Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenske poistenie ako dalej?

Som momentalne na RD.platim si DNP ktore konci 6.4.2013 rodicovska dovolenka konci v septembri 2013.chcela by som vediet ake mam moznosti ako do aprila otehotniem ako postupovat a ak nie zas ako dalej?ci platit dalej DNP kedy sa prihlasit zas na platenie?a ked sa mi podari otehotniet budem v 8.mes. ochrannej dobe pocula som ,ale ze skoncenim RD sa tato doba rusi???ako dalej postupovat a co zvazovat v mojom pripade. za odpovede velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    málo info.....
    prečo ti končí DP 06 04 2013 ? vtedy budeš mať 270 dní poistenia? alebo prečo?
    si aj zamestnaná? aký máš VZ z DP?
    a ak si aj zamestnaná aký máš pravdepodobný VZ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    je to tak, ako si počula.....tým, že máš aj pracovný pomer a nástupom z RD do zamestnania je to nové poistenie, kde prichádzaš o ochrannú dobu......
    Mila123 predlženie nepomáha v tomto prípade

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    janusa01 Pozri príspevok
    ano budem mat 270 dni.som zaroven zamestnana ano.VZ teraz od noveho roka mam 393e.
    To nie je problém ... ak by si otehotnela , tak máš OL až do nástupu na MD.
    A to poriešiš jednoducho .. prihlásiš sa deň dva pred nástupom na MD na DNP balík z minimalneho VZ 393 eur a nebudeš už v OL .. takže MD budeš mať platenú aj zo zamestnania aj z DNP .

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Xanti ti dobre poradila, a už aj preto, lebo ti nezáleží na VZ, pretože ho predpokladám aj z dobrovoľného poistenia máš minimálny VZ......
    Naposledy upravil Mila123 : 30.12.12 at 21:31

    janusa01 je offline (nepripojený) janusa01

    janusa01
    takze sa predtym prihlasim trebars dva dni zaplatim len tie dva dni a viac nemusim?je to spravne?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    janusa01 Pozri príspevok
    ANO aj z DNP mam min. kedze aj ten min. je dost.
    No určite áno , a nič sa nebude diať ak aj neotehotnieš do apríla 2013 . V prípade neskoršieho tehotenstva sa ti stačí prihlásiť na cca 7 dní na balík poistení po zistení tehotenstva ... to pre istotu .. vznikne ti OL .. na prípadnú PN .. a napr. ak by sa ti MD z DNP rátala z toho roku tak by bola len niečo kolo 220 e ... ale ak by sa ti rátala z roku 2013 tak bude cca 255 e .. každým rokom sa zvyšuje minimálny VZ ...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    janusa01 Pozri príspevok
    takze sa predtym prihlasim trebars dva dni zaplatim len tie dva dni a viac nemusim?je to spravne?
    No áno den dva .. počas MD si to DNP necháš a po skončení MD , pred nástupom na RD zrušíš aj to DNP aby si nemusela platiť odvody do SP ...

    janusa01 je offline (nepripojený) janusa01

    janusa01
    velmi pekne dakujem za pomoc ja to neovladam a info sa zhana tazko. asspon viem ako dalej ked to uz platim...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Rado sa stalo ... možností vždy pár je ak je dosť dní poplatených ... na porade radu nájdeš vždy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.