka aj ja rada pečiatkujem/, teraz sa mi stalo, že jeden nepodarenec mi neprišiel načas so štemplom tak som chcela vyskúšať čo to spraví.....
Prečo chcete prísť o tú radosť z pečiatkovania?.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety
Prečo chcete prísť o tú radosť z pečiatkovania?.
Pretože ide o princíp. Nemôže si ktokoľvek a kdekoľvek a najmä nie na úradoch vymyslieť niečo čo nemá opodstatnenie. Ak im budeme stále prikyvovať na to, čo chcú neoprávnene , len aby sme mali pokoj, tak sa nikdy prebujnelá byrokracia nezníži ani o jedno percento. Ak po mne niekto vyžaduje 100 percentnú povinosť znalosti zákonov musí ju vyžadovať aj sám po sebe

P.s. KeĎ som sa raz pani zo SP opýtala vetu, z ktorého paragrafu vyplýva čo po mne žiada, odpovedala mi, že tam je to napísané na dverách. Moja odpoveď znela, prepáčte ja dvere nechodím čítať a preberte mi doklady...a prebrala mi ich jej vedúca. Ja tiež bezdôvodne nepreháňam svojich klientov.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Pepa
Majka, ja to tam vidím - ale keď ju napr. ako FO nebudem mať tak tam nemám čo dať. Nikde som nezaregistrovala, že ju musím mať. Že si tam oni dali chlievik alebo chlievisko ich vec.
Potrebovala by som vedieť či si mám otvoriť v stredu hubu lebo mám pravdu, alebo ju mám radšej držať zavretú
Kedže ako FO nemám pečiatku, na sociálke mi kázali dopísať "nepoužívam pečiatku" a bolo.
V inom prípade - pri PO som mala problém, že chceli pečiatku, ktorá nebola poruke. Pani sa pozrela na výpis z OR - tam nie je predpísaná pečiatka, iba podpis,... tak to zasa "prešlo".
Toľko z mojej skúsenosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať