Zavrieť

Porady

Cibuľoviny v črepníku

Zaciatkom novembra som vysadila cibuloviny do crepnika - modrice, tulipany, narcisy a safrany. Umiestnila som ich do tmavej pivnice, kde je otvorene okienko, takze nejako extra teplo tam nie je. Teraz som nahodou tam isla a zistila som, ze modrice uz vyhnali do vysky 15 cm a uz je vonku aj jeden safran. Co s tym? Chcela som, aby kvitli az na jar. Ak ich ostriham a dam ich von obalene v bublinkovej folii, zastvavim to este? Nechem, aby kvitli teraz. Viete mi poradit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    musím sa pochváliť,teda nie mojím vlastným vypestkom,ale kamarátka zabudla na jesen zasadiť pár cibuliek,až ich našla v zime už chudiatka klíčili,tak ich dala do črepa a nechala v nevykurovanej chodbe, len aby nevyhynuli.No a jedna cibuľka ju milo prekvapila, tiež sa jej nikdy nepodarilo dopestovat v črepniku no ale občas sa to aj podarí
    P2205620.jpg  
    P2205621.jpg  
    1/1

    avonboy je offline (nepripojený) avonboy

    28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac avonboy
    listy padaju a ulihaju na zem normalne aj vo volnej pode... ja byt tebou kludne dam crepnik von lebo poto ked zacne jar tak ti to doma bude vsetko rychlo rast akoby rychlene... a to hadam nechces... ja by to vsetko nechal pod tym pristreskom-aby do toho zbytocne neprsalo/snezilo a aby to nahodou nezhnilo...a vrch prikryt vetvami ihlicnanov
    ak ma niekto na to iny nazor tak sup sem :-)

    avonboy je offline (nepripojený) avonboy

    28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac avonboy
    nic nestrihat !!! modrice na jesen/zaciatkomm zimy vyrasia listy a cez zimu takto odpocivaju a na jar potom nahodia puky-ked teraz ostrihas listy nevieem ci im s tym pomozes... a krokus ked nahodil listy to tak isto nevadi, aj mne z casu na cas niektorym vyrasia listy a cez zimu preckaju ako aj modrice
    avonboy, a mam ich nechat v pivnici alebo ich mam dat von pod uzavrety pristresok? inak zacinaju mi tie listy padat, mam to poliat? v pivnici je cely den tma, ale zase v tej miestnosti je nachladnejsie. prvykrat som vysadila cibuloviny do crepnika, takze s tym nemam skusenost :-( bude z nich vobec nieco na jar? a kedy ich potom mozem vylozit von?
    avonboy, dakujem vyskusam to dat pod ten pristresok a prikryt ihličnanmi, ved nic uz asi nestratim

    rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

    Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac rastlinka
    Ahojte aj ja mám cibuľoviny v črepníku. Minulý rok asi vo februári som dostala snežienky aj so zeminou v ktorej boli. Takto už rozkvitnuté som posadila do kvetináča na balkón. Niekoľko týždňov som sa tešila so snežienok a dokonca som aj rozmnožovala z toboliek. Trochu vyrástli, hoci nezakvitli. Myslela som si, že zakvitnú o rok - teda teraz. V lete som ich mala stále na balkóne, občas polievala, občas boli suché no tak ako v prírode. Potom ( neviem kedy ) postupne vyschli listy. Napriek tomu som moje snežienky ( alebo suchý pník ) polievala ( ako Nastenka ) suché listy odpadli Teraz dávam už do prázdneho kvetináča navrch trochu snehu a stále čakám, že môj prázdny kvetináč rozkvitne.
    Ak sa to naozaj stane asi vznikne Mrázik 2
    K téme : Myslíte si, že sú moje cibuľky stále v kvetináči a po oteplení pustia lístky a vykvitnú ?
    Cibulky som na jeseň nevyberala ako to písal aj niekto v téme Tulipány - výsadba. Ja som počula, že ak ich na jeseň nevyberiem, cibuľky sa mi rozmnožia . Neviem či je to pravda.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    .......neviem či sa niekomu už podarilo dopestovat cibuloviny v kvetináčoch ako byvaju zobrazené v katalógoch,ale ja som to 3 pokusoch vzdala,aj napriek radám ako ich prezimovavat nikdy nekvitli,a dokonca tie čo boli v zemi vysadené aj skor rástli ako tie v črepoch tie sa iba vytiahli a nič ak sa to niekomu úspešne darí pestovať tak ma môj obdiv,ale ani mojim známym ešte nikdy takto nekitli iba ak si ich už take kvitnúce kúpili v zahradných centrách
    beba13 Erika myslím že tieto nezakvitnu,teda možno o rok na záhone

    avonboy je offline (nepripojený) avonboy

    28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac avonboy
    ja ked som si takto kupil cibuloviny v kvetinaci tak po pdkvitnuti putovali do zahodu do harady tam rastu a kvitnu dalej...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.