Zavrieť

Porady

odmietnut ockovanie MMR ci nie?

dobry den, vie mi nejaky odbornik poradit ci ockovat MMR vakcinou? docitala a dopocula som sa vela negativnych veci. od autizmu po febrilne krce....
dnes som bola s malym u dr a dostala som prednasku ako by som uskodila malemu keby som ho ockovat nedala, beriem to ako lekarsku klasiku, ockovat vsetkych bez rozdielu a vsetkym.
este som sa nerozhodla. vie mi poradit nejaky doktor ci by pomohli v pripade ze sa rozhodnem ockovat testy na oslabenie imunity ci vakcina nemoze v pripade pozitivnych vysledkoch uskodit a aj podla toho sa rozhodnut? co to vysetrenie imunity obsahuje? vopred dakujem za odpoved
Usporiadat
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
nikanko1 Pozri príspevok
presne tak. asi treba zvazit ci neplodnost dospeleho syna ako nasledok choroby alebo mozny autizmus po ockovani. ziadala som odpoved odbornika nie rypaka. dakujem
urážať viete a čítať nie? úžasné, ak viete rátať, tak si vyrátajte aká je pravdepodobnosť ochorenia verzus pravdepodobnosť prípadných negatívnych reakcií po očkovaní
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
Prednášku si mala a nie si rozhodnutá? Tak keď tak rada študuješ, prečítaj si niečo o osýpkach, mumpse a ružienke, lebo tá vakcína je proti týmto ochoreniam a pozri si ako bude vyzerať tvoje dieťa, keď to niekde na dovolenke v Bulharsku, Taliansku, Egypte chytí a už mu nebudeš môcť pomôcť ani modré z neba.
2 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

nikanko1 Pozri príspevok
ja zvazujem ze by som pockala dokym prejde chrypkove obdobie a kym maly trosku zosilnie. sice ma teraz 18 mesiacov co je limit na ockovanie, ale minuly tyzden prekonal zapal priedusiek s antibiotikami a dost schudol. preto ma zaujima ten test imunity. docitala som sa ze aj odklad ockovania moze byt brane ako protizakonne ale ockovat 3 tyzdne po antibiotikach - tak mi naordinovala dr. sa mi zda velmi skoro
Očkovať sa má len zdravé dieťa, aspoň 4 týždne byť úplne fit. Zimné mesiace by som vylúčila, plno vírusov naokolo.
Naštuduj si príslušné zákony, ktoré sa tohto týkajú 576/2004, 355/2007, 585/2008, 273/2010, 577/2004. A čo je hlavné na študovanie PRÍBALOVÝ LETÁK vakcíny.
Dopĺňam http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-lie...ch?page_id=536
Naposledy upravil saskia26 : 03.01.13 at 21:52 Dôvod: doplnenie linku
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

predpokladám, že myslel túto: Vladimír Levi Formula osobnosti - vydaná slovensky 1985 a 1989, ja pridám ešte jednu, podľa mňa tiež veľmi dôležitú:
Dr Bruker Musíme trpieť alergiami?
2 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

Ahoj skusim aj prispiet nie ako odbornik ale ako rodic.
Nasu malu sme tiez dali ockovat, nikto nic neriesil imunutu, ci bola po chorobe, ci hento alebo tamto, ani my z manzelkou sme sa o to velmi nezaujimali. po 2 povinnej vakcine (zaskrt tetanus...) sa cela obsypala , potom sa to olupienkovalo a nasledne zacali tie miesta mokvať. No ani to dalej radsej nerozpisujem. po roku behani a lietani po kadejakych odbornikoch sme vlastne nic nevyriesili, bolo to v stadiu ked sa nam mala vysypala aj po zemiakoch a jablku!! dokonca raz aj z ryze, takze mali sme dost nestastne obdobie.skusanie masticiek a liekov a roznych lekarov a homeopatov a cele nas to stalo aj nemalé €. Pred 3 vakcinou sme boli aj na centre pre ockovanie kde nas samozrejme ubezpecili ake je vsetko neskodne a ze vsetko dobre dopadne. Stav pred ockovanim bol OK po ockovani zasa katastrofa a problemy opat tie iste. Netvrdim ze to sposobila konkretne nejaka latka vo vakcine, tie sa pestuju na nejakych zarodkoch ci vajickach, mohla to byt reakcia na hocico ale urcite to bola reakcia na vakcinu. Na MMR sme to nieze odmietli, ale dolozili lekarsku spravu o problemoch, dnes mame diagnozu ako intolerancia laktozy, znizena celkova bunkova imunita, histaminova intolerancia... no neni to sranda ale da sa s tym zit, musis ustriehnut co davat malej papat, no ale je tu otazka, ak by pani doktorka vyšetrila zdravotny stav nasho dietata a ockovania odlozila na neskor, nemohlo to cele dopadnut inak?? pozitivne v tvojom pripade je ze sa o veci zaujimas vopred (co bola u nas chyba a neupozornila nas na to ani lekarka, co bola jej by som povedal povinnosť).
Myslim ze na kazdej ockovacej latke je uvedene ze sa nesmie podať ak má dieťa nejaké ochorenie, ktoré oslabuje imunitný systém.
imunitny system oslabuje hocico aj prechladnutie, či chripka.
Moje odporucenie je urcite dokladne vysetrit zdravotny stav dietata pred ockovanim a potom ked testy aj tie na imunitny system dopadnu ok dat ho zaockovat, pretoze neockovanim sa to moze tiez cele pokazit. A po zaockovani verit a pozitivne mysliet ze sa nic nestane.
zelam vam vsetko dobre
brani
2 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
tak sa zle pýtate, očkujú sa v spravidla len zdravé deti,vyšetrovanie imunity sa robí zvyčajne, keď je dieťa dlhodobo, alebo opakované choré, alebo mu nezaberajú bežné lieky..
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ťažká otázka na odborníka... Lenže na ktorého? Každý ti povie niečo iné, ale nakoniec sa rozhodnúť musíš sama. Zvážiť všetky pre a proti. Lekár ti zásadne povie, že treba očkovať, nelekár, že neočkovať.
Dostala si u lekára aj prednášku, ako by si uškodila malému, keby si ho očkovať dala? Tiež je na mieste otázka, či protilátky, ktoré má telo získať vďaka očkovaniu naozaj chránia dieťa pre danou chorobou.
Samozrejme vzorný lekár testy na imunitu môže urobiť, aj keď dieťa nebýva choré, môže si to urobiť preventívne pred očkovaním, ale tiež výsledok môže len naznačiť, či je imunita v poriadku.
Držím palce v správnom rozhodovaní sa. Je to naozaj ťažké.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
nikanko1 Pozri príspevok
nie je to jednoduche sa rozhodnut. cim viac informacii a skusenosti v okoli tym horsie. nevediet nic, tak nic netrapi, vsak? ja som myslela ze sa tu najde nejaky odbornik ktory mi dokaze relevantne odpovedat. moja pediatricka sa na mna skor "vrhla" nez by vysvetlovala nieco co ma zaujimalo. nepripustala ziadny naznak odmientutia. ja vaham a hladam odpovdet. to je vsetko
Nuž tak Ti poviem ......

Niekomu môže aj celé konzílium profesorov odpovedať , vysvetľovať , dôvodiť , argumentovať .....a jeden je jak tie váhy ....

...žeby Tvoj prípad ???
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

nikanko1 Pozri príspevok
predpisovanie liekov bolo na doktorke. a kedze ten zapal bol velmi silny tak asi ano. nie som zastancom antibiotik ale ked treba tak asi treba
Ja nechem rypat, ale verejnost stale akosi malo postrehla fakt, ze dnes su uz antibiotika prakticky neucinne, a to napriek tomu, ze sa beru v niekolkonasobne (neporovnatelne) vacsich davkach ako v dobe ich vzniku. To, ze su neucinne ale neznamena, ze nemaju vedlajsie ucinky.

Nie nadarmo si Americania, ktorym v nemocniciach infikovali rany a hrozi im aputacia chodia liecit inak nezvladatelne infekcie do Armenska, kde im ich liecia fagmi, co su v podstate vykultivovane fekalne bakterie.

Nedavno sa akoze EU rozhodla, ze uvolni obrovske desiatky mil Eur na vyvoj noveho antibiotika, pretoze tie sucasne sa uz predpisuju iba preto, aby farmaceuti zarobili. Lenze vopred priznali, ze velmi neveria vo vysledok napriek tym investiciam...

Ja mam s tym osobne skusenosti, dnes by som uz nezil, ak by som neprecital jednu knihu, a vsetko to zacalo - pochopitelne s antibiotikami v detstve. Penicilin, potom Pendepon, potom coraz silnejsie, az po "sirokospektralne", ktore boli take "dobre", ze mi ich museli za totaca objedanvat po znamosti az z Francuzska. Obycany "pleps", ktory k tomuto svinstvu nemal pristup mal paradoxne stastie, nehrozilo mu take poskodenie imunity ako mne, co som mal znamosti.

Nastasie som pochopil a pomocou tej knihy som sa dostal do takej kondicie, ze som nebol dlhe roky ani len prechladnuty.

Potom sok, ked som nevedel v Japonsku orvorit usta, pretoze sa mi tlacila 8-cka a nemala kam. Mal som pol hlavy opuchnute a on mi oznamil, ze ak by mi predpisal antibiotika na viac ako tri dni, okamzite prichadza o lekarsku licenciu. V lekarni tam ani spotrebitelske balenie nepoznaju, maju to vo vanicke a do sacku odrataju davku na jeden, dva a iba vo vynimocnych pripadoch na tri dni. A to bolo prosim uz pre 15-timi rokmi U nas ten ATB biznis bezi este stale ako po masle.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok

Nastasie som pochopil a pomocou tej knihy som sa dostal do takej kondicie, ze som nebol dlhe roky ani len prechladnuty.

Potom sok, ked som nevedel v Japonsku orvorit usta, pretoze sa mi tlacila 8-cka a nemala kam. Mal som pol hlavy opuchnute a on mi oznamil, ze ak by mi predpisal antibiotika na viac ako tri dni, okamzite prichadza o lekarsku licenciu. V lekarni tam ani spotrebitelske balenie nepoznaju, maju to vo vanicke a do sacku odrataju davku na jeden, dva a iba vo vynimocnych pripadoch na tri dni. A to bolo prosim uz pre 15-timi rokmi U nas ten ATB biznis bezi este stale ako po masle.
misomiso, tvoju skúsenosť s ATB na tri dni v japonsku som rozprávala viacerým známym a nikto mi nechcel veriť. Veď každému je predsa jasné, že atb vždy týždeň. A potom ďalšie dva týždne liečiť žalúdok.... A to ani nehovorím, že deťom od narodenia pchajú rovno širokospektrálne ATB. Ale tu sú hodne vinní aj rodičia, mnohí, kým neodídu od lekára s niečím hodne silným, ani nie sú spokojní.

Inak, japonsko je krajina, kde žiadne očkovanie nie je povinné
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.slobodavockovani.sk/
1 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

http://www.ta3.com/clanok/15463/ockovanie.html
odporúčam pozrieť pre tých, ktorí chcú vyjadrenie odborníka (aj keď odporcovia ho nazvú len klasika lekárom)
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Je tu zopar starsich tem, urcite najdes odpoved http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...tnut+ockovanie
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

presne tak. asi treba zvazit ci neplodnost dospeleho syna ako nasledok choroby alebo mozny autizmus po ockovani. ziadala som odpoved odbornika nie rypaka. dakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zaujímavá tabuľka http://www.slobodavockovani.sk/news/...vania-povinne/

celkom by ma zaujímalo, o koľko je zdravšia populácia v bývalých krajinách východného bloku v súvislosti s tým, že sú očkovaní skoro všetci skoro proti všetkému
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

ja som najskor hladala az potom som sa pytala...
ja by som chcela odpoved na konkretne toto ockovanie o ktorom sa v poslednom case vela popisalo. nie vseobecne o ockovanie
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

ja neurazam to bola reakcia na ton spravy akym ste ma pocastovali. prosim, pokial nemate radu co za nieco stoji, alebo nie ste doktor chodte vypisovat niekam inam. mna to ockovanie naozaj zaujima a nepotrebujem si davat krcmove rady.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ešte pridám link na zaujímavú knihu http://www.martinus.sk/?uItem=82862
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Ťažká otázka na odborníka... Lenže na ktorého? Každý ti povie niečo iné, ale nakoniec sa rozhodnúť musíš sama. Zvážiť všetky pre a proti. Lekár ti zásadne povie, že treba očkovať, nelekár, že neočkovať.
Dostala si u lekára aj prednášku, ako by si uškodila malému, keby si ho očkovať dala? Tiež je na mieste otázka, či protilátky, ktoré má telo získať vďaka očkovaniu naozaj chránia dieťa pre danou chorobou.
Samozrejme vzorný lekár testy na imunitu môže urobiť, aj keď dieťa nebýva choré, môže si to urobiť preventívne pred očkovaním, ale tiež výsledok môže len naznačiť, či je imunita v poriadku.
Držím palce v správnom rozhodovaní sa. Je to naozaj ťažké.
Problematike očkovania sa venujem viac ako 7 rokov a videl a počul som dosť. Uveď prosím ťa prípad, keď dieťa po povinnom očkovaní ochorelo na chorobu, proti ktorému bolo očkované? Niektorí novodobí rodičia svojou zdravotnou starostlivosťou o dieťa mu viac škodia ako pomáhajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať