Zavrieť

Porady

Zákaz vjazdu všetkým vozidlám - spor so spoluobčanom

Dobrý deň.

Stala sa mi teraz taká vec... Boli sme s manželkou na skok do nemocnice v Lipt. Mikuláši a keďže ofic. parkovisko nemocnice bolo obsadené (ako vždy), hneď vedľa bola bytovka s parkoviskom. Bol tam samozrejme zákaz vjazdu okrem návštevníkov atď. Jednoducho to, čo býva, keď niekde chcú obmedziť parkovisko iba na domácich a maximálne návštevníkov.

Stál som tam asi 10-15 minút, potreboval som s chorou manželkou rýchlo niečo vybaviť, bleskovka. Nemôže veľmi chodiť, tak som chcel čo najbližšie. Keď sme sa doteperili k autu, vyšiel nejaký starý pán z bytovky, že čo ma oprávňuje k priestupku, že či nepoznám značky. A že ma nahlásil polícii, že mi dojde pokuta.

Čaká ma naozaj pokuta alebo blafoval? Žiadna polícia neprišla, aby to riešila blokovo (nestihla by ) Pochybujem, že si ma odfotil, maximálne si opísal moju ŠPZ.

Otázka je, či mám nejaké právo sa obhajovať alebo musím čušať, lebo som porušil zákaz? Ako je to s dokazovaním? Stačí, že ma on videl a napísal si moju značku? (Asi začnem nosiť kvôli parkovaniu v kufri falošnú ).

Neviem, či sa vôbec niečo riešiť bude, či z danej situácie môže polícia vychádzať. Nežijem v Bratislave, kde je zaplatenie takejto pokuty (cca 60 €) vďaka lepšej zamestnanosti oveľa menší problém. Neviem ani, či polícia napr. pri posudzovaní dopravným inšpektorátom používa ľudskosť a "selský rozum".

Ďakujem!
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dvoch vrakov u nás na sídlisku som sa zbavila tak, že za tolerované státie dvomi kolieskami na tráve /predné,zadné/ som dostala pri paneláku v sobotu ráno papuču stála som tam len preto aby som ušetrila pre niekoho iného parkovacie miesto....ked prišla MP a po mojom vyriešení...som im ukázala dva vraky....za krátko zmizli....ale na parkovisku blokovalo miesto ešte jedno auto dlhodobo stojacie-nie vrak špz.mimo mesta....ked som to po vlastnej línii, že či nie je v pátraní.... bolo..." si normálna a ked bude.....kto to bude dokumentovať"... ale neskôr tiež zmizlo....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tvojekuriatko Pozri príspevok
Čaká ma naozaj pokuta alebo blafoval?
...ej hoja , hoja ........paranoja moja ................


P.S.:

Keby bol starý pán múdry ...ešte aj do teplej onej by som ho poslal .....



.......ako onehdá mestkých ......a nedávno aj štátnych , tým som ale zacvakal - pre rýchlosť ...ale poslal som ich , že takto sa jeden ksichtil - neveril , či dobre počuje ....
0 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Nuž, pochybujem, že pán oznamovateľ mal svedkov. Takýchto ľudí to málokedy napadne, iba majú naučené dve tri frázy, ktoré spoza dverí na mňa vytiahnu a potom hneď zavrel dvere a utekal preč asi.

Papuču som nemal a pochybujem, že tam policajti boli. Je tiež pravda, že na fotografiu z jeho mobilu alebo čohokoľvek iného sa dá namietať, tiež som dakde zachytil, že platný dôkazový materiál je z certifikovaných zariadení alebo možno ak ho urobí sám policajt? Neviem.

Ak aj uvediem meno človeka, ktorého som údajne išiel navštíviť, čo keď ten človek povie, že ma nikdy nevidel a nepozná ma? Tak či tak, nechcem sa uchyľovať ku klamstvám...

Keď pôjdem a ukradnem značku, tak môžem povedať, že tam žiadna nebola, lebo pochybujem, že si odvtedy niekto odfotil, že tam je Ale to by bolo horšie ako povedať, že som bol na návšteve...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale už to nerieš - bo vreda chytíš
Prd ti príde - dedo len bu-bu-bu ďavkal - len aby reč nestála - šak svojská konverzácia (tzv. dementno-důchodcovská).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď už sme pri tom merite veci , tak jedna jedna vec je dopravný priestupok a iné poškodzovanie štátneho majetku a iné " drobnosti " , ktoré spomínaš a hraničia pomaly s väčšou pokutou - poprípade aj tou podmienkou ...

Lebo si dosť mimo ...aj mimo témy a aj zdravého rozumu - viď zvýraznené ...( aj keď si dal smajlíkov ......)

tvojekuriatko Pozri príspevok
Otázka je, či mám nejaké právo sa obhajovať alebo musím čušať, lebo som porušil zákaz? Ako je to s dokazovaním? Stačí, že ma on videl a napísal si moju značku? (Asi začnem nosiť kvôli parkovaniu v kufri falošnú ).
tvojekuriatko Pozri príspevok
Keď pôjdem a ukradnem značku, tak môžem povedať, že tam žiadna nebola, lebo pochybujem, že si odvtedy niekto odfotil, že tam je
0 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

buchač: Nj, mám svojský humor. Ak to niekoho urazilo, ospravedlňujem sa.

misoft: Rád sa niečo nové naučím Preto mám sklon všetko úplne rozpitvať a uistiť sa viac, než je rozumné a normálne. Ale už asi v polovici diskusie som sa upokojil. Možno je to aj moja trochu nezdravá paranoja, ale už je všetko v poriadku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tvojekuriatko Pozri príspevok
buchač: Nj, mám svojský humor. Ak to niekoho urazilo, ospravedlňujem sa.

misoft: Rád sa niečo nové naučím Preto mám sklon všetko úplne rozpitvať a uistiť sa viac, než je rozumné a normálne. Ale už asi v polovici diskusie som sa upokojil. Možno je to aj moja trochu nezdravá paranoja, ale už je všetko v poriadku.
už si daj "lexíka" a chod spať...
0 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Dobrú noc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať