Zavrieť

Porady

Úprava tovaru pre zahraničného odberateľa

Ahojte,

chcem sa opýtať. Vykonávam úpravy ma tovare od zahraničného dodávateľa. Faktúrujem mu len hodnotu prác s tým, že tovar sa mu odosiela späť. Stačí na faktúru uviesť odvolávku na §16 odst. 7 zákona o DPH, alebo tam mám napísať aj prehlásenie o pôvode tovaru.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    montecristo je offline (nepripojený) montecristo

    montecristo
    Posledná časť § 16 odst. 7 určuje podmienku splnenie ktorej je potrebné, aby miesto dodania služieb bol členský štát, ktorý pridelil identifikačné číslo pre daň odberateľovi. Samotná odvolávka na uvedený paragraf nič neznamená. Slovenský platiteľ je povinný preukázať, že tovar bol odoslaný - prepravený mimo územia Slovenska, v opačnom prípade je slovenský platiteľ na cenu prác uplatiť slovenskú daň.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Mám potvrdenú CMR od uvedeného dodávateľa a tiež aj potvrdenú faktúru, takže je jednoznačné že tovar opustil SR. Len neviem, či na faktúre stačí uviesť daný paragraf alebo aj prehlásenie, že tovar má pôvod v krajine odberateľa.

    Úprava tovaru pre zahraničného odberateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.