Zavrieť

Porady

aká by mala byť cena mobilu

ako som už písala prišli sme o novučičký mobil Sony Xperia J.
Bol vybraný na wau paušál v Orange. Jeho cena pred zľavou , ako aj zmluvná pokuta za nesplnenie podmienok zmluvy je 230 eur.
Nakoľko boli naňho poskytnuté zľavy za mobil sa jednorázovo doplácalo 38,- eur.
V potvrdení na spísanie oznámenia o vzniku škody na polícii určili cenu 7 dňového mobilu 38,- eur vychádzali zo zaplateného jednorázového poplatku. Je to podľa Vás správne?
V podstate to ani nemienim riešiť aj keď sme zadali všetky údaje neverím, že sa nájde.
Táto otázka je tu len pre zaujímavosť, lebo ma to dosť zarazilo- hodnota toho mobilu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Je to podľa Vás správne?
    nie, ale poliši z toho urobili priestupok proti majetku.....a nie T.č.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Ak to niekomu pomôže...

    http://mobilmania.azet.sk/clanky/str...6/default.aspx

    Svoj mobil si môžete zabezpečiť aj tak, že tam dáte program, ktorý po výmene sim karty za inú ako preddefinovanú pošle automaticky sms na vami zadané číslo...to znamená, že má číslo nového majiteľa telefónu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    aká by mala byť cena mobilu
    Anik Pozri príspevok
    ako som už písala prišli sme o novučičký mobil Sony Xperia J.
    Bol vybraný na wau paušál v Orange. Jeho cena pred zľavou , ako aj zmluvná pokuta za nesplnenie podmienok zmluvy je 230 eur.
    Nakoľko boli naňho poskytnuté zľavy za mobil sa jednorázovo doplácalo 38,- eur.
    V potvrdení na spísanie oznámenia o vzniku škody na polícii určili cenu 7 dňového mobilu 38,- eur vychádzali zo zaplateného jednorázového poplatku. Je to podľa Vás správne?
    V podstate to ani nemienim riešiť aj keď sme zadali všetky údaje neverím, že sa nájde.
    Táto otázka je tu len pre zaujímavosť, lebo ma to dosť zarazilo- hodnota toho mobilu.
    Keby sme sa pohrali so slovíčkami a právo - zákon to v konečnom dôsledku aj robí , nuž by sa dalo aj inak :

    Cena mobilu , ale aká ?
    Výrobná a či predajná ?
    Výrobná je smiešnych pár centov a predajná je vysoko nadhodnotená ...

    Hodnota ako taká je prakticky nulová , nakoľko je v podstate mobil po cca mesiaci ( nadsadzujem ) morálne zastaralý ...

    Horšie by to bolo v tom prípade , že za mobil si zaplatila 38 € , ale zmluvná pokuta by bola tých 230 €...

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    mravecs Pozri príspevok
    Cena hocijakého tovaru je taká, ktorú dobrovoľne zaplatí kupujúci predávajúcemu
    (samo že o hodinu / inde / medzi inými - - môže byť rádovo iná = volá sa to TRH )
    a teraz takto ak by mi vznikla škoda a niekto by mi tú vec daroval napr. malé autíčko v hodnote 5000 eur - nakoľko som za ňu nezaplatila teda mi nevznikla škoda?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    aby som napísala pravdu mrzí ma, že ty aj Juraj ste sa pohrali so slovíčkami a dalo by sa to brať ako si to kto vysvetlí. V podstate sa mi jednalo o princíp.
    maravecs máš pravdu vtom, že som sa zle vyjadrila a že mi šlo nie o cenu, ale hodnotu toho mobilu.
    Tú otázku som položila len kôli tomu, že sa takáto situácia môže naskytnúť hocikomu z nás už opäť aj zajtra a nemusí sa jednať akurát o mobil, ale aj o drahšiu vec. Tiež tu veľmi často čítam veci, ktoré sa ma v tejto chvíli vôbec netýkajú, ale zajtra môžu. A ak by som nevedela, že si tu takéto informácie vymieňame a navzájom si pomáhame tak to tu vôbec nedám a zanadávam si niekde inde.
    Myslím si presne to čo napísala aj lujza.j, že vlastne išlo len o preklasifikovanie na priestupok.
    V skutočnosti by ma zaujímala cena resp. hodnota mobilu v tom momente, keby mi ho poisťovňa preplatila, ale ináč z mojej strany to nemá vôbec význam okrem toho čo som spomenula vyššie.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Anik Pozri príspevok
    aby som napísala pravdu mrzí ma, že ty aj Juraj ste sa pohrali so slovíčkami a dalo by sa to brať ako si to kto vysvetlí. V podstate sa mi jednalo o princíp.
    maravecs máš pravdu vtom, že som sa zle vyjadrila a že mi šlo nie o cenu, ale hodnotu toho mobilu.
    Tú otázku som položila len kôli tomu, že sa takáto situácia môže naskytnúť hocikomu z nás už opäť aj zajtra a nemusí sa jednať akurát o mobil, ale aj o drahšiu vec. Tiež tu veľmi často čítam veci, ktoré sa ma v tejto chvíli vôbec netýkajú, ale zajtra môžu. A ak by som nevedela, že si tu takéto informácie vymieňame a navzájom si pomáhame tak to tu vôbec nedám a zanadávam si niekde inde.
    Myslím si presne to čo napísala aj lujza.j, že vlastne išlo len o preklasifikovanie na priestupok.
    V skutočnosti by ma zaujímala cena resp. hodnota mobilu v tom momente, keby mi ho poisťovňa preplatila, ale ináč z mojej strany to nemá vôbec význam okrem toho čo som spomenula vyššie.
    toto sa deje stále a myslím, že to inak nebude......a nie len pri mobiloch....
    ale zápisnica prečítaná a podpísaná....

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    vieš lujza.j nebola som pritom, lebo ukradli môj mobil spolu s vetrovkou dcérinho priateľa a zápisnicu spisovali len s ním napísali takú hodnotu a on podpísal to je všetko ja osobne by som sa voči tej sume bola ohradila, lebo si myslím že nie je správna, ak by mi však povedali, že to bude mať menšie následky pre páchateľa- mnohým sa to nebude páčiť čo napíšem-tak by som súhlasila vôbec by mi nešlo svojim spôsobom o pomstu to je môj názor a nemusí s ním nikto súhlasiť.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    hodnota v zápisnici je pre tvoj život nepodstatná, výsledok v prípade zistenia páchateľa - poškodený bude znovu vypočutý

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    viktorviktor Pozri príspevok
    hodnota v zápisnici je pre tvoj život nepodstatná, výsledok v prípade zistenia páchateľa - poškodený bude znovu vypočutý
    a to je aké %-to....hej bude vypočutý...lebo bude z toho objasnená čiarka.....tak sa to prekvalifikuje na t.č. ved pátranie je pátranie.....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Mobil je rozpoznateľný podľa čísla IMEI

    a z toho dovodu aj veľmi ľahko VYPATRATEĽNÝ

    len sa musí prihlásiť do nejakej siete

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ešte pred 30 rokmi som poznala 2 neomylných mužov. Vtedy som to brala tak, že jednoducho pán ľudstva. Muž je hlava rodiny a hotovo. Dnes už s určitosťou viem, že žena je krk, ktorý s tou hlavou krúti.
    aby som sa vrátila späť k tým 2 mužom, jeden mal 33 rokov, keď ho zrazilo auto a ostala po ňom mladá vdova s 2 deťmi.
    a druhý neomylný skončil pod kolesami auta ako 63 ročný v malej dedinke, kde pred 25 rokmi ešte veľa áut nejazdilo.
    Ja osobne sa v dnešnej dobe ani moc ničomu nečudujem. Život býva niekedy dobre zauzlený a nikto z nás nevie čo ho v najbližších chvíľach čaká.
    Podrobnosti prečo to bolo práve v jeho vetrovke a ďalšie okolnosti ti vysvetľovať nebudem. A naozaj som rada, že sa bavíš.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    tak vypatral sa ten mobil,či nie ??

    o tom koho zrazilo auto sa dozvieme večer v TN
    Anik zatiaľ nie a pochybujem, že sa vypátra aj keď verím, že keby sa veľmi chcelo tak by sa našlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.