Zavrieť

Porady

Zákaz vjazdu všetkým vozidlám - spor so spoluobčanom

Dobrý deň.

Stala sa mi teraz taká vec... Boli sme s manželkou na skok do nemocnice v Lipt. Mikuláši a keďže ofic. parkovisko nemocnice bolo obsadené (ako vždy), hneď vedľa bola bytovka s parkoviskom. Bol tam samozrejme zákaz vjazdu okrem návštevníkov atď. Jednoducho to, čo býva, keď niekde chcú obmedziť parkovisko iba na domácich a maximálne návštevníkov.

Stál som tam asi 10-15 minút, potreboval som s chorou manželkou rýchlo niečo vybaviť, bleskovka. Nemôže veľmi chodiť, tak som chcel čo najbližšie. Keď sme sa doteperili k autu, vyšiel nejaký starý pán z bytovky, že čo ma oprávňuje k priestupku, že či nepoznám značky. A že ma nahlásil polícii, že mi dojde pokuta.

Čaká ma naozaj pokuta alebo blafoval? Žiadna polícia neprišla, aby to riešila blokovo (nestihla by ) Pochybujem, že si ma odfotil, maximálne si opísal moju ŠPZ.

Otázka je, či mám nejaké právo sa obhajovať alebo musím čušať, lebo som porušil zákaz? Ako je to s dokazovaním? Stačí, že ma on videl a napísal si moju značku? (Asi začnem nosiť kvôli parkovaniu v kufri falošnú ).

Neviem, či sa vôbec niečo riešiť bude, či z danej situácie môže polícia vychádzať. Nežijem v Bratislave, kde je zaplatenie takejto pokuty (cca 60 €) vďaka lepšej zamestnanosti oveľa menší problém. Neviem ani, či polícia napr. pri posudzovaní dopravným inšpektorátom používa ľudskosť a "selský rozum".

Ďakujem!
Usporiadat
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Ešte ma napadlo... ak si neurobil fotografiu môjho auta na "mieste činu", žiadne jednanie s policajtmi nemá význam, však? Bez hmatateľných dôkazov sa nepohnú nikam... Stačí na takéto pokutovanie vyjadrenie jedného naštvaného obyvateľa bytovky?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ty si vedome porusil predpisy a ocakavas, ze Policia bude pouzivat "selsky rozum"?
Mohol si to riesit tak, ze by si napr. vylozil manzelku pri nemocnici a nasledne ist preparkovat. /tiez to tak robim,aj u nas je vecne obsadene/

Problemy pri parkovani maju vsetky mesta,nielen to vase...
Takze ak ta obyvatel nahlasi,alebo si ta odfotil, je mozne, ze Ti pride pozdrav

10-15 min. nie je "bleskovka" a nie si jediny, kto takto rozmysla. Keby si byval v tej bytovke a nemohol by si sa dostat k domu, lebo tam ma nap. 100 ludi odparkovene auta, kazdy len na "bleskovku" , ver, ze by si rozmyslal inak...

Tiez som byvala v dome oproti Potravinam. Pravidelne sme sa nemohli dostat do vchodu,vzdy nam nejaky dobrak blokoval vchod. "Ved si len na bleskovku odbehol do obchodu"...
Po roku nas presla trpezlivost a vybavili sme si tiez znacku zakaz zastavenia.

Dalsi priklad: moj brat byva v centre mesta,tiez je tam zakaz vjazdu.Vzdy frflem, ze musim auto nechat dost daleko na parkovisku ked idem na navstevu.
Obcas zariskujem pokutu a zaparkujem pri ciniaku. By si sa divil,hned sa vystrci niekolko hlav z okna a vyhrazaju sa policiou...lebo si strazia tie "svoje" miestecka...
Naposledy upravil arizona : 04.01.13 at 09:26
1 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Ano, to chápem. Samého by ma to nahnevalo. Pochádzam od Bratislavy a tam je to ešte horšie Ale to parkovisko nebolo plné. Každý tam totiž poslúcha zákaz. Ano, vedome som porušil zákaz, to bolo úplne zle a poučil som sa, že už ani výnimky robiť nebudem. Ale ... ten pozdrav príde na základe nahlásenia? Veď na mňa inak nič nemá, ak ma neodfotil. Alebo je to inak?

Mne stačí jedno takéto poučenie. Možno na celý život. Hm.
0 0
ketums ketums

ketums je offline (nepripojený) ketums

Osobne veľmi silne pochybujem, že ti môže prísť pokuta na základe: jeden pán telefonoval. A to aj ak by si tvoje auto odfotil.
Ale šak napíš potom ak príde, že prišla, nech viem a poučím sa
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ešte môžu mať na bytovke kameru pre takéto prípady. Urob si rezervu spomínaných 60€ a keď sa neozvú, budeš mať na vianočné darčeky.
0 0
ketums ketums

ketums je offline (nepripojený) ketums

Letko Pozri príspevok
Ešte môžu mať na bytovke kameru pre takéto prípady. Urob si rezervu spomínaných 60€ a keď sa neozvú, budeš mať na vianočné darčeky.
Na vianočné darčeky?
0 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Dalsi priklad: moj brat byva v centre mesta,tiez je tam zakaz vjazdu.Vzdy frflem, ze musim auto nechat dost daleko na parkovisku ked idem na navstevu.
Obcas zariskujem pokutu a zaparkujem pri ciniaku. By si sa divil,hned sa vystrci niekolko hlav z okna a vyhrazaju sa policiou...lebo si strazia tie "svoje" miestecka...
Na tej značke bola dodatková tabula, že to neplatí pre návštevníkov. Aj to sa zisťuje, či som bol návštevník?

60 € si samozrejme pripravím. Nabudúce nebudem taký blbý a naivný.

Dá sa niekde zistiť na základe zákona odpoveď na moju otázku či nie? Tiež si myslím, že "jeden pán zavolal" je slabý dôkaz a fotografia z jeho mobilu neviem či bude dostatočný dôkaz. Kamerový záznam už znie trochu inak, ale bola to stará bytovka a regulérne parkovanie tam nebolo, proste štrk, miestami vyjazdená tráva - to bolo ich parkovisko.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Bolo tam presne konkretizované pre akých návštevníkov, lebo ak nie, mohli to byť aj návštevníci nemocnice. Odfoť si spomínanú dopravnú značku.
0 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

No, bolo to špecifikované: pre návštevníkov b.j. ... čiže asi bytovej jednotky? Skratky hlúpe
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

A že ma nahlásil polícii, že mi dojde pokuta.
nič ti nedojde, nikam ťa nenahlásil.....starý nemá čo robiť tak stojí pri okne a špehuje....jeho zábavka...asi poliš na dôchodku....
0 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Tiež ma napadlo, že iba strašil. Neviem ale odhadnúť jeho byrokraciu. Keby mi povedal, že mám vypadnúť a už nikdy sa nevrátiť, stačilo by mi to Som veľmi učenlivý.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žiadne obavy. To, že "nahlásil policajtom" nemá skoro žiadny účinok. Policajti by museli priestupok zdokumentovať - boli tam? Urobili to? Nie? Žiadny neexistuje.
A aj keby urobil fotku - skúsenosti sú také, že pokiaľ to nie je urobené samotným policajtom, nie je to zdokumentovanie priestupku. Akurár si to môže vycapiť na YT, alebo do sekcie Auto - priestupky na sme.sk.
1 0
tvojekuriatko tvojekuriatko

tvojekuriatko je offline (nepripojený) tvojekuriatko

Ďakujem, misoft. To znie ako overená informácia s tou dokumentáciou. Keď si spojím dohromady, čo som zažil s policajtami ja alebo známi, tak to dáva zmysel. Neviem síce, kde by som taký zákon našiel, ale už toto ma upokojilo. Spáchal som cestný "hriech", to si uvedomujem a dačo som sa naučil, ale keď nemusím, následky tentoraz niesť nechcem

Samozrejme, žiadni policajti tam neboli, možno boli na ceste, ale nestihli ma.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hovorí sa - nieto policajta, nieto hriešnika, nieto (čechizmus) průseru.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misoft Pozri príspevok
...Akurár si to môže vycapiť na YT, alebo do sekcie Auto - priestupky na sme.sk.
... či sem: http://www.cestnypirat.sk/aktu%C3%A1...-aj-video.html
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Treba si uvedomiť, že pri dokazovaní priestupku je významným dôkazom výsluch svedkov. Pokiaľ oznamovateľ uviedol aj svedkov, nemusel by byť problém preukázať priestupok. Polícia tiež mala urobiť obhliadku resp. miestne zisťovanie, kde sa mal stať preistupok, hoci priestupca na mieste už nemusel byť. Ak aj túto obhliadku neurobila polícia, môže ju vykonať orgán v správnom konaní. Tá obhliadka mohla by byť aj preto, aby sa zistilo, či sa vôbec priestupok stal. To je totiž základný predpoklad úspešnosti konania.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak budeš tvrdiť že si bol navštíviť niekoho z bytovky(a uvedieš jeho meno) a preto si stál na na komunikácii kde je Zákaz vjazdu s dodatkovom tabuľkou okrem návštevníkov tak ti môžu všetci vieš čo ( vždy tomu hovorím nech ide strašiť starú babu veľkým č...) LEBO TY SI NIČ NEPORUŠIL alebo vari treba písomný súhlas k návšteve?. a že nie sú doma alebo čokoľvek iné.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

mareko Pozri príspevok
Keby ujko nahlásil, minimálne MP by si prišli zarobiť a na základe udania nastoknúť papučku. Potom by si dokazoval či si bol na návšteve...napr. Ale keď policajti na mieste neboli, to znamená, že ujo robil bu-bu-bu. Nebol až taký zákerák.
Mňa pred takouto bytovkou dedkovci nahlásili MP (stála som vraj na "tráve" bola to štrko-blato-hlina, po tráve už ani stopy) a MP papučku pekne nasadili, lebo to bolo na "tráve" :-(
Bol tam niekedy trávnik? Takže to nie relevantné. Ak je zákaz vjazdu s dodatkovou tabuľkou to by museli dať papuču na každé auto, lebo neverím že tam bol zoznam áut vlastníkov a povolených návštev b.j. To neverím že by tam mesto capilo takú tabuľu, Inak MP pochôdzkári sú na to aby vyberali pokuty ale ak sa cítiš silný v kramflekoch a zákon ovládaš tak sa vzopri a ideš na správne konanie nakoniec oni ustúpia ak ich presvedčíš že máš pravdu.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
No raz som cital, ze pokial to nie je zaznamenane na policajny fotoaparat/videokameru s nejaky mcertifikatom, tak to nie je pravoplatny dokaz. udajne "moze to byt fotomontaz"
toto som chcel hlavne preto, ze napr ma niekto ohrozi, tak kamera na celnom skle to zaznamena (aj s SPZ a GPS polohou) a mam "dokaz" ze som bol "ohrozeny" ...
ale prrrosíím vás, sme na Slovensku

to by som bol skor zvedavy, ako to, ze si niekto (obyvatelia bytovky) mozu sprivatizovat pozemok len tak? ak je to sukromny pozemok, mala by tam byt tabula, ze sukromny pozemok + vyhradene statie pre SPZ, ine vozidla mozu byt odtiahnute.

ale ak to obl mestsky pozemok a niekoto to doslova ukradol (napr ako na tej Chrenovej v Nitre, zakaz prrejazdu), tak to je drzost z ich strany a nie toho zakladatela, co tam stal lubovolne dlho.

napr pred nasou bytovkou mame dost miesta, ale asi 1/2 tj. kazde druhe auto parkuje z inej bytovky, lebo oni tam miesta dost nemaju. vadi mi to? nie, nevadi ! aj keby mam stat 200metrov daleko (stava sa), nevadi mi to. tak isto ako sa toleruje ciastocne stastie na "trave" (v skutocnosti uz len zem/poda), pre to aby bolo parkovisko prejazdnejsie (napr pre sanutku, pre rypalov), tak isto mi nevadi, ak je parkovisko plne. ved je to VEREJNY POZEMOK - tj. moze sem prist hoci aj Kanadan a nevadi mi to. ovela viac mi vadi, ak ma niekto odstavene auto (vrak) a zabera miesto (a nema ho kto odtiahnut).. Myslim ze taky extrem, ze by sem chodili parkovat vsetci len aby robili napriek niekomu je extremne ojedinela a vzacna udalost, takze to skor padne Mesiac mne na hlavu, ako by sa toto stalo..

preto mam averziu proti privatizerom mestskeho pozemku, avsak snazim sa to co najviac respektovat, ale ak to nejde, selsky rozum prebije akykolvek predpis. (napr. zabudnuta dopravna znacka 30kmh na dialnici, vsak ze..)

Cize myslim si, ze ti nic nepride..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
No raz som cital, ze pokial to nie je zaznamenane na policajny fotoaparat/videokameru s nejaky mcertifikatom, tak to nie je pravoplatny dokaz. udajne "moze to byt fotomontaz"
toto som chcel hlavne preto, ze napr ma niekto ohrozi, tak kamera na celnom skle to zaznamena (aj s SPZ a GPS polohou) a mam "dokaz" ze som bol "ohrozeny" ...
ale prrrosíím vás, sme na Slovensku

to by som bol skor zvedavy, ako to, ze si niekto (obyvatelia bytovky) mozu sprivatizovat pozemok len tak? ak je to sukromny pozemok, mala by tam byt tabula, ze sukromny pozemok + vyhradene statie pre SPZ, ine vozidla mozu byt odtiahnute.

ale ak to obl mestsky pozemok a niekoto to doslova ukradol (napr ako na tej Chrenovej v Nitre, zakaz prrejazdu), tak to je drzost z ich strany a nie toho zakladatela, co tam stal lubovolne dlho.

napr pred nasou bytovkou mame dost miesta, ale asi 1/2 tj. kazde druhe auto parkuje z inej bytovky, lebo oni tam miesta dost nemaju. vadi mi to? nie, nevadi ! aj keby mam stat 200metrov daleko (stava sa), nevadi mi to. tak isto ako sa toleruje ciastocne stastie na "trave" (v skutocnosti uz len zem/poda), pre to aby bolo parkovisko prejazdnejsie (napr pre sanutku, pre rypalov), tak isto mi nevadi, ak je parkovisko plne. ved je to VEREJNY POZEMOK - tj. moze sem prist hoci aj Kanadan a nevadi mi to. ovela viac mi vadi, ak ma niekto odstavene auto (vrak) a zabera miesto (a nema ho kto odtiahnut).. Myslim ze taky extrem, ze by sem chodili parkovat vsetci len aby robili napriek niekomu je extremne ojedinela a vzacna udalost, takze to skor padne Mesiac mne na hlavu, ako by sa toto stalo..

preto mam averziu proti privatizerom mestskeho pozemku, avsak snazim sa to co najviac respektovat, ale ak to nejde, selsky rozum prebije akykolvek predpis. (napr. zabudnuta dopravna znacka 30kmh na dialnici, vsak ze..)

Cize myslim si, ze ti nic nepride..
Na hlupákov sa dá skúšať jeden si kúpil verejné parkovisko hodil tam búdku a začal kasírovať lenže tabuľa P nebola označená ako platené, len kdesi v strede trávnika bola rukou napísané na tabuľke že platené parkovisko tak som to postavil veľa maringotky a kasírantovi povedal že platiť nič nebudem kvôli označeniu a nič sa nestalo, po hodine som odišiel ako som prišiel a darmo blábolil o MP asi po mesiaci som prišiel znova a parkovisko je opäť neplatené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať