Zavrieť

Porady

Pomoc ľuďom

Z témy: http://www.porada.sk/t190787-prosim-pomozte.html
Melnick Pozri príspevok
...Pri hľadaní témy o ľudoch, ktorí potrebujú pomoc som mala problém, lebo som žiadnu nenašla a prehrabávala som sa fakt dlho a pretože som bola v časovej tiesni, využila som tému, názov ktorej vystihoval, to, čo som hľadala ... ( a nemyslím, že sa hrabem v mŕtvolách - tá poznámka je morbídna, a z pohľadu, problému, kvôli ktorému som ju opäť otvorila, už úplne.)
Našťastie som dostala link na článok o jednej rodine, ktorá pomoc potrebuje, takže to, kde poputuje pomoc je nateraz vyriešené.
Tiež som žiadnu takúto tému nenašla, preto ju zakladám

Môžete sem písať o ľuďoch, ktorí potrebujú finančnú alebo materiálnu pomoc, o zbierkach (fin/mat) alebo aj ak chcete niečo darovať a hľdáte niekoho, komu by sa veci hodili
Naposledy upravil Llívia : 10.01.13 at 12:04
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Včera v TV novinách asi na Markíze dávali reportáž o zberných kontajneroch na šatstvo. Tiež som si myslela, že oblečenie z nich sa "posúva" ďalej ľuďom, ktorí ho potrebujú. Skutočnosť je trochu riadne iná - veci idú do second handov alebo na recykláciu. Kam sa teda dajú dať veci (okrem cikrevných charít), ktoré sú stále v stave, aby ďalej slúžili na to, na čo boli vyrobené?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Llívia Pozri príspevok
Včera v TV novinách asi na Markíze dávali reportáž o zberných kontajneroch na šatstvo. Tiež som si myslela, že oblečenie z nich sa "posúva" ďalej ľuďom, ktorí ho potrebujú. Skutočnosť je trochu riadne iná - veci idú do second handov alebo na recykláciu. Kam sa teda dajú dať veci (okrem cikrevných charít), ktoré sú stále v stave, aby ďalej slúžili na to, na čo boli vyrobené?
nerobia take zbierky pobocky Slovenskeho cerveneho kriza a Slovenska katolicka charita? http://www.charita.sk/stranky/sklad-solidarity
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem za znovu otovrenie témy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
nerobia take zbierky pobocky Slovenskeho cerveneho kriza a Slovenska katolicka charita? http://www.charita.sk/stranky/sklad-solidarity
Zbierky sa robia , to je fakt ....

Ibaže , ale ...a iné podmieňujúce slová ....

Ide o to , že dosť veľa organizácii doslova vyžaduje potvrdenie od čistiarne - lebo iba tam je akceptované to vyčistenie šatstva ...
Nuž , ako to vyjadriť ???
...že pre mňa nepochopiteľné ???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Llívia Pozri príspevok
Včera v TV novinách asi na Markíze dávali reportáž o zberných kontajneroch na šatstvo. Tiež som si myslela, že oblečenie z nich sa "posúva" ďalej ľuďom, ktorí ho potrebujú. Skutočnosť je trochu riadne iná - veci idú do second handov alebo na recykláciu. Kam sa teda dajú dať veci (okrem cikrevných charít), ktoré sú stále v stave, aby ďalej slúžili na to, na čo boli vyrobené?
zopar tipov je aj v starsich temach...
http://www.porada.sk/t181576-kam-s-o...kosiciach.html
viac : http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...nosene+satstvo
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

......my v obchode likvidujeme kopu oblečenia (pozor,nového,nenoseného!!! ) lebo detské domovy to nechcú,lebo decká to nechcú nosiť,chcú iba značkové,takže asi tak ku charite...
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ja chodievam na stránku www.podajdalej.sk, kde ľudia prosia o darovanie oblečenia, hračiek, vecí pre domácnosť pre svoje deti, pre seba.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vďaka programu PODPOR DIEŤA a Vašej pravidelnej pomoci - 20 Eur mesačne dáte dieťatku dôstojnejší život a šancu na lepšiu budúcnosť. Vaše príspevky smerujú konkrétnemu dieťatku a su použité na nutrične vyvážené jedlo, ošatenie, vzdelanie a lekársku starostlivosť. Komplexné informácie o programe PODPOR DIEŤA a tom ako funguje v praxi nájdete na našom webe:http://www.viacnezsperk.sk/proj/podpor-dieta/

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Podaj dalej ,Presov - Facebook










Ahojte !Nic horsie na svete neexistuje ako stratit dieta...Ale zena ,ktorej sa to tyka bojuje aj napriek dalsej rane (zakerna leukemia) ,,nevzdava sa a bojuje ,lebo ju potrebuje jej mala krasna dcerka a milovany manzel...prosime o vasu pomoc pre maminku Jolanku.V roku 2014 pochovala svojho 2mesacneho syna a o dva mesiace po strate synceka jej diagnostikovali zakernu leukemiu.. Choroba ju obera o sily, ale samozrejme aj o financie..Pre pani Jolanku zhaname pyzama vo velkosti xl ,teplaky xl ...poslednu dobu je to jej jedine oblrcrnoe ,ktore vdaka pobyte v nemocnici potrebuje..Pani Jolanke darujeme aj prvu parochnu...tak vas prosime ak by ste vedeli pomoct rada vam adresu napisem do spravy..prip.doneste k nám na zberak a odosleme. Dakujeme







0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Postihnuté dvojičky Paľko a Emka bojujú s ťažkým osudom: Život im môže zlepšiť špeciálny kočík

http://www.cas.sk/clanok/337731/post...lny-kocik.html
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je to smutný osud, nepochopiteľné chovanie štátu. Ale! Často sa takéto rodiny zneužívajú, alebo zneužívajú svoju situáciu. Prečo?
6000€ za kočík? Za toto sa dá kúpiť malé auto!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Je to smutný osud, nepochopiteľné chovanie štátu. Ale! Často sa takéto rodiny zneužívajú, alebo zneužívajú svoju situáciu. Prečo?
6000€ za kočík? Za toto sa dá kúpiť malé auto!
to nie je kocik pre dieta- je to pomocka pre TZP osobu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft
Je to smutný osud, nepochopiteľné chovanie štátu. Ale! Často sa takéto rodiny zneužívajú, alebo zneužívajú svoju situáciu. Prečo?
6000€ za kočík? Za toto sa dá kúpiť malé auto!
to nie je kocik pre dieta- je to pomocka pre TZP osobu.
Alaya, alaya - veďže čítaj:
Špeciálny kočík jej napokon predsa len vyrobia. Kostru dajú dokopy v USA a ostatné súčasti v Anglicku. „Celé to bude stáť okolo 6 000 €, no ja dostanem od našich úradov iba 2 365 €. Na doplatok nemám, lebo môj mesačný príjem je 400 €,“
Je tam zmienka o pomôcke? Jedná sa (vraj) o špeciálny kočík - možno so zosilnenou konštrukciou a s polohovacím zariadením... neberiem, ale je to kočík... Prosím ťa - nevkladaj niečo, čo sa nespomína.
A zmienka - že sa nikde v Európe nevyrába....
Jané - Španielsko
Chicco - Taliansko
Giordani - Taliansko
Peg Pérego - Taliansko
Brevi - Taliansko
Teutonia - Nemecko
Hartan - Nemecko
Gesslein - Nemecko
Britax - Nemecko
Quinny - Holandsko
Easy walker - Holandsko
Bugaboo - Holandsko
Stokke - Nórsko
a dám krk na to, že by i oni vedeli vyrobiť nejaký "špeciálny"
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Šesťroční Paľko a Emka - jej zdravotne postihnuté dvojičky.
myslis, ze 6 rocne deti, potrebuju bezny kocik? Ci ty fakt musis do vsetkeho len dzubat? Uz ma to fakt nebavi. Bohu dakuj, ze ti taky kocik netrebalo pre deti.
"potom mi namiesto sumy na kočík pre dve deti vyrátali dotáciu na jeden kočík, ktorú vydelili dvomi, lebo mám dve deti".
Kocik pre TZP osoby je zdravotna pomocka, neskor ho nahradi invalidny vozik, ak dokaze clovek sediet, ak nie, cely zivot bude v takom akoze kociku.

Prispevok mal tu mat iny ucel, ako tvoje preblble pripomienky.Toto si fakt uz prehnal. .
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A) Nepodžubujem - konštatujem.
B) Toto sú snáď jediné dvojičky, ktoré toto potrebujú? V republike je istotne viac takých rodín, ktoré potrebujú pomoc - a čuduj sa svete - nepočuť o nich. Toto je jeden z tých článkov, ktorými si bulvár zvyšuje sledovanosť a autor článku "dobré meno"! Ale autor je hyena, ktorá sa "priživuje" (a plátok tiež) na tejto rodine.
C) Ty si myslíš, že len v USA dokážu vyrobiť taký kočík? Ty si myslíš, že iné firmy to nedokážu?
Nehnevaj sa, zlož si klapky z očí a pohni trochu rozumom. Rodinu neodsudzujem - tebe sa však čudujem, že sa necháš nachytať týmito trikmi..... a bolo ich neúrekom....
2 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

alaya1
Šesťroční Paľko a Emka - jej zdravotne postihnuté dvojičky.
myslis, ze 6 rocne deti, potrebuju bezny kocik? Ci ty fakt musis do vsetkeho len dzubat? Uz ma to fakt nebavi. Bohu dakuj, ze ti taky kocik netrebalo pre deti.
"potom mi namiesto sumy na kočík pre dve deti vyrátali dotáciu na jeden kočík, ktorú vydelili dvomi, lebo mám dve deti".
Kocik pre TZP osoby je zdravotna pomocka, neskor ho nahradi invalidny vozik, ak dokaze clovek sediet, ak nie, cely zivot bude v takom akoze kociku.

Prispevok mal tu mat iny ucel, ako tvoje preblble pripomienky.Toto si fakt uz prehnal. .
Ja by som navrhol poslať na účet 2% z daní pri vyúčtovaní. Kto chce, pomôže, takto pomáhame ako kolektív aj kolegovi. Má taktiež pohybovo choré diéťa.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vlado, pripla som to koli tomu, aby kazdy kto ma zaujem zaujal k tomu stanovisko. kazdy pomaha tam, kde chce a ked nechce nemusi. "Kocik" pre imobilne deti je draha zalezitost a pre dve deti detto.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať