Zavrieť

Porady

Má riaditelka právo riešiť veci mimo školy?

Anketa: Má právo?

Počet hlasujúcich
8. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    3 37.50%
  • Nie

    5 62.50%
Ahoj,som siedmak ZŠ.Môj kamarát (spolužiak) mal s niakym chalanom problémy a tak sa s ním po škole pobil.Boli v jednom parku ktorý bol skoro..dajme tomu maličký 1km od školy.Na druhý deň sa išla jeho mama sťažovať k riaditeľke.Neskôr dostal pokarhanie triednym...tak sa mi zdá.Má vlastne riaditeľka právo??Može si pchať riť tam kde ona nemá právo rozhodovať?(obyč.občan)Stručne som jej povedal že sa v Komunizme nežije Potrebujem odpoveď,díky...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Martin132 Pozri príspevok
Ahoj,som siedmak ZŠ.Môj kamarát (spolužiak) mal s niakym chalanom problémy a tak sa s ním po škole pobil.Boli v jednom parku ktorý bol skoro..dajme tomu maličký 1km od školy.Na druhý deň sa išla jeho mama sťažovať k riaditeľke.Neskôr dostal pokarhanie triednym...tak sa mi zdá.Má vlastne riaditeľka právo??Može si pchať riť tam kde ona nemá právo rozhodovať?(obyč.občan)Stručne som jej povedal že sa v Komunizme nežije Potrebujem odpoveď,díky...
ale ma pravo rozhodovat

320/2008 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky o základnej škole

§ 20
Pravidlá správania žiaka

(1) Žiak sa musí v škole správať slušne, dbať na pokyny pedagogických zamestnancov, podľa svojich schopností sa svedomite pripravovať na vyučovanie a dodržiavať školský poriadok. Žiak sa musí správať slušne aj mimo vyučovania, a to aj počas voľných dní a prázdnin tak, aby neporušoval zásady spolunažívania a spoločenské normy správania.

(2) Žiak musí chodiť do školy pravidelne a včas podľa rozvrhu hodín a zúčastňovať sa na činnostiach, ktoré škola organizuje. Účasť na vyučovaní voliteľných predmetov a záujmovej činnosti je pre prihláseného žiaka povinná.

(3) Žiak musí byť v škole vhodne, čisto a bez výstredností oblečený a upravený.
(4) Žiak musí chrániť učebnice a školské potreby, udržiavať v poriadku a v čistote svoje miesto, triedu a ostatné školské priestory, chrániť majetok pred poškodením; nosiť do školy učebnice a školské potreby podľa rozvrhu hodín a pokynov pedagogických zamestnancov.
(5) Pred skončením vyučovania žiak nesmie bez dovolenia vychádzať zo školskej budovy; zdržiavať sa v školských priestoroch v čase mimo vyučovania môže žiak len za podmienok určených školským poriadkom.
(6) Žiak musí chrániť svoje zdravie a zdravie spolužiakov; žiak nevykonáva činnosti, ktoré sú zdraviu škodlivé, najmä fajčenie, pitie alkoholických nápojov, požívanie zdraviu škodlivých látok.
(7) Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa, alebo jeho povereného zástupcu.
(8) Žiak nesmie nosiť do školy predmety ohrozujúce vlastné zdravie a zdravie spolužiakov a pedagogických zamestnancov.



§ 22
Opatrenia vo výchove

(1) Opatrenie na posilnenie disciplíny žiaka sa ukladá po objektívnom prešetrení za závažné alebo opakované previnenie proti školskému poriadku školy. Toto opatrenie predchádza spravidla zníženiu stupňa zo správania.
(2) Podľa závažnosti previnenia sa ukladá niektoré z opatrení, najmä napomenutie od triedneho učiteľa, pokarhanie od triedneho učiteľa, pokarhanie od riaditeľa.

(3) Pokarhanie od triedneho učiteľa udeľuje triedny učiteľ so súhlasom riaditeľa po prerokovaní v pedagogickej rade. Riaditeľ udeľuje pokarhanie od riaditeľa školy po prerokovaní v pedagogickej rade.
(4) O udelení výchovného opatrenia informuje riaditeľ preukázateľným spôsobom zákonného zástupcu žiaka. Výchovné opatrenie sa zaznamenáva žiakovi do triedneho výkazu alebo katalógového listu žiaka.
(5) Udelenie zníženého stupňa zo správania podľa § 55 ods. 6 písm. c) a d) zákona sa odôvodní v triednom výkaze alebo katalógovom liste žiaka.
(6) Ak sa použije ochranné opatrenie podľa § 58 zákona, riaditeľ bezodkladne privolá zákonného zástupcu žiaka, ktorý za žiaka preberá zodpovednosť.



takže milé deti, máte prizané nie len práva ale aj povinnosti a určené pravidlá správania sa

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
arizona, pavol54, ivuliatko, lujza.j, kopretinka
5

marleau je offline (nepripojený) marleau

marleau
Chlapče,my sme sa báli počas letných prázdnin stretnúť učiteľku alebo riaditeľa školy večer po desiatej vonku.
Či má právo? No,može to dať polícii,bude ti to lepšie?

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
No, neviem, ale siedmak zeby poznal, ako sa zilo v komunizme?-)) Niekto sa v novom roku asi nudi

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Martin132 Pozri príspevok
V tom Komunizme sa opravujem,to povedal kamoš,nebol som súčasťou incidentu len sa normálne pýtam...ale ja som občana nemyslel seba ale riaditeľku
Martin, trošku si sa do tých klamstiev zamotal, tak ešte raz :

Prečo sa kamaráti pobili ? Bol si jedným z aktérov bitky, alebo len divák (prizerajúci), ktorý nezasiahol ? Mal nejaké zranenia chalan, ktorého ste napadli ?

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
Podla mna si niekto robi srandu, Neverim, ze chlapec- siedmak by na PORADE riesil takeho problemy, myslim, ze aj styl a slovna zasoba nesvedci o ziakovi ZS.

Novorocny zart.

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Slayer666
misoft Pozri príspevok
- toto ma dostalo - vraj "obyčajný" - ešte je len školákom - občánsky to nemá = je decko, nie občan.
No decko moze byt, ale obcanom je aj napriek tomu. Obcianstvo nevznika vydanim obcianskeho preukazu.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
(obyč.občan)
- toto ma dostalo - vraj "obyčajný" - ešte je len školákom - občánsky to nemá = je decko, nie občan.

day je offline (nepripojený) day

day
Podla mna nema pravo.

Preco nedostal pokarhanie aj ten druhy chlapec, bil sa aj on alebo .... ?
Musis napisat celu pravdu, ked ste ho napdli tak budte radi, ze to dopadlo len takto!

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :) inges
Podla mňa tiež právo nemá, ale je fajn, že to rieši. Ako sa písalo vyššie buďte radi, že sa to neriešilo cez políciu ako trestné oznámenie.
V tom Komunizme sa opravujem,to povedal kamoš,nebol som súčasťou incidentu len sa normálne pýtam...ale ja som občana nemyslel seba ale riaditeľku

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Martin132 Pozri príspevok
Ahoj,som siedmak ZŠ.Môj kamarát (spolužiak) mal s niakym chalanom problémy a tak sa s ním po škole pobil.Boli v jednom parku ktorý bol skoro..dajme tomu maličký 1km od školy.Na druhý deň sa išla jeho mama sťažovať k riaditeľke.Neskôr dostal pokarhanie triednym...tak sa mi zdá.Má vlastne riaditeľka právo??Može si pchať riť tam kde ona nemá právo rozhodovať?(obyč.občan)Stručne som jej povedal že sa v Komunizme nežije Potrebujem odpoveď,díky...
ty si tam nebol ale ako píšeš dvaja chalani ktorých poznáš tak buď klameš, ale ty tiež nevieš čo tam bolo ak bolo prečo si ako kamarát bitke nezabránil?

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
alaya1 Pozri príspevok
Podla mna si niekto robi srandu, Neverim, ze chlapec- siedmak by na PORADE riesil takeho problemy, myslim, ze aj styl a slovna zasoba nesvedci o ziakovi ZS.

Novorocny zart.
alebo urazený rodič?

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
keby to bolo moje decko,tak riaditeľke poďakujem a chalanisko dostane preplesk aj doma.
alaya1 Ak pises 7-kovi, nikdy by som dietatu nenapisala, ze ma hubu.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
kukučka Pozri príspevok
Užívaj si prázdniny a neotieraj si hubu o riaditeľku.
alebo, že by im ich trebalo trošku okresať.....
Nie,je to pravda som siedmak,ty čo maju problém nech nekomentujú,každopádne ďakujem za odpoveď ahoj

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Slayer666
pavol54 Pozri príspevok
ty si tam nebol ale ako píšeš dvaja chalani ktorých poznáš tak buď klameš, ale ty tiež nevieš čo tam bolo ak bolo prečo si ako kamarát bitke nezabránil?
Akosi mi nedocvaklo, na zaklade coho si usidil, ze klame?
Ľudia pozrite,nechcem s Vami vyvolávať zbytočné spory...Tý ktorý majú problém nech nekomentujú a neriešia každý detail,každopádne chcem len priamu odpoveď na otázku! Díky

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.