Zavrieť

Porady

Práva SBS na Diskotéke

Chcel by som sa opýtať aké majú práva SBS-kari na diskotékach, majú právo ma vyhodiť ak sa na neho napr. škaredo pozriem ? pokiaľ viem tak vyhodiť ma môže iba vtedy ak ohrozujem personál alebo ničím majetok, alebo ma môže iba tak bez príčiny vyhodiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veslo121 je offline (nepripojený) veslo121

    veslo121
    mňa odnikadiaľ ale poznám SBSkarov čo robia niektorím ludom na diskotéke peklo za to že sa s nimi napr v minulosti pohádali. to že sa na neho škaredo pozriem bolo iba obrazne. dosť často sa totiž stretávam že sa SBSkari hrajú na velkých pánov, tak by ma zaujímalo čo v skutočnosti môžu a čo môže polícia. neplánujem ísť robiť bordel.. ak vám ide o to

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    No tak si pytaj refund ceny listka..

    Inak nemyslim ze si nejak extra v prave, ale to pisem len z brucha

    Logicky, diskoteka nie je charita, nie je ani nejaka obecna verejna vec, je to vo svojej podstate sukromny priestor podnikatela a pustit tam moze koho len chce a zakazat vstup taktiez.. a teoreticky podla mna nemusi povedat ani dovod.

    To iste myslim, ze plati o restauraciach, baroch, krcmach atd..

    Lenze neviem ci je to tak naozaj aj zo zakona, ci to nie je diskriminacia atd, ale zase byt podnikatelom, tak preco by ma niekto nutil ta obsluzit / ponuknut ti sluzbu ?

    Skusme to dat do extremnej roviny, odmietnem pustit moslima.. co sa stane ? mozno nejaka medzinarocna blamaz, alebo nieco, ale netusim co by nasledovalo potom (z tej pravnej stranky, nie ze by sa extremisti prisli pomstit atd..)

    Byt na tvojom mieste, z chuti sa zasmejem majitelovi podniku do kischtu a svoje peniaze odnesiem do ineho podniku..*

    *ak som teda neurobil nejaku blbost, ktoru si majitel podniku a/alebo jeho ludia mohli vysvetlit co i len ako provokaciu, alebo podobne, iste chapes..

    hovori sa, ze za vsetkym hladaj zenu :p (a u diskoteky to plati dvojnasobne )

    veslo121 je offline (nepripojený) veslo121

    veslo121
    ideš na to dobre... lenže 95% podnikov sú v prenájme, vyhodiť ťa môže iba majiteľ, alebo ťa môže vyhodiť aj prenajímateľ ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    veslo121 Pozri príspevok
    Chcel by som sa opýtať aké majú práva SBS-kari na diskotékach, majú právo ma vyhodiť ak sa na neho napr. škaredo pozriem ? pokiaľ viem tak vyhodiť ma môže iba vtedy ak ohrozujem personál alebo ničím majetok, alebo ma môže iba tak bez príčiny vyhodiť ?
    Tak Ti poviem .....príčina sa vždy nájde , keď už len o to vyhodenie ide ....

    ...ozaj ....odkiaľ Ťa vyhodili ????
    ...a čo chceš vlastne docieliť ???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    veslo121 Pozri príspevok
    mňa odnikadiaľ ale poznám SBSkarov čo robia niektorím ludom na diskotéke peklo za to že sa s nimi napr v minulosti pohádali. to že sa na neho škaredo pozriem bolo iba obrazne. dosť často sa totiž stretávam že sa SBSkari hrajú na velkých pánov, tak by ma zaujímalo čo v skutočnosti môžu a čo môže polícia. neplánujem ísť robiť bordel.. ak vám ide o to
    veslo121 Pozri príspevok
    ideš na to dobre... lenže 95% podnikov sú v prenájme, vyhodiť ťa môže iba majiteľ, alebo ťa môže vyhodiť aj prenajímateľ ?
    Majiteľ - prenajímateľ ....nehrajme sa so slovíčkami....
    Dať Ťa vyhodiť môže aj prevádzkar ... kľudne vyšmaria aj na základe podnetu od čašníčky/ka alebo návštevníka/čky podniku ...

    Čo sa týka právomoci SBS a Polície , tak tu je veľký nepomer ... tie su diametrálne rozdielne ...
    Dalo by sa aj povedať že v podstate policajt môže SBSkára vyhodiť .....zdôrazňujem slovo " v podstate "...vysvetľovať ale nemienim .

    Zákazník má ( povedzme ) jednu možnosť ... opísať alebo zapamätať si meno na visačke u pracovníka SBS a nahlásiť na políciu a či priamo šéfovi danej SBS nejakú tú udalosť .
    Ibaže , na to využite tej možnosti musí mať pádny argument a nie obyčajné vyhodenie ... tým argumentom by som nazval neprimerané násilie ....

    Odpoveď na otázku , SBS kontra PZSR je na nete ...zákon :
    SBS
    http://www.sekob.sk/dokumenty/zakon-473_2005.pdf
    PZ
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...icajnom-zbore/

    Spomínaš , že poniektorí majú na diskotéke peklo ...
    ...hm , sorry , ......to je potom čo za dieru , keď tí poniektorí aj napriek tomu chodia stále a znova na TÚ diskotéku ???
    To sú akože sadlo - maslochysti , že sa nechávajú buzerovať , prenasledovať a či následne vyhadzovať z podniku ???

    SamuelSK
    Byt na tvojom mieste, z chuti sa zasmejem majitelovi podniku do kischtu a svoje peniaze odnesiem do ineho podniku..*
    ...asi tak nejak ....



    Ale inak ????.....nuž na rovinu , balada o ničom ...

    Práva SBS na Diskotéke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.