Zavrieť

Porady

Pomoc ľuďom

Z témy: http://www.porada.sk/t190787-prosim-pomozte.html
Melnick Pozri príspevok
...Pri hľadaní témy o ľudoch, ktorí potrebujú pomoc som mala problém, lebo som žiadnu nenašla a prehrabávala som sa fakt dlho a pretože som bola v časovej tiesni, využila som tému, názov ktorej vystihoval, to, čo som hľadala ... ( a nemyslím, že sa hrabem v mŕtvolách - tá poznámka je morbídna, a z pohľadu, problému, kvôli ktorému som ju opäť otvorila, už úplne.)
Našťastie som dostala link na článok o jednej rodine, ktorá pomoc potrebuje, takže to, kde poputuje pomoc je nateraz vyriešené.
Tiež som žiadnu takúto tému nenašla, preto ju zakladám

Môžete sem písať o ľuďoch, ktorí potrebujú finančnú alebo materiálnu pomoc, o zbierkach (fin/mat) alebo aj ak chcete niečo darovať a hľdáte niekoho, komu by sa veci hodili
Naposledy upravil Llívia : 10.01.13 at 12:04
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

uz nachystané tretie mega vrece.....dve uz majú bezdomovci v útulku.....decko odviezlo.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kazdy ma moznost pomahat,kde a ako chce. Ako si dovolis tvrdit, ze som lahostajna ? Ty ma poznas, vies co v zivote robim a pre koho? Ze to nevypisujem po nete, ze nie som teatralna? Ved si ten odkaz mohol pripnut ty, ty si mohol byt iniciatorom pomoci tomuto cloveku. Preco si to neurobil? Len si to vyťiahol po tom, ako si zdehonestoval moj prispevok pomoci. Panovi bola pomoc poskytnurta za jednu noc., Dlh ma vyrovnany. Prispel si aj ty zo svojho vysluhoveho dochodku? Ci len mlatis tu na Porade prazdnu slamu?

Znevazujes prosbu matky choreho dietata. Co ty vies, co je pre toto dieta dolezite v zivote. Ved ked ta to nezaujalo, preco si to neprehliadol, ale vyvolavas konflikty. Bohu dakuj za to, ze tvoje dieta, nie je takto postihnute.

Teatralne si z Porady odisiel, potichu sa za dva dni navratil. Aky si ty clovek. Pomahaj, apeluj, ale nechaj aj inych,. Pre mna je toto skoncene, Som z teba zhnusena.

P.S. Toto nie je po prvykrat, co ti vadi prispevok na pomoc dietatu v tejto teme.
5 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ja chodievam na stránku www.podajdalej.sk, kde ľudia prosia o darovanie oblečenia, hračiek, vecí pre domácnosť pre svoje deti, pre seba.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
@alaya1: keď by si chcela poukazovať na pomoc pre inch - prečo si nenaviedla na toto?
http://www.tvnoviny.sk/domace/185500...-krasnou-sumou
Svalový dystrofik - dostáva 33,60 € ako hmotnú núdzu, manželka 226€ materské. A nemá nárok na invalidný - dôvod - nemá "odpracované roky" - osoba, ktorá sa ledva hýbe si má odpracovať, alebo dlh splatiť - teda ďalší cynizmus našich zákonov z dielne socialne zmýšľajúcej vlády.
A pokiaľ by si si všimla - tam ľudia zareagovali ihneď.
Nie ako ty, odkazom na dudlíky, cumlíky - oni to nepotrebujú, nie je to životne dôležité...

I takto robíš medvediu službu nejakej "persóne", ktorá a) to nepotrebuje, b) možno s tým chce kšeftovať, c) jeden z ďalších podfukov, ktorých je Knihe Fasov plná kedveš....

je mi ta luto.
5 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

alaya1
Šesťroční Paľko a Emka - jej zdravotne postihnuté dvojičky.
myslis, ze 6 rocne deti, potrebuju bezny kocik? Ci ty fakt musis do vsetkeho len dzubat? Uz ma to fakt nebavi. Bohu dakuj, ze ti taky kocik netrebalo pre deti.
"potom mi namiesto sumy na kočík pre dve deti vyrátali dotáciu na jeden kočík, ktorú vydelili dvomi, lebo mám dve deti".
Kocik pre TZP osoby je zdravotna pomocka, neskor ho nahradi invalidny vozik, ak dokaze clovek sediet, ak nie, cely zivot bude v takom akoze kociku.

Prispevok mal tu mat iny ucel, ako tvoje preblble pripomienky.Toto si fakt uz prehnal. .
Ja by som navrhol poslať na účet 2% z daní pri vyúčtovaní. Kto chce, pomôže, takto pomáhame ako kolektív aj kolegovi. Má taktiež pohybovo choré diéťa.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A) Nepodžubujem - konštatujem.
B) Toto sú snáď jediné dvojičky, ktoré toto potrebujú? V republike je istotne viac takých rodín, ktoré potrebujú pomoc - a čuduj sa svete - nepočuť o nich. Toto je jeden z tých článkov, ktorými si bulvár zvyšuje sledovanosť a autor článku "dobré meno"! Ale autor je hyena, ktorá sa "priživuje" (a plátok tiež) na tejto rodine.
C) Ty si myslíš, že len v USA dokážu vyrobiť taký kočík? Ty si myslíš, že iné firmy to nedokážu?
Nehnevaj sa, zlož si klapky z očí a pohni trochu rozumom. Rodinu neodsudzujem - tebe sa však čudujem, že sa necháš nachytať týmito trikmi..... a bolo ich neúrekom....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

CHARITATÍVNY KALENDÁR 2017 PODAJ DALEJ.








Ahojte! prekvapenie od oz podaj dalej a Jano Štovka...Charitatívny kalendár na rok 2017!!! Kúpou kalendára podporíte oz POdaj ďalej a samozrejme popri tom podporíte aj rodniky s potravinovou pomocou..Cena kalendara 9.90eur velkost A3..objednavky na kalendar nam mozte posielat do spravy na stranku podaj dalej https://www.facebook.com/Podaj-%C4%8Falej-518343078333097/…
ALEBo priamo sumou 9.90plus postovne 1,50 ak chcete kalendar poslat postou na of cislo uctu podaj dalej IBAN: SK6683300000002000838857
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
kde vas poprosíme zadat vasu adresu meno pocet kusov tel.cislo...


2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

evuš
alaya1
misoft
Nuž neviem, neviem..... radšej si overuj! Podľa mňa .... opäť jedna ******na....
vies, co? Naco reagujes. ak nechces pomoct, nikto ta to nenuti, ako vies, ze to nemam overene!!: Pisal si, ze nemas FB, tak pre teba je to nedostupne. Pre mna je normelne dostupna.
Xanti
misoft mám pocit, že je to to isté čo tu https://www.ludialudom.sk/vyzvy/3662 akurát ma prekvapuje, že aj ked tam dali odkazy na danú podvodníčku tak ludia ludom stále nezrušili výzvu. Ten link uvedený je už neaktuálny lebo podvodníčka s nickom @shiroitora ušla z modrého koníka.

Zastanem sa Duškiho, je to podvodníčka ako Brno !!!!!!!! Vyfliaskať a dať do väzenia!!!
ty si reagovala na Misofta, on na moju spravu, najdi si pani na nete.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Llívia Pozri príspevok
Včera v TV novinách asi na Markíze dávali reportáž o zberných kontajneroch na šatstvo. Tiež som si myslela, že oblečenie z nich sa "posúva" ďalej ľuďom, ktorí ho potrebujú. Skutočnosť je trochu riadne iná - veci idú do second handov alebo na recykláciu. Kam sa teda dajú dať veci (okrem cikrevných charít), ktoré sú stále v stave, aby ďalej slúžili na to, na čo boli vyrobené?
nerobia take zbierky pobocky Slovenskeho cerveneho kriza a Slovenska katolicka charita? http://www.charita.sk/stranky/sklad-solidarity
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Llívia Pozri príspevok
Včera v TV novinách asi na Markíze dávali reportáž o zberných kontajneroch na šatstvo. Tiež som si myslela, že oblečenie z nich sa "posúva" ďalej ľuďom, ktorí ho potrebujú. Skutočnosť je trochu riadne iná - veci idú do second handov alebo na recykláciu. Kam sa teda dajú dať veci (okrem cikrevných charít), ktoré sú stále v stave, aby ďalej slúžili na to, na čo boli vyrobené?
zopar tipov je aj v starsich temach...
http://www.porada.sk/t181576-kam-s-o...kosiciach.html
viac : http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...nosene+satstvo
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Postihnuté dvojičky Paľko a Emka bojujú s ťažkým osudom: Život im môže zlepšiť špeciálny kočík

http://www.cas.sk/clanok/337731/post...lny-kocik.html
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft
Je to smutný osud, nepochopiteľné chovanie štátu. Ale! Často sa takéto rodiny zneužívajú, alebo zneužívajú svoju situáciu. Prečo?
6000€ za kočík? Za toto sa dá kúpiť malé auto!
to nie je kocik pre dieta- je to pomocka pre TZP osobu.
Alaya, alaya - veďže čítaj:
Špeciálny kočík jej napokon predsa len vyrobia. Kostru dajú dokopy v USA a ostatné súčasti v Anglicku. „Celé to bude stáť okolo 6 000 €, no ja dostanem od našich úradov iba 2 365 €. Na doplatok nemám, lebo môj mesačný príjem je 400 €,“
Je tam zmienka o pomôcke? Jedná sa (vraj) o špeciálny kočík - možno so zosilnenou konštrukciou a s polohovacím zariadením... neberiem, ale je to kočík... Prosím ťa - nevkladaj niečo, čo sa nespomína.
A zmienka - že sa nikde v Európe nevyrába....
Jané - Španielsko
Chicco - Taliansko
Giordani - Taliansko
Peg Pérego - Taliansko
Brevi - Taliansko
Teutonia - Nemecko
Hartan - Nemecko
Gesslein - Nemecko
Britax - Nemecko
Quinny - Holandsko
Easy walker - Holandsko
Bugaboo - Holandsko
Stokke - Nórsko
a dám krk na to, že by i oni vedeli vyrobiť nejaký "špeciálny"
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vlado, pripla som to koli tomu, aby kazdy kto ma zaujem zaujal k tomu stanovisko. kazdy pomaha tam, kde chce a ked nechce nemusi. "Kocik" pre imobilne deti je draha zalezitost a pre dve deti detto.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak ste tuto temu, ktora mala sluzit na nieco uplne ine pekne domrvili!.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Tak ste tuto temu, ktora mala sluzit na nieco uplne ine pekne domrvili!.
mas pravdu. Ospravedlnujeme sa a zjednavam napravu
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

FB profil Amélie Pomahačová
Už jsem to zkoušela jednou, ale neuspěla jsem, Zkusím to tedy znovu. Jeníček miluje dudlíky. Má poruchu autistického spektra, LMR, ADHD a jednou z jeho radostí jsou dudlíky. S ničím jiným si tolik nevyhraje. Má je místo lidí a postaviček. Za 14 dní mu bude 10 let a chtěl by k narozeninám další "dudánky". Neválí se vám doma nějaké po dětech??? Silikonové, latexové, s krytem i bez něj...Budeme vděční za jakýkoliv kousek do sbírky....klidně i ruční výroba:-)) Aktuální počet je asi 230 ks... Předem děkuji.

Snad zaslany jeden dudlicek v obalke nikomu nezrujnuje penazenku.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Nuž neviem, neviem..... radšej si overuj! Podľa mňa .... opäť jedna ******na....
vies, co? Naco reagujes. ak nechces pomoct, nikto ta to nenuti, ako vies, ze to nemam overene!!: Pisal si, ze nemas FB, tak pre teba je to nedostupne. Pre mna je normelne dostupna.

Neide o prachy, ale o jeden, hoci aj pouzity dudel.



To akoze tie pouzitze dudle spenazuje, ci? Sa uz spamatajte, ludia.
Naposledy upravil alaya1 : 18.01.17 at 10:47
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

evuš
alaya1
ty si na to ako prisla Eva
..je toho plný net...a niekto, kto najskôr prosí a ľutuje sa po sociálnych fórach a neskôr maže po sebe stopy......myslím si svoje..... aj Tebe pekný deň !

Tato pani ma tuto ziadost na svojej FB stranke aj s fotkami chlapceka, mysliet si mozes naozaj co chces, len to nemusis prezentovat navonok,, a Bohu dakujme ti, co nemusime prosit ludi o pomoc, hoci aj o pouzity dudel.

Som z Vas zhrozena.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať