Zavrieť

Porady

ako napísať návrh na podanie exekúcie

Dobrý deň!Chcem podať exekuciu ale tam mi povedali že musím mať návrh na podanie exekúcie.len neviem ako na to.financie mi nedovolia dať to notárovi vypísať tak by som chcel nejak sám.mám platobný rozkaz zo súdu.bol by som vdačný keby mi niekto vedel pomôcť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Vyberte si exekútora, ktorý nežiada preddavok. Každý normálny exe návrh (v dvoch vyhotoveniach) prezrie, či je ok. K návrhu prikladáte kolky 16,50 e za vydanie poverenia súdom pre exekútora. K návrhu tiež prikladáte 1x buď originál alebo osvedčenú fotokópiu exekučného titulu (náklady na osvedčenie ako aj spomínaných 16,50 e sú Vaše trovy exekúcie, ktoré tiež môžte žiadať vymôcť od povinného) a 1x obyčajnú fotokópiu exekučného titulu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pakesz33 10 Minutes Ago #30480
    galanta.na internete je tam pár ale na uvedenej adrese už nie su.ešte pokusim sa na okresnom sude opýtať sa kde sídlia v našom okrese
    Trnavský kraj

    http://www.ske.sk/ExecutorList/?regionId=3

    pakesz33 je offline (nepripojený) pakesz33

    pakesz33
    dakujem.pozrel som toto http://www.vzory.exekutorskyurad.com/ ale tam treba napísať výšku úrokov.ale to podla čoho mám napísať?je tam že 9%ročne a niekde že 0,2%denne.som z toho zmäteny

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pakesz33 Pozri príspevok
    Dobrý deň!Chcem podať exekuciu ale tam mi povedali že musím mať návrh na podanie exekúcie.len neviem ako na to.financie mi nedovolia dať to notárovi vypísať tak by som chcel nejak sám.mám platobný rozkaz zo súdu.bol by som vdačný keby mi niekto vedel pomôcť.
    len si buď vedomý toho, že ak exe nevymože nič od povinného,tak trovy exe budeš platiť ty...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pakesz33 Pozri príspevok
    no pokusim sa.ale v našom okolí neni velký výber.dakujem
    možeš v rámci celého slovenska vyhladať exe...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pakesz33 Pozri príspevok
    dakujem.pozrel som toto http://www.vzory.exekutorskyurad.com/ ale tam treba napísať výšku úrokov.ale to podla čoho mám napísať?je tam že 9%ročne a niekde že 0,2%denne.som z toho zmäteny
    napisat presne podla platobneho rozkazu ... ale podla mna by bolo najlepsie poziadat priamo exekutora o spisanie navrhu, zaroven sa dohodnete na pripadnom preddavku na odmenu a na náhrade hotových výdavkov exekutorovi

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pakesz33 Pozri príspevok
    Dobrý deň!Chcem podať exekuciu ale tam mi povedali že musím mať návrh na podanie exekúcie.len neviem ako na to.financie mi nedovolia dať to notárovi vypísať tak by som chcel nejak sám.mám platobný rozkaz zo súdu.bol by som vdačný keby mi niekto vedel pomôcť.
    Zlý a neochotný exekútor to je potom ........

    Tá druhá varianta je tá , že vezmeš všetky náležité podklady - čiže platobný rozkaz a zájdeš k inému exekútorovi ...

    Tam spíšu všetky náležité doklady a podklady na exekúciu ...
    Poplatok je samozrejmý ...ak dobre pamätám , odo mňa pýtali do tých cca 16,50 € ( ??? )...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pakesz33 Pozri príspevok
    no pokusim sa.ale v našom okolí neni velký výber.dakujem
    ...čo je to , to " okolie "....okres postačí ....
    pakesz33 galanta.na internete je tam pár ale na uvedenej adrese už nie su.ešte pokusim sa na okresnom sude opýtať sa kde sídlia v našom okrese

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.