Zavrieť

Porady

Krivé obvinenie

Z bývalej roboty ma začali bezdôvodne obviňovať z krádeže peňazí (580e)ktoré by mi nestáli ani za ukradnutie pretože,toľko som aj zarábala,čajov,slamiek, ktoré som mala už predtým v skrinke,keď ma tam zamestanali. Vedúca si nepamatala, že to tam dala pre nedostatok miesta v sklade. Obvinila ma aj že som jej dala vykradnúť auto a iné nezmysli. Nemá o tom ani dôkaz,ani kamerový záznam iba slovo proti slovu. Vyhodila ma pre niečo čo som ani neurobila. Chcela ma vyhodiť za hrubé porušenie prac.disciplíny ale neviem akej,keď nič z tých bodov som neporušila. Teraz keď som zamestnaná v inej robote inej firme ma stále očierňujú,pretože ešte prvá vedúca pozná terajšieho riaditeľa aj moju terajšiu vedúcu, ktorej natárala tiež tieto nezmysli. Neviem či ju mám udať za krivé obvinenie alebo to nehať tak,ale už to presiahlo všetky medze. Nenehám na seba kydať veci,ktoré nie su ani pravda a po druhé nemá ani dôkaz. Dúfam,že mi niekto poradí. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podobné:
    http://www.porada.sk/t133247-je-to-ohovaranie.html
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-133247.html
    a
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#p373
    (Zákon 300/2005 §373)
    § 373
    Ohováranie

    (1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

    (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) a spôsobí ním značnú škodu,
    b) z osobitného motívu,
    c) verejne,
    alebo
    d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
    (3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
    b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.
    Naposledy upravil misoft : 06.01.13 at 16:43

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    nelinka14 Pozri príspevok
    Z bývalej roboty ma začali bezdôvodne obviňovať z krádeže peňazí (580e)ktoré by mi nestáli ani za ukradnutie pretože,toľko som aj zarábala,čajov,slamiek, ktoré som mala už predtým v skrinke,keď ma tam zamestanali. Vedúca si nepamatala, že to tam dala pre nedostatok miesta v sklade. Obvinila ma aj že som jej dala vykradnúť auto a iné nezmysli. Nemá o tom ani dôkaz,ani kamerový záznam iba slovo proti slovu. Vyhodila ma pre niečo čo som ani neurobila. Chcela ma vyhodiť za hrubé porušenie prac.disciplíny ale neviem akej,keď nič z tých bodov som neporušila. Teraz keď som zamestnaná v inej robote inej firme ma stále očierňujú,pretože ešte prvá vedúca pozná terajšieho riaditeľa aj moju terajšiu vedúcu, ktorej natárala tiež tieto nezmysli. Neviem či ju mám udať za krivé obvinenie alebo to nehať tak,ale už to presiahlo všetky medze. Nenehám na seba kydať veci,ktoré nie su ani pravda a po druhé nemá ani dôkaz. Dúfam,že mi niekto poradí. Ďakujem
    Ak dokážeš že ťa ohovára tak to rieš , len to musíš dokázať aby si si náhodou nepoškodila
    Ano viem to dokázať,keďže mi to povedala terajšia vedúca,pretože za ňou bola osobne ta predošlá vedúca z byvalej roboty.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    nelinka14 Pozri príspevok
    Ano viem to dokázať,keďže mi to povedala terajšia vedúca,pretože za ňou bola osobne ta predošlá vedúca z byvalej roboty.
    Len či ti to tvoja terajšia vedúca aj dokáže na polícii/súde?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.