Zavrieť

Porady

Rodicovsky prispevok pri dvoch detoch

Dobry den,

od 10/2012 som na materskej dovolenke, kt. mi konci 5/2013 a prejdem na rodicovsku dovolenku. Aku sumu budem poberat, kedze mam este starsie dieta, kt. dovrsi 3roky v 11/2013?
Bude to 199,60€ alebo bude suma navysena, kedze v tom case 5/2013-11/2013 budem mat dve deti, na kt. by sa vztahoval prispevok? Samozrejme viem, ze to nebude dvojnasobok , ale niekde sa uvadza, ze navysenie o 49,90€ (25% sumy RP) sa vztahuje na kazde dalsie dieta, inde uvadzaju na dalsie SUCASNE narodene dieta, co sa zrejme vztahuje na dvojicky, trojicky...

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    to mas cele popletene, RP je nahrada prijmu rodica a je suma fuk kolko deti do troch rokov ma ... , jedina vynimka je ak sa narodi viac deti sucasne co tvoj pripad nie je ...
    ten prispevok co si nasla 25 percent vysky RP sa vyplaca do 6 tyzdnov veku dietata treba o neho poziadat dava sa len ak si mala narok na materske.
    po skonceni materskej dovolenky budes dostavat jeden RP a dva krat pridavky na deti

    brezicka je offline (nepripojený) brezicka

    brezicka
    Vdaka, ved to som si aj myslela, ale momentalne velmi spravy nesledujem a len ci nenastala nejaka zmena...lebo akonahle som zacala hladat dalsie info, tak ma to dost poplietlo, lebo nie vsade su info jednotne..

    Rodicovsky prispevok pri dvoch detoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.