Zavrieť

Porady

Ako poškodená môžem sa odvolať proti trestnému rozkazu ??

Dobrý deň prajem

Na začiatok by som priala každému šťastný nový rok !

K meritu veci : Po cca 2 ročnej naťahovačke ,prokuratúra obvinila XY , pre úmyselne ublíženie na zdraví z čoho som sa liečila 3 mesiace , vypočula svedkov , znalcov a nariadila súdne pojednávanie .Po mesiaci mi prišlo zo súdu , že samosudca sa rozhodol pre dvojročnú podmienku !
Musím však podotknúť , že XY bol už súdne trestaný ,raz pre ublíženie na zdraví kde tiež čelil podmienke, potom zasa pre drogovú činnosť , čo si aj odsedel nedávno .
Ja nechcem uveriť že mi spôsobil úmyselné ublíženie na zdraví , bola som vystavená ustavične jeho ponižovaniu , či už na internet.stránkách či verejne , mňa ešte čaká žiaľ aj plastika ruky , dcérka dodnes sa ho bojí ,...

Preto sa pýtam Vás , môžem sa aj ja odvolať , alebo len obvinený a prokurátor ?
Chcela by som tiež , aby súdne pojednávanie bolo uskutočnené na krajskom súde , nakoľko viem , že samosudca na okresnom súde má z nimi ako by som to nazvala "priateľský" pomer .

Prosím kde sa mám obrátiť ? Kontaktovať prokuratúru , alebo ??

Dakujem za Vaše rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každý má právo (je jedno či poškodený, alebo obvinený) podať odvolanie voči rozhodnutiu. Musí sa to ale vykonať do 15 dní od doručenia, inak rozhodnutie (rozsudok) sa stáva právoplatným.
    Pokiaľ ťa zastupoval právnik (pri súde to väčšinou je) - mal ťa upozorniť na to, že aj ty môžeš sa odvolať voči výške trestu pre odsúdeného (výška trestu neprimeraná k spáchanému skutku). Daj si odvolanie spracovať právnikom, podať na súd, ktorý rozhodoval. Ten sa potom tým musí zaoberať - teda to prehodnotí, prípadne pošle odvolanie vyššie.
    ketums Neviem, či je to takto. Pani bola obeť, sporili sa obžalovaný a prokuratúra a odvolanie by mali dávať asi účastnici súdu.
    misoft Pozri príspevok
    Každý má právo (je jedno či poškodený, alebo obvinený) podať odvolanie voči rozhodnutiu. Musí sa to ale vykonať do 15 dní od doručenia, inak rozhodnutie (rozsudok) sa stáva právoplatným.
    Pokiaľ ťa zastupoval právnik (pri súde to väčšinou je) - mal ťa upozorniť na to, že aj ty môžeš sa odvolať voči výške trestu pre odsúdeného (výška trestu neprimeraná k spáchanému skutku). Daj si odvolanie spracovať právnikom, podať na súd, ktorý rozhodoval. Ten sa potom tým musí zaoberať - teda to prehodnotí, prípadne pošle odvolanie vyššie.

    Misoft , práve som volala prokurátorke ktorá to riešila , že vraj to bolo na rozhodnutí sudu-sudcu .Podať odpor k rozsudku môže len obvinený ak nesúhlasí z rozsudkom , alebo prokurátor .Pýtala sa koľko mi uznali odškodné - ani sa o tom nepíše !.Tam jedine v tom môžem podať odpor do 8 dní (uvádzajú to v rozsudku ) .

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    misoft Pozri príspevok
    Každý má právo (je jedno či poškodený, alebo obvinený) podať odvolanie voči rozhodnutiu. Musí sa to ale vykonať do 15 dní od doručenia, inak rozhodnutie (rozsudok) sa stáva právoplatným.
    Pokiaľ ťa zastupoval právnik (pri súde to väčšinou je) - mal ťa upozorniť na to, že aj ty môžeš sa odvolať voči výške trestu pre odsúdeného (výška trestu neprimeraná k spáchanému skutku). Daj si odvolanie spracovať právnikom, podať na súd, ktorý rozhodoval. Ten sa potom tým musí zaoberať - teda to prehodnotí, prípadne pošle odvolanie vyššie.
    Poškodený sa v trestnom konaní môže odvolať len voči výroku o náhrade škody, nie voči samotnému trestu uloženému obžalovanému.

    Ako poškodená môžem sa odvolať proti trestnému rozkazu ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.