Zavrieť

Porady

Zníženie výživného

Dobrý deň.Je tu o tom kopec tém,ale potrebujem poradiť polopatisticky .Som dva roky na Invalidnom dôchodku,rozvedená..mám dôchodok 224 eurdokopy príjem cca 300eur.Bez výživného na dve deti ktore činí 332 eur spolu.Od augusta mi exmanžel neplatí výživné,začo som už konečne nanho podala trestné oznámenie a aj návrh na začatie exekucie.Dozvedela som sa že on dal na Okresný súd žiadosť o zníženie výživného.Viem že o prácu ktorú mal v čase rozvodu prišiel kvôli svojmu alkoholizmu.Odvtedy sa pár krát zamestnal ale stále načierno,alebo ho z roboty vyhodili tiež pre chľast.Môže mu súd ak som onkologicky pacient (platiaci aj hypoteku aby sme s deťmi mali kde žiť)znížiť výživné.Je mi to už síce pomaly jedno,aj tak peniaze nevidím,len chcem vedieť s čím mám rátať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dôvodom na zmenu výšky výživného je, že sa zmenili podmienky. Podmienky sa určite zmenili v tom, že deti rastú a potrebujú viac - priprav si veľmi podrobne, čo všetko potrebujú (vrátane kultúry, rekreácie a športu). Ty si musíš uvedomovať a musíš tým aj dôvodiť, že to nie sú peniaze pre teba, ale pre deti.

    Ak on práve nezarába, to ešte neznamená, že nemôže zarábať. Je veľa prípadov, keď preukáže zárobok za rok napr. 700 eur a výživné má platiť mesačne 90 eur ... Možno by sa zmeny pomerov na jeho strane vzali do úvahy vtedy, keby sa on stal invalidným dôchodcom.

    peha133 je offline (nepripojený) peha133

    peha133
    No tak ja ozaj tie peniaze nepotrebujem,teda potrebujem,ale pre Ved len staršiemu platím mesačne za školu cca 100eur,a kde su lieky,oblečenie,strava...tak ja si asi preventívne začnem odkladať bločky-doteraz som to nerobila,ale musím začať..Ja viem,že aj ja sa mám podielať na ich žití,ale som onkopacient-momentalne beriem chemoterapiu,mám za rok a pol dve ťažké operácie-neviem okrem toho invalidneho ísť zarobiť peniaze.samú ma to mrzí,ale nevládzem.Som rada ak nemusí prísť mamka pomáhať mi s nimi,ale viem sa im trošku venovať ja,hm.A ešte by som sa opýtala.je pravda,že výživne neznížia ak už je nanho trestne stíhanie pre zanedbanie povinnej výživi a exekúcia?to som len počula,ale neviem čo je na tom pravdy

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    peha133 Pozri príspevok
    je pravda,že výživne neznížia ak už je nanho trestne stíhanie pre zanedbanie povinnej výživi a exekúcia?to som len počula,ale neviem čo je na tom pravdy
    nie je to pravda.

    btw: je zbytocne odkladat si blocky, sud nejake blocky nezaujimaju
    peha133 aha...no dakujem..každe info sa hodí

    Zníženie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.