Zavrieť

Porady

zdanenie príjmu z Veľkej Británie

Anketa: Ako zdaňujem príjem z Veľkej Británie?

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Môžem podať DP´aj keď pracujem vo VB viac ako 183 dní

    0 0%
  • Stačia mi výplatné pásky?

    0 0%
  • Akým kurzom prepočítam príjem zo zahraničia?

    0 0%
  • Môžem si uplatniť daň.bonus na deti?

    0 0%
Neviem ako postupovať pri zdanení príjmu z Veľkej Británie.
Mal som zárobok 4 mesiace v SR. Potom pracujem vo Veľkej Británii 7 mesiacov./viac ako 183 dní/. Chcem podať na Slovensku DP aby som si mohol uplatniť aj nezdaniteľnú čiastku na manželku ktorá poberá rodičovský príspevok. Stačia mi výplatné pásky z Veľkej Británie? Aký kurz použijem pri prepočítaní na Sk? môžem si uplatniť daňový bonus na deti? Akú metódu použijem na zápočet dane? Poraďte mi prosím.
Naposledy upravil ivanam : 01.03.06 at 11:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    výplatné pásky stačia.
    metóda vyňatia príjmov.
    priemerné mesačné kurzy.
    daňový bonus - áno, základ dane musí byť väčší ako 6* min.mzda.

    ivanam je offline (nepripojený) ivanam

    ivanam
    Veľmi pekne ďakujem za radu.
    Ešte neviem, že aké potvrdenie priložím ku DP keď budem počítať príjem len z výplatných pások. Bude stačiť kópia týchto pások? Lebo v Anglicku je účtovné obdobie do 31.3.2006

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ivanam
    Veľmi pekne ďakujem za radu.
    Ešte neviem, že aké potvrdenie priložím ku DP keď budem počítať príjem len z výplatných pások. Bude stačiť kópia týchto pások? Lebo v Anglicku je účtovné obdobie do 31.3.2006
    Bude postačovať. Ono na potvrdenia nie sú v Anglicku moc zavedení. Kalendárny rok bude treba vyčleniť a keďže sa jedná o týždenné pásky, sspravidla s kumulatívnym príjmom, je dobré urobiť takú sumárnu rekapituláciu. Súpis pások.

    ticiana je offline (nepripojený) ticiana

    ticiana
    tak to u nás nestačilo neviem, aké mate vy skúsenosti, ale ja som musela požiadať daňový úrad o odklad na podanie daňového priznania z VB pretože požedovali potvrdenie o príjme aj keď to bolo troch proti zdravému rozumu lebo príjem som musela počítať presne podľa termínu výplaty a rozdeliť to na obdobie pred 31.12.2005 podľa výplatných pások
    asi ma na DU u nás nemajú radi

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Aj keď pracuje celý rok v Anglicku a tam jej to zdaňujú a všetko za ňu platia, treba aj vtedy podať daňové priznanie tu na Slovensku? Že nie? :-)

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Velettka
    Aj keď pracuje celý rok v Anglicku a tam jej to zdaňujú a všetko za ňu platia, treba aj vtedy podať daňové priznanie tu na Slovensku? Že nie? :-)
    Ak má stále trvalý pobyt na území SR, tak je stále rezidentom SR s neobmedzenou daňovou povinnosťou a tým pádom je povinný podať daňové priznanie aj na Slovensku.

    § 2
    Základné pojmy
    d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
    1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý 1a) pobyt alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Velettka
    Aj keď pracuje celý rok v Anglicku a tam jej to zdaňujú a všetko za ňu platia, treba aj vtedy podať daňové priznanie tu na Slovensku? Že nie? :-)
    Na Slovensku zdaňuje (podáva priznanie) za celosvetové príjmy. Daň z príjmu zrazená v Anglicku sa jej započítava na jej tuzemskú daňovú povinnosť. Priznanie má podať, aj keď jej nevznikne ešte nejakú daň platiť.

    zdanenie príjmu z Veľkej Británie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.