Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce - nepravidelný príjem

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť ak by niekto vedel poradiť. Som momentálne evidovaná na úrade práce a potrebujem poradiť ako postupovať pri uzatvorení dohody o vykonaní práce s tým, že by som pre danú živnostníčku pracovala ako vizážistka a tým pádom bola odmeňovaná podĺa objednávok a vykonanej práce, neviem ako sformulovať dohodu keďže neviem koľko bude objednávok v danom mesiaci a či vobec nejaké budú. dochádzať budem za zákazníkmi a mám aj prenosnú registračnú pokladňu evidovanú na danú živnostníčku. Ako nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Dohodnutý rozsah pracovného času daj 10 hodín týždenne
    Doba - neurčitá
    Splatnosť odmeny 1x za Q - ak uvedieš typ dohody nepravidelný príjem
    Prípadne mesačne a, ak uvedieš typ dohody pravidelný príjem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    franco24 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť ak by niekto vedel poradiť. Som momentálne evidovaná na úrade práce a potrebujem poradiť ako postupovať pri uzatvorení dohody o vykonaní práce s tým, že by som pre danú živnostníčku pracovala ako vizážistka a tým pádom bola odmeňovaná podĺa objednávok a vykonanej práce, neviem ako sformulovať dohodu keďže neviem koľko bude objednávok v danom mesiaci a či vobec nejaké budú. dochádzať budem za zákazníkmi a mám aj prenosnú registračnú pokladňu evidovanú na danú živnostníčku. Ako nato?
    Pre výkon tvojej práce treba uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti (opakovaná činnosť)- max. výkon práce 10 hod.týždenne. Hodinová mzda nesmie byť nižšia ako minimálna. Mesačný príjem uchádzača o zamestnanie nesmie prekročiť 143,40€, dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak ťa vyradia z evidencie.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    dohodu o vykonaní práce má uzatvoriť zamestnávateľ so zamestnancom, odvody do ZP SP platí zam- eľ, mzdu vypláca zam - eľ...

    franco24 je offline (nepripojený) franco24

    franco24
    Dakujem, ale ako na tú dohodu? ako sformulovať, že príjem sa bude odvíjať od objednávok? napr. líčenie každú sobotu ak budú objednávky(tzn. svadby) dohodu musím sformulovať ja, pretože mojím zamestnávateľom bude mamka.

    dohoda o vykonaní práce - nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.